Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Jes brale, ovi nasi Xbox-ovci imaju konzole iz vremena kad je Francesko Toti poceo da igra fudbal :rofl: Pa svi ovde furanju Series S - Series X, kakve ti crne konzole spominjes.

Mislim prosto i jednostavno. Prvi nalog US, US recimo. Zatim promenis region na Arg. Restart konzole. Pravis novi nalog, stavis sve od pocetka Arg / Arg. Pazaris kod i posaljes na drugi nalog i redeem preko telefona. Ako ne prolazi, zamoli nekog prijatelja koji je ovde u ekonomskom tigru da ti ucini uslugu i da sa njegovom karticom kupis nesto sto kosta 100 dinara. Ako kupovina prodje, dao sai sam sebi odgovor. Ne prolaze EU kartice i to je to.

@jahalang0112 zar ti jos nisi probao da vidis da li ce raditi kod tebe u Espanji ?

2 Likes

Ne možeš sa nemackom Kredit Karticom kupovati u argentini ili u turskoj. Nema veze dal si stavio svoj Xbox nalog na arg ili ne. Naj jednostavnije je da kupis igrice preko eneba ili MTCGame pa da ukucaš kod sa aktivnim VPN-om. Kod možeš preko svog naloga aktivirati. Ukljuci VPN na mobilnom i idi na redeem.microsoft.com i ukucan kod i ti je to. Igrica je na tvom nalogu u biblioteci.

To sam i mislio da probam na nekom storu najjeftiniji kljuc da kupim i onda da uz ukljucen vpn sa serverom iz te zemlje redimujem kljuc i to je valjda to?

E za ovo na store-u sto i kako prolaze srb kartice pojma nemam…

Hvala

To je to. Tako ja kupujem igre. Tako možeš i aktivirati game pass ultimate.

Srpske kartice prolaze pošto Srbija nema svoj Xbox store. Zato mogu u bilo kom regionu da kupuju igre.

1 Like

Ako planira da redeemuje kodove koji su kupljeni sa drugih sajtova, a nisu zvaničan Microsoft store onda nema potrebe za Argentinskim nalogom jer tu ništa neće dobiti time niti će ga izaći jeftinije jer koliko sam video na nekim sajtovima, kodovi za Argentinu ni ne postoje u prodaji. (bar pouzdane sajtove koje ja koristim, G2A, CdKeys…) U tom slučaju je bolja opcija da je sve na US i onda može da uzima kodove igara i da dopunjuje novčanik bez razmišljanja.

Houston we have a problem :sweat_smile:
Ubisoft plus nije dostupan u Argentini :rofl:
Vidim listu, ima Indija, ok reko taman kupim i onu akciju gamepass 10 dolara za 8 meseci na Indiji.
Promenim sve kako bog nalaže i zapoveda, regija, adresa sve namestim, i na konzoli i na MS account kad međutim :sweat_smile:

@rajvosa ima li nekog rešenja ili ja jednostavno nisam dobro podesio, da li se može uzeti pretplata sa Indije, ako već imaš aktivnu pretplatu sa Argentine npr. ?

1 Like

Mislim da ti je bas tu problem. Ne moze Indija na argentinsku aTresu. Moraces da napravis nov nalog sa indijskim podacima…ili probaj da zamenis adresu na postojecem ali vodi racuna MS daje opciju promene adrese jednom u tri meseca. Posle neces moci da koristis :argentina: kodove. Da sacekamo sta kazu strucniji ali ja mislim da ti je tu jeba…

1 Like

Podesio sam sve bio na Indiju, i na konzoli MS store mi je izbacio Indija sa njihovim cenama i na MS account isto sam zamenio, zato me zbunilo ovo ispod napisano…
Vaša trenutna pretplata je sa drugog regiona…

Pa ja mislim da nekom logikom, ne mozes da produzis game pass sa druge regije, ako ga vec imas aktivnim na prvoj regiji. Kontam da mora da ti istekne tamo da bi mogao da uplatis za Indiju ili da produzis bas za Arg regiju. To je neki normalan splet kojim bih se ja vodio jer bi onda svi zloupotrebljavali i regije ne bi imale nikakvog smisla. Svako bi dopunjavao naloge iz jeftinijih regija, zloupotrebljavao promocije itd. Tako da je najbolje da sacekas da istekne i onda da probas sa tim kodom jer lepo pise da je pretplata vec aktivna na drugoj regiji.

2 Likes

Meni je istekla argentina par dana prije, samo sam prilikom placanja na indiji unio neku indijsku adresu. Ovaj akaunt je pola svijeta obišao.

2 Likes

Pa da kontao sam, @NmY nego mene brine posto mi je ovaj Argentinski gamepass do avgusta hoću li moći vezati Ubisoft plus… Jer Ubi+ nije dostupan u Argentini …

Ne vezujes Ubi+ za Game Pass nego ga zasebno placas :confused: kao sto je ranijr bio EA Play pre nego sto je postao deo GPU.

1 Like

Znam buraz to je za sada tako, nego ako naletim na neku akciju, a biće ih sada sigurno za Ubi+ ne znam hoću li ga moći koristiti na nalogu koji je vezan za Argentinu :confused:
Baš me zanima kako ce sve to funkcionisati…

Mislim da ćeš moći , meni je bila Argentina pass a promijenio sam na tursku, bile jeftinije igre i regularno u lirama plaćao.
Recimo sa usa vpn sam uzeo one promocije za Spotify jer nema inače. Stvarno su tolerantni što se toga tiče, na steamu bi dobio ban 5 puta

1 Like

Iskreno, još uvek mi je misterija kako mi kartica ne funkcionise kod kupovine sa stora a uredno mi se skida sa nje mesecno game pass ultimate :smiley:

Žali im se da ti prestanu skidati. :slight_smile:

2 Likes

Pozdrav svima Uradio sam sve po uputstvu ( glavni nalog usa drugi argentina Series S argentina). Pokloni prolazili sve super Posle 10 nece , napravim argentinu 2 neprima karticu grrr. napravim tursku1 prima karticu uzmem poklon . Ali sad sa vpn ukljucenim na tursku i dalje prvi nalog (gde su ostale kupljene igre) Pokazuje da je u argentini ??? bez VPN je u americi i nemogu uzeti poklon iz turske ??? Ima neko ideu kako preko vpn vezuje za argentinu a turski vpn ???

Ne moze vise od 10 igara da se kupe i poklone. Jednostavno ne dozvoljava Microsoft to, mora da sacekas 2.nedelje od prve kupovine pa mozes da nastavis darivanje(giftovanje)…

Jasno ali zadnja kupovina bila jos 3 januara

Malo si zakomplikovao poruku.

Ako hoces sa druge regije, moras i na konzoli da menjas region (a nije preporucljivo previse setati konzolu po svetu).

A sto se tice kartice, mislim da je bitna postojeca billing adresa u toj regiji, nadji tacno neku na guglu.

A u VPN aplikaciji valjda menjas region, ne znam kako moze da ti ne promeni ako neki odaberes. U krajnjem slucaju promeni aplikaciju, ili preko PC Hola VPN je dosta pouzdan