XBOX 360 Slim - E79 error posle update dashboard-a na 14699 - Pomagajte :(

Sta savetujete?

ko ti je radio rgh neka ti posalje ORIGINALNI nand iscitan programatorom, cpu key imas, napravi onda od tog nanda koji ti bude poslao file sa multibuilerom ili jrunner-om i flesuj ga kroz xell, prebacis na fles nandflash,bin i xenon.elf podignes xell ustekas usb napise ga i to je to ugasi i cekaj minut pa pali

ali moras da imas taj nand iscitan direkt programatorom koji nije taknut jer ti sad kad iscitas nand preko programa ti citas nand koji vec ima xell u sebi samim tim ima hakovane fajlove i nista nisi uradio… fale ti njegovi netaknuti fajlovi, kad nabavis nand onda napravi novi i to je sve

Evo situacija je sledeca. Od koga smo kupili konzolu kaze da su fajlovi (original nand) kod coveka koji je odradio RGH (inostranstvo). Nije dao fajlove jer uzima pare za instaliranje novog dashboarda. :headbang:

Nadam se da cu nekako doci do tog originalnog nanda, pa cu konzolu flesovati.

Sta ako ne bude poslao orig nand? Ima li resenja u tom slucaju?

debilno je da ne da, ali jbg covek resio da zaradi pare, kontaktiraj ga treba ti to nista ne mozes bez toga da uradis…

Poslali su originalni nand. Uradio sam novo flashovanje sa 14699 kuvanim nandom pomocu rawflash v4 i isto dobijam E79. :frowning:
Konzola dalje bez problema butuje u Xell.
Prilikom upisa bin fajla dalje dobijam bad blockove na dva mesta.

Izgleda da mi ne gine novi hw fles. Sta preporucujete kako dalje?

pogldaj log kad pravis file i ako ti pise ono za SMC.bin kao par posta iznad nije ti originalni nand, vec isto naknadno iscitan tj posle xell-a, proveri to prvo

Evo log fajla:

==================================
Swizzy’s xeBuild GUI version 1.0
Log Started: Tuesday 3/27/2012 9:39:51 PM

Using: xellreloaded for Glitch hack
Including dashlaunch… Done!
Including custom dashlaunch settings (launch.ini)… Done!
Copying nand to data dir, this may take a while… Done!
Checking if SMC is Glitch or Retail…
Dumping current SMC… Done!
Checking SMC…
SMC is Retail!
checking if you selected patchsmc or not…
Force adding patchsmc!

Parameters sent to xeBuild:

-noenter -t glitch -c trinity -d data -f 14699 -b DD88AD0C9ED669E7B56794FB68563EFA -p BA6360D8B7F20115F2A474C5DEF6C371 -o patchsmc -a nofcrt output.bin

Building nand using xeBuild (this may take a while):


 xeBuild v1.00.356

building glitch image

output.bin image built, info:

Console : Trinity
NAND size: 16MiB
Build : Glitch
Xell : power on console with console eject button
CPU Key : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - ovo sam ja prepravio
1BL Key : DD88AD0C9ED669E7B56794FB68563EFA
CF LDV : 1

xeBuild Finished. Have a nice day.

Moving output file to output location, this may take a few minutes… Done!
Cleaning data and temporary directories…Done!

****** The app has now finished! ******

uzmi napravi bre file sa multibuilderom, probaj onda, swizzy ne znam da li neko koristi uopste

Ako hoces posalji mi konzolu i videcu sta mogu da uradim u protivnom posalji je tome ko ti je uradio JTAG i neka on sredi to sto je uradio.

ajd probaj ovo, skini multibuilder

nadji options.ini nadji u fajlu ovo noremap

i napisi da pise ovako noremap = true i zapamti file pa napravi novi image i preko XELL-a ga flesuj pa javi