Xbox 2 reveal Spring 2017, novi Xbox brandirani uređaji (kao Roku/Apple TV) u 2016

Preko 500 evra je i meni previse ako budu igre u 1080p, ali ja celo vreme pricam za 4K gaming :slight_smile:
Neka se javi neki PC gamer pa neka kaze koliko kosta “samo” graficka(a ostalo) koja tera lepo bez stucanja 4K igre. A verujem da bi vecina volela videti igre u 4K.

Slažem se, ali mene 4k interesuje koliko i dnevno-politička dešavanja u Namibiji. Nemam 4k tv i ne planiram sad u to da ulažem novac. Zato mi je i kupovina 4k konzole apsolutno nepotrebna radnja, osim ako ta nova konzola ne bude 6 puta jača od ove koju sada posedujem. Zato i kažem da me dosta stvari buni, no dobro - biće valjda sve razjašnjeno u mesecima pred nama.

5 Likes

[quote=“loodacha, post:23, topic:10807, full:true”]
no dobro - biće valjda sve razjašnjeno u mesecima pred nama.
[/quote]Slazem se.

Ja bih voleo da nove konzole u stvari ponude mnogo više od sirove snage. Da nam daju neke nove paradigme, ne samo više pksela. Trenutna generacija nije donela ništa novo u gameplay-u u odnosu na prethodnu, koja je opet, znatno pomerila granice i uvela gomilu interesantnih stvari. Ako će (polu)naredna generacija samo još više da donese remastera i nastavaka a za pravljenje igara će biti potrebniji još veći budžeti, onda to ne vodi nigde posebno. Treba nam neko osveženje, ma šta god to bilo. More of the same je recept koji nas je dovde doveo.

4 Likes

Iskreno ja nevidim korist od prelaska na 4K rezoluciju, prvo nema sanse da naprave hardware za pristojne pare koji ce to da izgura. U ovom trenutku ce to biti skupo ko sam djavo. Boje je da naprave nesto sto ce biti dovljno jako da izvlaci 1080P sa gomilom detalja, a da ostave televizorima da rade upscale na 4K. Meni sada tako radi sistem za igranje. Imam 4K tv na koji je prikacen PS4 i to izgleda surovo lepo, ogromnja je razlika u odnosu na standardne full HD televizore. LG ima sjajan upscale, provereno vilica pada na Bloodborne-u i Uncharted 4.

Nadam se da ova prica sa PS4K ili kaki god ga nazvali je samo taj dodatak, odnosno da 1080P prebacuje sa upscale na 4K. U sprotnom, eto prsta u oko svima koji su kupili PS4 kada je izasla. Zaisa mi je glupo ocekivati da posle 3 godine, izbace novu kozolu.

Sto se tice X1 - imaju daleko slabiju prodaju i ovo im mozda i jeste spas da nadoknade izgubljeno, ali opet i to nemoze opravdati da izbacuju novu konzolu posle tako malo vremena.
Malo mi ovo sa novim konzolama nije logicno, nisu jos ukinuli ni PS3 i X360, a prica se o jos jednoj generaciji.

Nesto mi se javljam PCMR ako sada naprave ovakvu zezanciju. Oprostio bi im da naprave novu generaciju posle 6 godina rada PS4 i X1, tada nebi menjao tabor.

Od dva zla sigurno je manje ako uspeju da odrze korak sa PS4K. Potajno se nadam da ce uspeti da izbace jacu konzolu jer je scenario u kome Sony juri MS dobra za gamere i industriju.

Krenulo je kao na Gafu, cim se pojavio rumor da ce xbox biti jaci, 50+ stranica o tome kako nije stvar u power-u konzole. Ne, nego je razlog uspeha u onoj duguljastoj indikator lampici. Naravno da nije jedini razlog, ima tu vise faktora, ali je to najveci razlog.

Prica od ps2-ci i wii-u ne pije vodu, jer prvi prakticno i nije imao kankurenciju, a drugi je one hit wonder nista vise od toga. U vremenu gde se sve zivo uporedjuje i broji svaki piksel, itekako je to najbitniji faktor.

Kljucna rec: NAZALOST je najbitniji!

Nije mi jasno sledece , ako je info tacan sve ukazuje da ima istine.

Da li je Xbox scorpio potpuno nova xbox konzola koja izlazi 2017 ili pak mid(gen) upgrade kao Ps4 Neo?
Ukoliko je ovo drugo razlika je vise nego ogromna!

Pogledajte na slikama odnos snaga ps4 vs ps4 Neo ima razlike ocigledne da , ali je manje u poredjenju sa Xbox one vs Xbox Scorpio.
Plasi me jako da za neke 2 godine igre na Ps4 i na One-u ima da izgledaju usr*no.
Npr sledeci COD ili BF
Xbox one 720p 50-60fps
Xbox Scorpio 1080p preko 60fps-a

U Mp razlika ce se vise nego osetiti bice jako cudno igrati na istom servisu onda …
Ustvari nece biti cudno uopste imamo to na PC-u oduvek lol.

Bice jako interesatno narednih godinu dana to je sigurno.

Ee moj profesore pregazilo nas je vreme ti si zreo za penziju :smiley: , a ja sam old school seljak koji prezire ovaj mid(gen) upgrade!:slight_smile:
Prevazidjeni smo konzole odavno vec idu ka Pc-u pa i cela arhitektura sadasnjih je vec bila dovoljan signal ka tome.
Najgore je sto cemo biti zajedno mi sa originalnim xbox-om i ps4 i Neo Scorpio korisnici , jer nema teorije da prave novi servis za njih pa kako, a razliku ima da osetimo itekako!

1 Like

Ja kupujem konzolu gde su igre koje me zanimaju, zbog kontrolera koji mi mnogo vise ogovara i zbor preferiranja brenda. I da je opet duplo slabija konzola ja cu opet uzeti xbox. Ne razmisljaju svi isto, svako ima svoje razloge, a ne verujem da je veliki broj uzeo zbog manje kutije. Kod nas je jasna stvar jer i dalje ljudi nemaju pojma sta je xbox, dok svi znaju za ps.

Prica o rezoluciji, beskrajno uporedjivanje, eksplozivan rast sajtova i kanala koji se tim bave su me uverili da je to najveci razlog. Dovaljan je bio jak da povuce veliku prednost koji se samo povecavala “kud svi turci, tu i mali mujo” efektom :slight_smile:

Koliko god se xbox borio, redovno izbacivao ekskluzive, govorio igre, igre, igre, cak ubacaio i bc…vidis i sam koliko im je pomoglo za smanjenje zaostatka.

Opet: nazalost.

7 Likes

Eto resenja. Trebali bi svi tako! Hebes sve ovo…

1 Like

Ja kada sam to rekao da bude li ovo postao trend ,a bojim se da hoce nazalost sta mi volimo je nebitno masa se pita , ja pricu oko konzola bataljujem, yeahh zatucani kreten neka sam , jbg. ne mozes svima udovoljiti nekazem da to treba svi da rade! :slight_smile:

1 Like

Jesi li ti prodao konzolu ili? Ili si mozda prodao i forum profil :joy:

Neka hvala ja to kupovati necu sigurno dosta sam para bacio.

5 Likes

A ja i dalje igram na x360… :smiley:

4x jaci ?

1 Like

Cpu x360 77GFLOPS ps3 230GFLOPS, na obe konzole su igre izgledale dobro. Sta oni rade to niko ne zna ali ocigledno je da se nesto kuva, sta je to cucemo.