XBOX 360 Slim - E79 error posle update dashboard-a na 14699 - Pomagajte :(

Kupili smo deci XBOX Slim 360 RGH i dosad je sve radilo kako treba (dashboard je bio v. 13604)

Deca su htela da igraju jednu XBLA igricu (Rayman 3 HD) koju sam uredno stavio na konzolu kao i sve ostale, medjutim nije htela da radi. Procitao sam da treba da stavim noviji dashboard 14xxxx.
Odlucio sam da stavim 14699 i na osnovu ovog uputstva instalirao:
RGH Tutorial - How to update your RGH to 14699 - Team Xecuter

Sve sam odradio bez problema, svugde dobio operation successful, na kraju izvukao napajanje na 2-3 minuta.

Nakon ukljucenja na delic sekunde se pojavi bela pozadina sa logoom a posle konzola baca E79 gresku.

Imam snimljen original nand, na osnovu kojeg sam uradio 14699 nanddump.bin.

Kako povratiti konzolu u zivot?

Molim Vas pomagajte. :frowning:

mora na fleshovanje nand(moguce), probaj da izvuces USB. sve sto je na USB i da probas da je ucitas.

Xell Reloaded se ucitava pa sam probao sa Rawflash v4 da vratim originalni image 13604 koji sam snimio pre update-a na 14699.
Flashovanje prodje ali ima dva bad block-a. Malkice duze imam xbox logo (1-2 sekunde) ali isto baca e79.
Da li nekako popraviti te bad blockove. odnosno sta bi bilo resenje.

cekaj stani napravices jos gore nego sto jeste…

kad vratis originalni image, na usb stavi vec kreirani nandflash.bin i xenon.elf

opet E79 ili ne?

ili pravis ti sam nandflash.bin koristeci nanddump.bin?

bad block-ovi na slimu su extremno retke stvari, pogotovo ako je konzola nova, inace svi se remapiraju automatski kada kreiras nandflash.bin

Da probao sam sa rawflash v4 da vratim stari bin fajl (13604) koji sam sacuvao kada sam pravio 14699 bin, ali isto dobijam E79.

ajde okaci na mediafire nanddump.bin tj originalni nand dump i cpukey.txt i pokreni XELL i prebroj mi koliko F slova vidis pod stavkom 7 valjda videces ima brdo 0 i F slova e pa F me zanima koliko komada ima

ujedno okaci i nandflash.bin koji si ti napravio za 14699

Evo, ako si mislio na na fuse set 07 - red pocinje sa f i nastavlja se gomilom nula bez ijednog f-a do kraja. Nesto ovako f0000000000000

ok to je taj izgleda ovako fuseset 07: f000000000000000

kaci fajlove dok sam jos priseban :stuck_out_tongue:

ne bi bilo lose da slikas ekran kad podignes xell mnogo je lakse :wink: ne moras javno da kacis sliku posalji mi je na pm

daj mi CPU key i original NAND na mail [email protected], zakuvacu ti ja fajl. To je error kada ucitava je nesto drugo mislim da znam sta je.
BAD blockovi nisu problem neke konzole ih ima 10tine, sa programom se to remapuje tj prebaci na kraj i radi kako treba.
Rawflash 0.4 radi to kako treba tj remaping radi sam nije to

Skini http://www.mediafire.com/?rlp5po85ott5hg3 pa napravi fajl za update.

ne valja mu nanddump iz nekog razloga… pravljen je naknadno nije prvobitni iscitan sa NAND-X nego je korisito Nand Flash 360 da ga iscita

kada se pogleda original dump nema bad blockova, posle kad god se napravi flash file uvek ima dva bad block-a nebitno kojim programom se pravi uvek isto, key je ok, dekriptuje ga sve to ok, LDV je ok

e da u XEBuild logu smc.bin vidi kao vec glitchovan, osecam da je u tome finta a to ne bi valjda trebalo da vidi tako nego da ga on patchuje, on ga skipuje ovde valjda

Poslao sam trazene fajlove na mail.

gledaj ovo ovo je njegov nand

------ Encrypting and finalizing bootloaders ------
encoding smc.bin size 0x3000
SMC checksum: 87e726b7
unknown SMC found, type: Trinity v5.1(3.01)
glitch hack found in smc.bin!

a treba da bude ovako kada je normalan originalni nand

------ Encrypting and finalizing bootloaders ------
encoding smc.bin size 0x3000
SMC checksum: f9c96639
known clean SMC found, type: Trinity v5.1(3.01)
patching smc at offset: 0x13b3
SMC hacked successfully

Stara verzija programa za pravljenje(pretpostavka)
Sisao sam da jedem, cim dodjem pravim fajl i saljem na mail .

Sent from my IRC using Twitter

hmmm moguce i to, ja vec jeo :stuck_out_tongue: ali sad odoh da spavam ne mogu vise javite sta ste uradili na kraju…

Ja si isto evo bas sada pekao kobacise, sad cu jesti :emoticon-0100-smile, probudio sam malu i zenu, sada mi zena kvoca sta radim u ovo doba :D.

Kontaktirao sam coveka kod koga je kupljena konzola. Treba da mi posalju originalni nand, pa cu to probati da flesnem.
Mislim da je kod cupanja ovog 13604 bin-a doslo do greske, kada je program vadio podatke naveo je 2 bad bloka. Ja to nisam uzeo u obzir.
Mada sam dva puta vadio za svaki slucaj i bin fajlovi su bili identicni.

Ti bad block-ovi nisu problem nemaju oni veze, napisi nand preko USB Sa rawflash(onaj sto sam ti ja poslao). Upali konzolu bez hdd i usb videces da ce da udje.

Sent from my IRC using Twitter

dalje isto, e79 i ulazi u xell bez problema

slao sam mu i ja napravljen nand, nije poenta u tome i dalje ne radi, on kad iscita nand sa nand flash 360 ne iscita smc.bin kako treba, tj iscita vec hakovani a njemu treba virgin smc.bin da bi napravio 14699 kako treba, tj treba mu nand dump iscitan sa programatorom posle je laganica da odradi update, update radi iz xell-a nemoj preko nikakvih programa