Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Pa tehnički po konzoli nije, ali tamo na account.microsoft.com mi stoji USA pod region naloga, to je ono podešavanje koje se može menjati jednom u tri meseca. Pa me zanima jel bi radilo, ako to ne bih čačkao, već samo da prebacim na Argentinu konzolu, i da probam direktnu kupovinu na taj nalog.

Htedoh reci, nisam ga napravio na konzoli kao sto sam ARG naloge za giftovanje, vec preko sajta.

Evo ja poslednje dve rasprodaje tako kupujem

3 Likes

Ako nekoga zanima, Hot Wheels Unleashed trenutno na Argentini sa Visa karticom:
-Standard Edition oko 190din
-Game Of The Year Edition 300din.

2 Likes

Ima ja jedno pitanje za eksperte.

Meni je MS nalog namešten na Luksemburg na ovom sajtu - http://account.microsoft.com/

Da li ja mogu da prebacim lepo konzolu na Argentinu i kupim igru? Imam Viza karticu luksembursku, ako ne, koja mi ne opcija? Da se seim i na http://account.microsoft.com/ do avenida cordobe ili?

Decko ovo je za nas bedu.

No no

6 Likes

Takvi kao ovaj naturalizovani Luksemburzanin ce nam sve sjebati :joy:

1 Like

Ja sam preorderao MW2 18.10 i novce su skinuli isti dan.

Hvala svima na veikoj pomoci i odgovoru na konkretno postavljeno pitanje :joy:

@nikolapfc89 ajde ti si doca, kako da izvedem pricaj.

A inace luksemburg jebeni i nije podrzana zemlja, makar ne za cloud gaming

Ne prolazi Argentina sa EU platnim karticama.

1 Like

Ja lično da radim to prebacio bih sve na Argentinu. I nalog i store i adresu.

Ali isto tako da živim tako negdje gdje ima store države gdje živim, ne bih se ni zajebavao sa ovim glupostima. Nije legalno, druga stvar je što sam primoran jer ne postoji bosanski store. Ali npr. viđao sam za pc igre na epic store da ljudi furaju neke turske naloge i to prolazi ali mi nije palo nikad na pamet da to radim kad mogu uredno iz BIH da kupim.

1 Like

Pa reko sto bih kupovao igru za 30-40€ na popustu, kad za 100€ mogu da pazarim 10 vrhunskih igara,
ali nije lampard vrana imam ja jos uvek srpsku vizu😁

1 Like

Jedino je to problem, EU kartica. Ko zna i adrese da li prepoznaje itd.

Smrdljivi gift, mogao bi neko da ti posalje.

Probao sam ovo sinoc i radi :sunglasses: da sam probao ranije bile bi mi igre na jednom nalogu :joy: sada ih imam na 3 naloga :joy:

Extra. Večeras ću i ja da probam tako. Da se ne maltretiram sa Kolumbijom. Bar za ove igre koje imaju bolju cenu na Argentini.

Pošto volim da su mi sve igre na jednom nalogu, kad su ukinuli gift na ARG, prešao sam na Kolumbiju.

1 Like

Ne razumem kako je ovo jeftinije ako si platio Visom na Arg Quarry.

Na turskoj je 230 lira - 11.6 eur… dodje mu isto? ne znam kolko mastercard na to proviziju naplacuje.

Prvi put u zivotu inace cujem da se kurs nesto drasticno razlikuje kod vise i mastera - zar ne azuriraju svi na dvenom nivou i drze manje vise isti kurs?

Drugo je pitanje koliko maticna banka izdavalac kartice naplacuje online transakcije…

Visa kod nas racuna 1 dinar = 2,66 pezosa trenutno. Tako mi skida i banka. Ne samo meni nego svima sa visom. Evo primera za 5000 pezosa

Ovo sam kupio:

Cod mw2 vault edition

Hades

Syberia

La Noire

The Quarry

Sve ovo kupljeno za 5000 dinara.

Nisam preterivao :joy:

Ne razmisljaj mnogo nego kupuj i ti dok traju čarolije :joy:

Inace kad poredis sa turskim lirama negde je tu 200dinara skiplje ta igra na turskom regionu.

Razmisljam i fifu da kupim za 1000 dindzi. Ipak mislim da ne vredi toliko :sweat_smile::joy:

1 Like

Ček u teoriji bi ovaj glitch sa Vizom mogao da prođe i za kupovinu na Switchu? Ako i tamo ima Argentina store?

Jeste. Sve sto je u argentinskim pezosima. Ne znam samo da li tamo naplacuju u pezosima.

1 Like

Sad ću baš ortaku da kažem da proveri. Sudeći po Nintendo sajtu, prikazuju se cene u Pezosima.

1 Like