Xbox Game Pass će od sada obuhvatati Microsoft Studios igre na datumu izlaska

Ja sam se zalio :blush: Culi su me :smile:

Sto se tice ovog poteza odlican je.
Jedina mana koju ja vidim je to da ekskluziva ima sve manje i manje,bojim se ce ovo da doprinese da taj broj ekskluziva ostane na 2-3 godisnje.
U svakom slucaju budimo iskreni kvalitet gaming ponude se dosta popravio u zadnje vreme i ide ka tome da bude jos bolji.

Ljudi hejtuju ove servise zbog ovog ili onog… ali zaboravljaju da je sve to dodatna opcija i nije obavezna.

Cim je nesto opcija automatski je dobro. Dat ti je izbor,mnogo je bolje kad imas izbor nego kad nemas.

Evo ja sam koristio taj game pass 2 meseca za 2. eur-a i za 2. eura presao sam Gears of War 4,Hallo 5, MGS 5, State od decay…i jos mnogo toga. Mislim da ta opcija gde ti za mesec dana mozes da uzmes na promociji za 1.eur i da igras sta zelis iz baze jos sad ovo cim izadje igra da je imas u ponudi za 10 eur sa jos 100+ igara pored je svakako extra usluga za te pare.

3 Likes

Ove godine ćeš ih imati već četiri za koje znamo i još nekoliko za koje ćemo tek saznati.
I upravo zbog ovoga što pišeš, Microsoft će morati da pojača broj ekskluzivnog sadržaja da bi svakog meseca nagovarao ljude da produže Game Pass pretplatu ili da se pretplate. Ako ništa drugo, ovaj potez je naprotiv razlog da se broj igara od strane MSa povećava a ne smanjuje.

@nikola Ako nije dosadilo internetu nece ni ovde. Kao moderator na reditu sigurno to znas…

Sto se tice teme, potpuno istu reakciju kod mene bi izazvala i Sony ekvivalentna pretplata da postoji te mislim da Sony vs Microsoft ovds debata promasuje i poentu, osim sto pomalo smara.

Objektivno gledano pretplata je prilicno dobra vrednost pogotvou ako podelis na pola, ali nisam siguran da li je bas za moj stil igranja. Tuzno je to sto jos nisam zavrsio ni Forzu Horizon ni Gears 4 a Xbox palim da bih preko njega gledao TV. Nije to krivica samog Xboxa naravno, nedostatak ekskluziva na stranu, vec entertainment raja koji se polako pretvara u pakao.

Ne znam kako neko moze da vidi ovaj potez kao meh. Ok stoji da MS ima svega tri ekskluzive (ispravite me ako gresim), ali sta kad sledece godine bude 10-15 ekskluziva? Sta da sad svi mi koji imamo PS4 dobijemo servis gde bi smo mogli za 10$ da igramo shadow of the colossus i God Of war na dan izlaska? Dizali bi servis u nebesa. Kad je Sony najavio da ce izbaciti Driveclub za dz za PS+ korisnike to je bio potez decenije. A dobili smo PS+ verziju igre koja ima koliko? 4 staze? Ovo je full fledged igra na dan izlaska za 10$. Da te uslovljavaju da moras recimo da uzmes godisnju pretplatu, onda bi se zapitao. Ovako, igra izadje, ako hocu da je igram uplatim za mesec dana 10$ i odigram igru. Mislim da se ne lazemo, ovaj servis je ekvivalent likovima sa razmene koji iznajmljuju igre za 1000 dinara mesecno.

Toplo pozdravljam ovo i nadam se da ce se i Sony konacno otvoriti za nesto ovako.

Mozda bude malo vise ali ovde se prica iskljucivo o Microsoft Studios ekskluzivama. da sad MS debelo plati recimo novi Tomb Raider da bude (i ostane) ekskluziva, ta igra ne bi bila u ovom servisu.

Ako se dobro secas, sve to sto je MS tada dobio od fanova i svih ljudi na svetu i internetu je bilo vise nego opravdano.

2 Likes

Nisam na tebe ni mislio, nego prvenstveno na marka i dextera, mada je to i nebitno sad.

Tvoja poenta još uvek stoji, pretplata je sve više, ali su to još uvek opcije, tj. osim golda ne moraš da se pretplatiš na ea access ili game pass, igre se još uvek mogu kupiti ili na disku ili digitalno.

Problem nastaje kada je pretplata jedina opcija, ali ne verujem da će se to dogoditi u skorije vreme.

Game Pass je opcija, ništa više od toga. I dalje možeš da kupiš igre na disku, digitalno, iz EA Accessa ili second hand. Što je više opcija, to je bolje za korisnike i svako izabere šta mu odgovara.

Moram da priznam da nisam razmisljao o toj mesecnoj one time varijanti. To je vec odlicno. Ali to je zamka. Neces zavrsiti taj mesec i skontaces da je na godinu dana jeftinije i da te smara stalno da produzavas. Bila bi fantazija ako bi MS napravio jednu pretplatu od Lajva i ovoga.

U svakom slucaju dobra stvar, al’ MS ima supatancionalniji problem za koji im treba vreme da rese i koji se ne svodi na marketing poteze. Ako bi pass mogao da finansira development ekskluziva strava ali ako ostanu na ovome nece im nista pomoci jer je Sony vec otkinuo solidno parce korisnika. A problematicna je i Anywhere strategija.

Hmm, mislim da zapravo i nema 12 meseci package kao što ima za gold npr. Tako da je sada limit na mesečnoj pretplati.

Verujem da će uskoro i ubaciti nešto, čudno je što već nisu.

Ne vidim zašto. Sve MS igre su PA i ako nećeš Xbox da bi ih igrao, igraj ih na PC. Sada ima mogućnost da to radiš za manje para, tj uz Game Pass. Nemaš Xbox ili ga nećeš, ok, evo ti Game Pass za 10$ igraj šta hoćeš na Win. Microsoftu su bitne pretplate i da budeš deo ekosistema.

Zato sve te igre mozes da igras ili cak piratujes na PC-u sto je jos jeftinije, zbog toga je dosta ljudi prodalo Xbox. A od Sonyja ne treba ocekivati nista slicno jer imaju lidersku poziciju, diskutabilno veci broj jacih ekskluziva, agresivnije popuste i promocije.

Hm, to jeste cudno…

Ovo sigurno ne možemo znati da se zaista dešava, posebno u velikom broju, Jeste neki broj korisnika, ali kao što rekoh, njima je bitnije da ti kupiš software ili pretplatu, bez obzira gde igraš.

Problem sa piraterijom na PC je to sto uopste nije jeftina. Da igru skines za dz. u tom pogledu je free ali da bi ta igra radila kao sto radi na konzoli treba da se ulozi mnogo vise para nego sto kosta konzola.

XOne je 200 eur + Gold godisnji 50 eur +EA access 30 eur Game pass godisnji nivo 100 eur (moze i manje bude sigurno 3 meseca za po 1 eur) Ukupno 380 eur. za Start up igranje i bazom od preko 150 igara. Plus da covek kupi jos 4. igre u toku godine na snizenjima popustima sa cenom od 30 eur po igri ukupno 120 eur.

XO godisnje igranje sa full servisima i igrama maxx 500 eur.

Sa druge strane da se kupi iole dobar komp za igranje moras biti tech wizard da nadjes masinu za 500 eur koja moze da tere AAA naslove sa senkama i detaljima koji nisu na Low. Prosecan gejmer prodje jos gore on kupi komp od 300 da svakih 3 meseca dokupljuje ram,prodaje staru graficku kupuje novu, a malo jaci procesor 20.000 din i jace… tako da i presisa taj budzet od 500 eur-a.

I onda dolaze free igre koje traze sat vremena u najboljem slucaju da se instaliraju a nekad cak i dva. Koliko sam noci proveo citajuci i guglajuci kako sta da podesim umesto da igram. I onda kad sve namestim i krene pocetna scena sav odusevljen ali samo 30 sekundi dok ne skontam da igra trazi 30% jacu masinu posto kad prepozna sta imam recommended settings are low ?! Tad samo ustanem iznerviran od kompa odem da se istusiram i legnem da spavam jer proslo je vece a igrao nisam nista.

Sad imam komp sa 16 giga ddr5 rama, Pored redovnog HDD imam i SSD Graficku placenu 300 eur, pa onda napajanje mora od 100 eur jer ono od 500 vati nije bilo dobro. U kratkim crtama na komp otislo preko 1000 eur da bi sluzio kao magacin za slike sa telefona.
Nisam na kompu igrao nista jedno 2 godine. Bas zbog tog besplatnog igranja.

Ukoliko covek nema izbor i mogucnost to razumem ali da je jeftino i nije da se ne lazemo.
Sve ovo naravno pricam iz licnog iskustva. Ja sam se preporodio sa konzolom. PC je za populaciju sa mnogo slobodnog vremena i bez obaveza. Ali da je jeftinije i nije.

6 Likes

Slažem se, ja sam prodao baš puno Xbox konzola!

13 Likes

Najčešće na forumima čitam kako ljudi neće da kupe Xbox jer su sve ekskluzive na PCu, ali neće kupiti PC jer je skup sport. Ili još bolje, na PCu je ali neće da se bakću sa Win 10 Storeom, nego bi bilo bolje da budu na Steamu. I tako u krug, a zaista je to samo izgovor za trolovanje ili bashovanje, jer na kraju krajeva, pokazalo se da i pored toga što su ekskluzive i na PC na kraju ne utiče na Xbox jer neki ljudi jednostavno neće igrati na kompjuteru i preferiraju konzole, kao i obrnuto.

4 Likes

U prilog pričli oko Play Anywhere

Ovo je fantastična stvar i zaista ne vidim zašto bi se neko žalio na ovakav pristup. Game pass je sam po sebi odličan i za male pare može da se odigra gomila igara, a kada se na to doda i da sve eksluzive možeš dobiti odmah po izlasku uključeno u tu cenu, zaista nema šta da se priča.
Iskreno da nemam onoliku kolekciju igara koja me čeka na PS4, ozbiljno bi razmišljao da uzmem i X1X i game pass, pošto su fantastična kombinacija.

4 Likes

A evo i odgovora prodavnica:
Earlier this week, Xbox announced a major shift in how it will distribute its first-party titles by permanently adding them to the Game Pass library at launch, starting with Sea of Thieves on March 20th. Public reception of this announcement has largely been positive, but one Austrian retailer is none too happy with what it sees as a move that will kill physical sales and is going so far as to take Xbox One consoles off its shelf.
Gameware KG recently told Germany-based GamesMarkt that it will no longer sell Xbox One consoles as a reaction to what it sees as a betrayal of sorts from Microsoft. That’s because most retailers make their profits from the software, not the hardware. If retailers are selling consoles so that the console-maker can then go ahead and digitally distribute the games, there’s not much incentive left for the retailers to sell the consoles, according to a Gameware representative.

Realno, i nije neka vest koja ce da ih potrese nesto narocito. Niko nece uci u prodavnicu i izabrsti konzolu. 90% ljudi sad vec porucuje sve sa amazona/e baya etc…

Da ali u americi, evropska populacija je drugacija cak mislim da ni u americi ne kupuju konzole preko ebay-a i amazona izuzev kada su na akcijama.