Xbox 2 reveal Spring 2017, novi Xbox brandirani uređaji (kao Roku/Apple TV) u 2016

+1 Ali sta? Svi zele nesto novo, ukljucujuci mene, ali na kraju niko ne zeli iz svoje komfort zone. Dali su nam VR, koji je definitivno nesto drugacije, ali ne vidim ovde da su ljudi uzbudjeni zbog toga. Nintentdo je skoro izjavio da ce NX revolucionirati nacin na koji igramo igre, i svi su rekli “O NE”, daj nam standardnu konzolu i standardni kontroler i izbacuj kvalitetne igre, ne trreba nam nista vise. Nesto drugacije je uvek rizik, a besumucno guranje grafike ne vodi nicemu, sta onda. Cini se uzaludnim trosenje miliona klikova kako bi jedna stena izgledala sto fotorealsticnije, ali svi se odusevimo kada to vidimo. Uncharted je ocigledan primer. Morace doci kad tad do ponovnog crasha industrije, pa da vidimo onda. Neko lepo napisa da se nije rodio taj sto je narodu ugodio, svi hocemo nesto novo ali ne znamo sta. A i ispucale su sve moguce ideje.

Sto vise razmisljam o svemu ovome i novim konzolama, sve me to vise nervira, ali s druge strane mene nervira i kada neko vozi presporo ispred mene, a ja nigde ne zurim; kada supruznici objavljuju ljubav i cestitaju partneru preko fejsbuka a udaljeni su 1m jedno od drugog ili imaju medjusobne brojeve; kada komsijsko dete 15 godina mladje prolazi pored mene i ceka da se ja prvi pozdravim…:rage:…moracu da pocnem da kacim smesne gif-ove :slight_smile:

4 Likes

Novi Xbox koji će biti 4x jači od prethodnog sigurno neće podržavati 4K Gaming, sastavite sada 4x jači PC od Xbox One-a i probajte da pokrenete nešto u 4K 30fps i videćete da je to nemoguće. Mislim da je 4K još uvek daleko, tačnije bar još 2 generacije.

Pa nije moguce. Da je Xbox One mogao da izgura full HD, onda bi bilo moguce, jer:
4x jaci = 4 x full HD = 4k :smiley:

1 Like

Ja mislim da novi Xbox može da tera 4k igre bez problema. Evo moje računice. Xbox One = 3 kruške. Novi Xbox je 4x jači. Koliko je Perici ostalo dinara? :laughing: :yum:

3 Likes

1 Like

Nema me dva dana i imam šta da vidim… Lepo je neko reko iznad jebem ti više Gaming. Treba lepo ko jedan stariji član da prodam sve konzole i igre, kupim Juga i odem u tri lepe. :smiley:

Ako ovo zaista bude ovako, onda bi možda uzeo taj stream stick, pa nek radi kako hoće. Now je radio solidno kad sam ga koristio, i ovo bi trebalo. A za ostalo, nek se nose u tri lepe.

2 Likes

Ja sam isto odreagova na prvu loptu, pa $’%(&#)’)#’) im mater, zar da menjam konzolu, a nisam je posteno ni iskoristio, u novembru ce biti 3 godine kako su izasle obe konzole, a vec sada bi trebali da dobijemo neki upgrade istih, jako lose stanje. Sada sam vec malo iskulirao sve i cekam da vidim sta ce tacno izbaciti. Ako zaista bude situacija da izbace novu konzolu a da ni ova nije napunila 3 godine rada, ja onda zaista necu vise nista kupovati. Ovo ce biti poslednja sa moje strane, pa nek traje koliko traje. Jedina opcija po kojoj bi ostao da se igram u tim uslovima, je eventualni buy back i doplata za prelazan na novu verziju, ali to se nece sigurno desiti, tako da je to otpisano.

Svako od nas ima neko vidjenje sta zeli i kako se zeli igrati. Ja sam PS4 uzeo zbog vise snage u samoj konzoli, ali prevashodno zbog sharing opcije. Mozemo pricati sta god, ali u konacnom ishodu se sve svede na opciju, da za sto manje para se dobije najvise zadovoljstva, u ovom slucaju igara. Nisam se pokajao sa izborom, pokazalo se da moze lepo da se igra u legali, na nacin da kupis slot nosioca ili guest-a, obrnes igru i prodas dalje, pa dodas malo para uzmes novu igru i tako u krug.

Sa svim ovim sto se sada desava, opcija za stream igara preko net-a mi postaje sve vise pozeljna i mozda bude i primarna u buducnosti. Ako ce izbacivati konzole na svakih 2-3 godine, sa moje strane za kupovinu istih, dobijaju jedno veliko NE. A za stream, mogu izdovijiti 10-15 EUR mesecno i onda neka menjaju sta zele. Po nekoj racunici, to mi dodje barem 3-4 godine igranja, a mozda i vise, za cenu nove konzole i PS+ pretplate potrebne za MP. Ko bude davao jeftiniju pretplatu i bolji servis, njega cu i birati. Gledajuci sada iz perspektive svih naloga koje sam promenio na share-u i igara koje sam odigrao, mozda ima samo par koje bi zadrzao, ali nisam jer ih mogu ponovo nabaviti i odigrati. Drzati kolekciju i kupovati da bi samo stajalo i imalo za priliku da se mozda nekada odigra, nije mi vise interesantno. Cak i kad pogledam moje klince koji igraju igrice, tek je kod njih sada paznja za igrama kao kod one ribice iz Nemo crtanog, igraju igru kratko vreme i zaborave na nju. sta posle toga, baciti, prodati…

Ja se igram na racunarima i konzolama vec 32 godine, gomila drustva koje se intenzivno igralo je prestalo i pegla igre na mobilnom, eto tako da im prodje vreme (totalni casual), osecam se kao poslednji mohikanac koji jos uvek igra hardcore igre kao sto su Dark Souls i sada mi jos ovo priredjuju. Neko rece par postova unazad, vreme je za peMziju ili totalnu promenu u nacinu igranja :frowning:

4 Likes

Ne ne ne, pogresno ste shvatili sve…

Ovo je pretezno bila generacija remastera, sada izbacuju novi hardware za remastere remastera od remastera, u 4K.

Fakticki, placat cemo jednu igru na 3 razlicite vrste generacija. Bez puno muke, lova do krova izdavacima. Genius…

Cekam ja, sto jest-jest, ali TES-a :grin:

Ne brine me puno ova prica vezana za 4K generaciju. Jer se dobro sjecam kako su 2008-me pojedini casopisi pisali kako 1080p postaje “standard”. Koja je ovo godina? Vecina ljudi ne posjeduje ni Full HD TV, a kamoli 4K… Yeah…

Ako ce ciljat uzu publiku, spremnu izdvojit 2000€ na svu opremu, nek ciljaju. Meni je, za sad, 1080p just fine… Ne pada mi na pamet nista uzimat ni mjenjat, za dugo.

Pa, koliko želi remastere, a koliko želi Remakeove? To nije isto. :slight_smile: Ja recimo želim Remake Demon’s Souls sa popravljenim šesti svetom i stabilnijim multiplayerom. E, to bi i te kako vredelo odigrati. :slight_smile:

Ali, bre, nije kao da nema nijedne igre da je izašla do sad. a tek na horizontu… Jebiga, jesu usrali stvar što im je ovoliko trebalo da generacija zaista krene, a oni će opet da zaseru stvar sa novim konzolama. Šta me briga, ja ću kupiti prve verzije, dok odigram sve sa mog spiska, izaći će nova generacija sa opet prvom verzijom, i tako stalno. Vi kažete da nemate šta da igrate, e pa, blago vama. Meni spisak svaki dan raste.

A za 4K gaming, yeah, i dalje ne verujem. Nek bude jače koliko hoće, imaju gornju granicu koju neće da pređu, a da napraviš konzolu sposobnu za 4K gaming za 500-600$… I da nemaš gubitke… Yeah, no. Ali, izgleda da nećemo dugo čekati da vidimo. Još oko dve nedelje.

Ja igram na 42" 4K tv + na njega spojen PS3, XO i PS4 milina za igranje. Do kraja godine ako sve bude ok uzimam za dnevni boravak 50" isto 4K(to se sporazumeva :slight_smile: ) , posto mi je u dnevnom full hd 32" .