Xbox Argentinski nalog i ceo proces kupovine igara

Pozdrav,ako moze neko da pomogne bio bi mu zahvalan.
Kupio xbox series s skoro,napravio nalog argentinski aktivirao promo mesec dana ultimate za nesto sitno onih argentinskih dolara i planirao da placam mesecno pretplatu argentinsku…
Nakon par dana naletim na temu o turskom store-u i napravim turski nalog… Kupim pretplatu 3 meseca ultimate i giftujem je na argentinski nalog.
Stopiram onu argentinsku da mi skidaju automatski (jos uvek mi je aktivna promo prvi mesec) i tu krecu peripetije… Hteo sam da nakarikam tih kodova za godinu dana i da sam miran…
I pored aktiviranja vpn-a na telefonu meni stoji regija argentina i nece da prihvati turski kod. Pise da nije za tu regiju.
Na konzoli je regija prebacena na Tursku.
E sad sta da radim,pomagajte. :grin:

Interesuje me dal je moguce to sto sam zamislio ili ce da propadne taj kod?

Jel mogu te gift kodove da iskoristim na nekom novom nalogu koji cu napraviti da bude novi turski ili su vezani bas za taj nalog kome su poslati?

1 Like

Nalog ti je na Argentinu a kodovi za Tursku, kako si mislio da je tako nesto moguce?
Kad ti istekne taj gampass na argentini, napravi novi turski nalog sa njihovom adresom i tada unesi taj kod. Jedino tako je moguce da ga aktiviras…

Da,da nalog je argentinski a turski gift kod… Nista tako cu onda kako si rekao,zahvaljujem.

1 Like

Regija koda (bilo da je igra, gift card, game pass) mora uvek da se poklapa sa regijom naloga na koji zelis da aktiviras.

2 Likes

Ako nekoga zanima na Indiji je još uvek GPU 1 mesec platiš dobiješ još 7 free…
Oko 1150 din 8 meseci.
Najs :grin:

3 Likes

Posto slabo pratim ove akcije, je li isto mora sa konzole i da se mjenja regija?

Ja napravio na konzoli nov nalog, namestio regiju na ind, karticu istu samo ubacio neku adresu iz Indije i kupio direktno sa tog naloga…

2 Likes

Može. Ja sa svojim nalogom, koji je nemački, mogu aktivirat bilo koji kod sa svakog kraja sveta. Trebaš samo uključiti VPN. ako imaš turski kod, treba biti VPN da to da tursku IP adresu. Ako je kod iz argentine, treba ti ip adresa iz argentine.

Preko mobilnog telefona uključi VPN da dobiješ tursku ip adresu. Onda idi na redeem.microsoft.com uloguj se u svoj nalog i ubaci kod. Jedan po jedan.

Sve sam probao, posumnjao sam i da vpn nije dobar (koristio sam vpn lat jer jedino on ima tursku) i na kraju mislim da su mozda blokirali gift.
Sacekacu da mi istekne prvi mesec pretplate pa cu videti dal je moguce iskoristiti giftove.
Mozda je i problem u tome jer mi je vec aktivirana pretplata na jednom nalogu argentinska.
Stalno ispisuje da je za drugi region.
Gift je game pass na 3 meseca pa me zanima samo jos jedna stvar,jel moze bilo ko da ga aktivira pod uslovom da je turski nalog ili mozda samo taj user kome sam poslao?

Ja ti rekoh da ne moze i @NmY a ti slusaj jos @deyo584…napravi turski nalog i sa VPN-om iz turske ce proci iz prve

2 Likes

Valjda je to jasno bar, treba sve da se poklopi, turski nalog, turski kod, turski VPN i to je to. Svako miješanje regiona daje grešku.

1 Like

Dobro, neka bude po tvome da nemoze. Ja ti kažem da može i da ja to tako radim već godinama ali dobro, šta ja znam… misliš stvarno da sam tako lud da plaćam 13€ mesečno za Game Pass Ultimate? Za 100€ sam uplatio za 3 godine Game Pass Ultimate (3 godine Gold i jedan mesec Game Pass Ultimate da bi se to pretvorilo) sad u februaru i nisam napravio novi nalog nego preko svog kome je region na nemackom. Naravno da ne smeš imati aktivan Gold ili Game Pass da bi se to tako moglo odradit.

Navali narode, krenula novogodišnja sniženja na Arg Store-u :grinning:

4 Likes

Razmatram kupovinu Tony Hawk Pro Sketar 1+2 za nesto vise od 1100 din. Jel igrao neko, kako su uradili remake?

Pored Arg store-a vredi obici i Turski. Cene pojedinih naslova su dosta nize.

Odlično su odradili, ja sam samo probao ali izgleda odlično.

1 Like

U poslednje vreme sam koristio FreeVPN na androidu za redeem, ali od pre neki dan javlja ovo:

Redeem preko PC i Hola VPN radi bez problema.

1 Like

VPN.lat i dalje bez greske kod mene na androidu. Pu da ga ne ureknem…

5 Likes

Radi,probao sam i ja

1 Like