XBOX One rezime - diskusija, info, slike, video - Vol. 2

Nego? Jel možeš da mi kažeš tačan postupak?

Ja sam u unicredit banci i imam obicnu VISA, prolazi sve bez problema. FH3 pre nedelju-dve uzeo preko Master-a iz Rajfajzen(kupio TV i dali mi karticu a ostao bez kesha a bila je prilika koja se ne propusta i pazario) opet je prosla bez problema. Probaj ovako ili ce proci ili ne…ne mogu da skinu pare za nista! Kupi nesto sitno ili probaj na Aliexpress nesto tipa navlake za pecurke.

Mislim da su ti sistemi za placanja povezani sa mastercard i visa bazama u kojima adresa izdavanja kartice koju uneses mora da se mathcuje sa realnom adresom izdavanja (ne proverava samo validnost broja, cvv, expiration date, i raspoloziva sredstva).

Jel to sigurno tako, pošto su mi na drugom forumu rekli da slobodno stavim neku adresu u Aljasci? A i pre sam čitao da je moglo tako, jedino ako nešto nisu menjali u poslednje vreme.

Aljaska je zato sto nemas porez na igre tamo. Kada kupujes, uvek moras da imas bar 4-5$ vise da bi transakcija prosla. Znaci, odes na google, nadjes neku piceriju ili kafic, prepises adresu i radice, radi meni jos od 360…
ps: ako su ti vec rekli na drugom forumu, sto ti nisu pomogli do kraja? :joy:

Hvala ti na hintu, rekoše oni meni da uradim tako, ali da ja to proverim sa vama. Samo da li upisujem broj telefona picerije?

tvoj broj telefona

Važi, hvala!

Eee da, mora tvoj broj telefona ali idi na Serbia tamo mora +381 ispred. Imao sam problem kad skidas 360 igru sa Live jer trazi verifikaciju

Jel to može naknadno da se promeni? Ja išao na USA, stavio prefiks 381 pa onda broj. Prošlo bez problema, vidi mi karticu na sajtu MS-a. Pitam, ako mi bude pravilo probleme, jel mogu naknadno da promenim?

Evo saveta sa benchmarka

[quote]Options ->account → payment & billing → new card.

Bitno je da stavis adresu sa Aljaske, da bi izbegao tax. Ostalo je jos malo država koje su tax free. Skoro sam menjao oregon adresu na Aljaski.
Znači, google maps, Anchorage, nađi bilo koji hotel i prepiši adresu.

Što se tice kartice, bez problema je prihvatio moju karticu Vojvođanske banke.[/quote]

Namešteno je sve, kartica funkcioniše. Zanima me još nešto: Jel moguće namestiti nekako da kada upalim konzolu, tv automatski prebaci na HDMI izlaz?

Meni stoji Oregon adresa na PSN-u. Jel to za tax vazi i ovde ili ne? Da znam da menjam.

Takodje ne vidim nikakav tax kad hocu da uzmem nesto sa storea.

Po mom misljenju, Xbox Live je mnogo bolji od PS+, bar sto se tih mesecnih igara tice. Prosli mesec je bio WD i AC3 cini mi se (tj. ovaj mesec).
PS+ je jako slab po tom pitanju, bar sto sam ja upoznat… mozda gresim :blush:

Edit: Nisam video da se radi o Game passu :joy: Mislio sam da to Live daje neku veliku akciju za mesec jul… Ali svakako, gore navedeni tekst, koji nema veze sa prethodnom objavom, je valjda na mestu :relaxed:

1 Like

Until Down se cini kao razlog da se za ovaj mesec i uplati ps+ :relaxed:

Edit: Meni se ipak dopada sta sam dobijao od Live-a… Ipak je previse ocekivati neke vrhunske igre pored tako niske godisnje pretplate (jos kad je sa nekim uzmes u sharu, 23€)… Mada ja uzmem Live vise zbog online igranja, nego tih igara :relaxed:

1 Like

E ljudi, vidim da ste objasnjavali tu postupak kreiranja paymenth metoda, e sada, meni to radi ok od.kad sam krenuo sa goldom i ostalim preplatama, ali mi se od pre neki dan pocelo pojavljivati nesto sto me pomalo zabrinjuje… naime, ja sam stavio da cim ukljucim xo budem ulogovan u account, ali mi od pre neki dan konzola sama zatrazi lozinku i pita da verifikujem nalog preko txt mesidza na taj UK broj koji sam ostavio. Za sada sam dobijao opciju skipp now i to me cini srecnim ali sta ako je uklone…:grinning: jel imao neko slicnu situaciju ovih dana?

Ja sam imao sličnu situaciju. Morao sam da se logujem na mail tetke iz Bugarske, i da kliknem na verifikacioni link, da bi mi sve radilo normalno. Dakle ako nemaš tetku u Bugarskoj imaš ozbiljan problem…
buahahahahaha! (sorry folks, level 7. Good night)

2 Likes