Xbox One [Kako dobiti refund od Microsoft-a za digitalnu igru]

E ovako, posto me je par vas pitalo kako se dobija refund i da ja odradim, a ne mogu za svakog ja da se cimam, pa uz ovaj tutorial mozete i sami da dobijete povrat novca za igru koju ste kupili sa Microsoft naloga(sa XBL $).

  1. Odete na ovaj link http://support.xbox.com/en-US/contact-us
  2. Odaberite pod opcijom ‘‘more topics’’ downloadable content
  3. Zatim kliknite na ‘‘Chat with Microsoft support’’
  4. Otvorice se prozor gde napisete koji ‘‘problem imate’’ sa igrom.
  5. Treba da napisete otprilike da vam digitalna igra npr. Dead Rising 3 ne radi odjednom, igrali ste je normalno ali vise nece da radi i obavezno kazete da kad pokrenete igru da vam pise ovu poruku ‘’**Do you own this game or app? ‘’.
    **6. Onda ce oni da vam k*njaju da restartujete konzolu, da uklonite nalog sa konzole pa skinete nalog opet i probate, ocistite cache na konzoli i ostale gluposti
  6. Vi naravno to ne radi samo potvrdjujete da ste to uradili(ne odmah nego posle minut dva da ne bi bilo providno)
  7. Kad im ponestane tih glupih fora, zatrazite refund da bi ste kupili igru opet ukoliko oni sami ne ponude.
  8. To je to, ako nije neki smrda vratice vam, ako jeste ponovite proces dok vam ne vrate novac za igru koja vam treba.

Ja sam 4x radio refund i sva 4 puta sam dobio(ali neki put nisu hteli odmah da vrate novac pa sam morao opet ispocetka da sve pisem s novim likom na chatu), naravno single player only igre, pa sto ne uzeti refund kad vec moze(moguce je 1 odraditi po 1 nalogu refund).
@prekanator ima chat transcript kad sam za njega radio refund pa moze da okaci ovde da vidite kako ide to otprilike.

@Milan89SD @M007P

Ko, sta, kad…nemam ja pojma o cemu ti pricas…khm…khm :smiley:

  1. 1 na larkovom, 1 na ertanovom i 2 puta na mom profilu(tu su napravili izuzetak kao i dali mi 2 puta)
  2. 1 smes ukupno, ne na godinu dana(da moze 1 godisnje onda bi znacilo da ko igra cod recimo moze da kupi sad i svakog novembra uradi refund i ne plati nikad nijedan cod osim prvog koji je kupio)

Pa to znaci da mozes da uzmes namenski account na kome refundiras igru, i tako za svaku igru? Nikada ni jednu igru ne moras da platis? To mi zvuci malo neverovatno…

Ne kontam ovaj deo “samo za igre koje nemaju online”. Tebi je konzola non stop online…

Hm, vrlo domisljato :smiley:

Jel ima ovako nesto i na Sony supportu ? :smiley:

Verovatno da ne, ali jos nesto, kako mislis ne znas sta da radis sa igrom koju si vec presao, pa prodas dalje ?

Ili to ne ide tako na XO kao na PS4 ?

Primer:

Napravi se treci nezavisni nalog (share nalog) i kupi igra na njemu, da li u share varijanti ili ne, svejedno, i sto bi se onda smarao da refundiram te pare ako nalog sa igrom mogu prodati dalje ?

Ili nesto ne kapiram.

Ali sve u svemu vrlo dobra fora, i meni je to nevervoatno da tako vracaju pare za rekla-kazala i da ne ponude tipa novu igru, vec totalno vrate novac na nalog, to je bas cool…

Pogresio sam pri kucanju, Mirko ti je lepo odgovorio a ja sam ispravio post da se ne zbune ljudi. Single-player igre, tipa Assassins Creed ili Shadow of Mordor, kad je izgustiras uzmes pare nazad.
EDIT: I da, ne mozes stalno vracati, samo 1 na 1 nalogu, tako da moras placati igre najnormalnije, samo eto ovo je pogodnost da dobijes jednom refund za neku igru.

To je Microsoft… Puni su para i glupi su :smiley: pa im se moze da vracaju novac za igru. Mozemo npr. ja i ti da kupimo igru na novom nalogu, ali mora on biti online uvek i samo ga 1 covek u tom trenutku moze igrati.
Dok sa druge strane imas share partnera s kojim delis sve zivo(igre,filmove,muziku,gold,raznorazne pretplate…) sto imas na svom pravom nalogu.

Izlgeda da je vreme da se oprostim od Titanfall-a :smiley:

necu ja pice, ja hocu Microsoft currency

Hahaha odlican TUT! Sad ce zabraniti i igre da kupujemo :slight_smile:

Kao sto su zabranili (izivnjavam se, ukinuli) fantome na PS4, ko zna sta se i ovde moze desiti :stuck_out_tongue:

Share na xbox one nece nikad ukinuti jer je legalan 100% i oni su to od prvog dana reklamirali.
A ovaj refund takodje traje vec vise od godinu dana, tj. ko zna koliko jer Xbox Live policy and conduct one pi*ke materine lepo pise da svako sme 1 da dobije refund po nalogu(ja smem 2 puta :stuck_out_tongue: )

Pa ok sve je to jasno, ali mislis da im je tesko reci u odredjenom trenutku: “E dosta je bilo, nema vise legalnog shera” ?

Salim se, naravno da je na XO to vrlo verovatno da se nikada nece desiti, ali isto kao sto je nosilac-gost legalan na ps4 ja predosecam da ce i to vrlo brzo ukinuti. A znaci legalno je. Kao. Jer ima sitnih slova, koje ne cita svako.

Sama rec nosilac gost ti govori da tu nesto smrdi…
Ovde imas family sharing gde ‘‘cela kuca’’ moze igrati sa jednog naloga. Na playstation 3 i 4 to ne postoji koliko znam.
http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/games/my-home-xbox

Nisam sada u stanju da trazim Sony pravilnik, ali sve u svemu znam da nesto smrdi jer koliko ja znam, kada sam poslednji put citao sitna slova, nosilac-gost se odnosio na “share” u istoj zajednici, istom okruzenju, u prevodu - u istoj kuci…

A ne da covek nosioc sa ip adresom tom i tom ima gosta koji je stotinama km udaljen od njega…

Videcemo, valjda nece sjbati ps4 sharing, mada je i sad gotovo sjban… Bese zlatno vreme kad je 5 komada delilo odjedared, kasnije 4 na ps3ci…

Mene cudi da nigde nema konkretno za playstation jel sme ili ne sme da se dele igre…

Pa da…

A o tom zlatnom vremu svi pricaju, na zalost ja licno nisam bio prisutan :smiley:

Da ali meni kazu ti ovu igricu nisi ni kupio

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ne igrajte se više ovim. Stefi je banovan sa xbox lajva jer hteo da za**** agenta :slight_smile:

Da, ali je on kupio sa kartice…

Pa ako mi kazu da ja nisam kupio igricu sta da im kazem

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk