X-link Matchmaking

E sad banovani moji drugari nemamo gde mi da se lepo igramo, tj. nemamo Live…
Ne znam dal ste culi ali postoji program koji ce nam omoguciti da se mi lepo ponovo naigramo, u pitanju je X-link.
Sve sto treba da uradite je da odete na ovaj sajt
XLink Kai: Evolution VII. Global Network Gaming.
i da skinete program…

E sad kako funkcionise program, znaci napravili ste account, dodali mene (GojaS), napravili arenu (ovo je mana programa, arenu moze da pravi samo onaj koji ima nizak ping, manji od 30) To je u ovom slucaju onaj koji ima barem 2048kb/s, konekciju (nisam probao mozda moze i sa 1,5mb, posto je 1024kb/s granica (ping 31:mad:)

E sad posto Brane (McBaneS) i ja nismo uspeli da odigramo bilo sta posto imamo sklj konekciju od 1024kb/s(mrzim Telekom:mad:), molimo ostale clanove foruma, one sa boljom konekcijom da se jave pa da oprobamo ovaj program, nadam se da cemo uspeti…
PoZz

Ajde probacu ja da odradim nesto…:D:D

Aj probaj. Mada cudno kako nam nije radilo meni je upload 1mb/s. E al za 1ms smo omasili:mad:


Jel ovo dovoljno brz net:D

uffff nikola jbt :eek:

nego, ja sam otisao na taj sajt i skontao sam da mi treba ruter koji ima jos jedan ulaz (moj ima samo jedan), tako da mogu da ustekam samo ili xbox ili PC… imam jos jedan ruter koji ima nekih 5 uticnica, ali ne mogu da ga koristim, posto mi ga donela sestra iz inostranstva, pa ne znam ni IP pa ne mogu da ga konfigurisem… uff ufff ufff :frowning: jel ima neka metoda povezivanja kompa usb-om?

Za taj novi ruter kome ne znas ip povezi ga i kad ga povezes idi na run kucaj cmd i u prozoru otkucaj ipconfig ivideces pod default gateway koja ti je ip rutera

Da ovo je dobar savet inace ip routera zavisi od samog prozivodjaca.Mislim da ti je najbolje da uradis kako je AstaMen rekao ili kucaj u browser posle kada povezes router jednu od ovih ip adres:

192.168.0.1
192.168.1.1
192.168.123.254
192.168.2.1

Srecno :slight_smile:

e sad sam bas krenuo da povezujem, kad sam se setio da nema jednog neophodnog ulaza u tom drugom ruteru… evo pogledajte sami:

Ruter koji sam dobio od provajdera (koristim ga trenutno bez problema):

njegovi ulazi:

Ovaj skroz desni telefonski nedostaje na drugom kao sto cete i sami skontati

Drugi ruter koji je moja sestra kupila i koristila u Rumuniji na nekom maxnet provajderu:

ulazi:

Probao sam medjusobno da ih povezem, ali kada se diskonektuje ne znam kako opet da ih konektujem. Wireless je aktivan posto laptop iz kuce moze da se poveze ali se vremenom diskonektuje i nema nazad… Kao da postoji neki konflikt ne znam, ne bih da komplikujem, ako je moguce koristio bi samo ovaj sa wirelessom, jel zna neko sta bih mogao da odradim?

ae neka se javi neko ko hoce multiplayer?!
za pocetak ajde da probamo kako radi COD MW2, ja mogu da napravim privatnu arenu i da hostujem, trenutno imam Telekomov ADSL od 4mb, a za neku nedelju mi stize 23mb telekom adsl, a placam ga 900din mesecno :slight_smile:

Ja sam zatrazio od admina Xlink Kai da ubace i Srbiju tamo i da imamo svoje arene, kao i ostale zemlje…

evo pa me aduj te tamo…
Pera_FATAL1TY

Ovako. Koju vi verziju koristite i da li se ovo samo updejtuje?
Robotnjik ili Pekisa stavite ovo kao sticky temu.

Slazem se,dobra ideja,stavljam na vrh strane u nadi da ce projekat zaziveti.:slight_smile:

Bravo Filipe i hvala PekiSa, i ja se nadam da ce ovo zaziveti… Ajd’ onda Pero javi kad si slobodan da hostujes a mi cemo se pridruziti, samo nas blagovremeno obavesti… PoZz

Nema problema sutra posle jedan sam slobodan pa do 23:30 ali to samo petkom i sub., jer posle blejim za drustvom po gradu…, a ovako radnim danima sam slobodan od 13:00 pa do 02:00, obavesticu ja ipak u ovoj temi sutra…, pa prvo ono da testiramo, pa ako radi dbr, ja se nadam da ce i ‘zaziveti’…
Koliko vidim ima ovde i jos nekih sa ‘jacim’ netom, tako da mi mozemo da hostujemo, a svakako nam ping nece predstavlja problem…, znaci napravimo privatnu arenu, udjemo i to je to heh, ako neko ne moze da se snadje oko podesavanja, slobodno neka mi se obrati, mada su veoma jednostavna…

Sada sam se bas zagrejao za ovaj multiplayer, tako da cu sto pre uzeti ovaj net od 23mb, i onda bez problema mogu da hostujem, a da nas je opet nesto vise u areni…

To!!! hhahaa
Poslusali su me!:smiley:
Napravili su arenu i za Srbiju, na moj zahtev.:slight_smile:

sry za dupli post…

Aj javi nam kad ces praviti, moze veceras recimo oko 8, 9… Mislim da je u 9 najbolje. OK?

vazi moze u 9…
ae ako si sada slobodan samo da probamo na par minuta…

jesam aj sad cu te potraziti igramo mw2 jeli?

E ljudi meni ovaj programcic ne radi. Probao sam ga na win7. Skinuo sam i verziju 7.3 i onaj novi 7.4 ali kad ga pokrenem javi mi:

Unable to initialize PSSDK library

Zna li neko moguce reshenje ?

Iskljuci antivirus i firewall !

poz :slight_smile:

Ne isplati mi se onda :slight_smile: Ako zbog njega moram da iskljucujem vatreni zid. Osim toga imam samo Avast HOME. Osim toga dodao sam program u exception list u firewall-u.