Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Neznam kako ali je zapamtio . Bukvalno iza emaila u zagradi pise argentina
A turski vpn upaljen? Na americkom nalogu gde nije podesen nijedan nacin placanja?

Sto se argentinskog metoda tice:

  • konzola region bude Argentina, znas po tome da su cene u pesosima
  • argentinski nalog kupuje igru kao gift i salje na drugi nalog (da li US ili koji god); ovde ti je bitna REALNA Arg adresa
  • otvaras redeem web stranicu koristeci ARG VPN - ima raznih aplikacija, probas neku koja radi; login sa tim glavnim nalogom.

Sto manje komplikacija i laksi ce biti proces.

Da sve sam to radio i radilo je OK. Sad sam napravio treci nalog turski i hocu da posaljem sa njega gift na prvi nalog . Ali iz nekog razloga kaze da je 1 nalog argentinski ( A nije americki je samo sam slao poklone na njega iz argentine i uzimo u telefonu preko vpn) Kao da prvi nalog nemoze da dobija poklone i iz argentine i iz turske ? Zanima me sto to nece ?

Proveri podešavanja tog “Američkog” naloga na Microsoft Accounts sajtu, moguće da ti je prebacio nalog na Argentinu. Idi u sekciju Your Info i tu potraži.

1 Like

Uspeo preko pc namestio Preferred billing info i Preferred shipping address na turski mcdonalds. Ukljucio vpn na tursku i proslo . Hvala svima koji su ucestvovali. Nesto sam naucio.

1 Like

Iz iskustva znam da je najbolje kad sam tako čačkam podešavanja, uvek uspe da proradi to što mi treba :grinning:

1 Like

Mora region konzole i naloga da bude isti

Nisam menjao region naloga nego adresu za slanje. Kad sam uzimo poklone iz argentine sam je stavio ovde neku adresu argentina . I da bih uzeo poklon iz turske morao sam tu adresu promeniti na tursku. Inace nalog je celo vreme region na USA. A konzola je sad turkey .

Pozdrav svima, sve sam uradio lepo. Promenio region na konzoli, napravio nov nalog koji je na Argentini. Sa njega sam giftao svom primarnom (main) nalogu koji je na US regionu. Karticu je primilo i sve je super radilo kod je stigao, ali kada ga aktiviram izlazi mi sledeca poruka “We can’t find this product. This code no longer works. Contact the retailer or person you got it from.”. Kada ne koristim VPN pise mi da je drugi region. Isao sam na support rekli su mi da kod radi. Sve sam pokusao i na laptopu i na telefonu i nece. Razne VPN-ove sam probao i nece da radi uopste. Neki savet? (U pitanju je in-game content, U Apexu edicije za heroje).

Nisam siguran ali čini mi se da ingame content ne može da se redimuje, neko je nešto pisao oko tog. Ili je bio neki sukob regiona, ono igra je kupljena u jednom regionu a content u drugom pa se regioni ne poklope.

Tj vpn odradi posao, kod je ok, ali sistem ne nalazi igru sa tim regionom na profilu.

Tl:dr imaš USA igru a content ti je argentinski.

Pih covece taman sam se ponadao da ce raditi. :frowning:

Hvala puno na pomoci i objasnjenju :))

Možeš da aktiviraš sve za šta postoji opcija “buy as gift” tako da to važi i za ekspanzije koje imaju tu opciju. Za apex provereno znam da radi jer sam ja kupovao i igram Apex. Ali ne znam otkud ta poruka… :thinking: Ajde ako ti ne bude teško, pošalji mi kod u inbox samo da proverim da li će raditi kod mene (neću da ga aktiviram) jer mi je čudno. Ja sam kupovao neku ediciju gde sam dobio neki skin, skin za oružje i 1000 poena i prošlo sve normalno kao i za ostale igre. Inače, kupovao sam i in game poene direktno iz same igre. I gde god ima opcija da se kupi nešto iz igre, svaki put mi je prolazilo direktno na svom nalogu, ali čim me iz neke igre baca u Store odmah izlazi poruka “Oops…”.

Meni je izlazila ta greška da ne može da pronađe kod, samo sam promenio VPN aplikaciju i prošlo je. Znači probaj neki drugi VPN.

Mali update, VPN.lat nešto ne može da se konektuje na Arg. Uspe jedan server samo ali je on toliko spor i neupotrebljiv, očitava do besvesti i vrti u prazno tako da sa tom aplikacijom nisam uspeo da proverim kod ni juče ni danas.
FreeVPN je odradio posao, kod od par postova iznad je validan i radi. Neki korak nije ispratio kako treba pa će valjda da uspe sada.

2 Likes

Danas kupovao poklone😊 na Turski store:
-Shadow of Tomb definitive edition 670din
-Sleeping Dogs Definitive Edition 90din
A na Argentinski store kupio neku decju igru, probao nekoliko Vpn app, bezuspesno. Ni preko Vpn.lat sada nije prošao redeem koda. Kao sto je @NmY iznad napisao, probao sam Free Vpn app l, odmah je odradio posao i kod Argentine i kod Turske.

3 Likes

Mali update, uspeli smo ja i drugar da kupujemo igre direktno na svoj nalog istom metodom kao što smo uzimali igre za Xbox 360. Ona fora kada se ide na Buy, pa se iznova odabere ista kartica i opet Buy i prošlo dva puta zaredom obojici. :metal:

1 Like

Meni isto, kupio FC5 i CoD Cold War, sve iz prve, izgleda da je kako se kome zalomi, jbt kakve sve metode necemo koristiti :sweat_smile:

3 Likes

ај детаљније мало молим те :smiley:

1 Like

Ma nema detaljnije brate. RNG čist. Fora je da kada želiš da ideš da kupiš, odabereš prvo kao da želiš da promeniš metod plaćanja, a onda ponovo odabereš već postojeću platnu karticu i ideš na “buy”. Istog dana kada je @ki111er napisao ovaj metod i da mu je prošlo sa 10+ naslova, probao sam odmah, meni nije htelo. Tako da, kako se kome zalomi.

4 Likes

Pazi meni nije htelo na glavnom nalogu isto ali onaj koji sam napravio na konzoli sa koga saljem argentinske giftove taj sljaka. Probaj sa novim nalogom napravljenim na konzoli.

2 Likes