Windows Phone - iskustva

Posle cetiri godine koriscenja androida presao sam na windows phone (Nokia Lumia 920). Telefon radi dosta dobro, ima raznorazne sinhronizacije, postavke, office, veoma dobu podrsku od strane nokie (sto nije slucaj sa htc - om imao sam pa znam) i sl da ne nabrajam.
Ono sto mu nedostaje ili bar ja ne umem da nadjem je snimanje kontakta na sim, ne postoji opcija na telefonu a ni neka aplikacija za to,kada zovem nekoga direkno nema mogucnost kao na androidu da ti izbaci broj vec mora da se udje u imenik ili morate znati broj napamet, kada kucam poruku i pogresim nesto u tekstu nema mogucnost da se kursor postavi na to mesto nego moram da brisem celu rec, masa stvari se placa ( inace sistam placanje je ok i cene su u dinarima radi sa mastercardom probao sam).
Procitao sam da postoji varijanta da se dobije neki develop code za studente koji je legalan i da se koriste sve aplikacije besplatno. Da li neko ima iskusta sa tim i ako ima jel bi mogao da mi objasni ovde ili u private massage.
Pisite svoja iskustva Hvala.

Kursor može da se postavi na željeno mesto, zadrži prst iznad reči i pojaviće se. Za sim karticu ne znam, godinama već ne držim ništa na njoj. Ovo za pozive bi trebalo da bude omogućeno u 8.1 koji će izaći uskoro, barem developer varijanta, verovatno od aprila. Developer unlock može legalno da se uradi, ali mislim da trenutno nema nekog razloga to da radiš. Sajdlodovanje aplikacija je ograničeno i ne znači ti mnogo. Za sve aplikacije ima free pandan, ali za neke ne treba da ti bude zao da podrzis developere. Ja imam 720 i skroz sam zadovoljan.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Hvala za kursor navikao sam na androidu da samo pipne se mesto i stvori se ovde malo samo treba da se zadrzi i radi.
Da ne bude zabune veoma sam zadovoljan telefonom ali svi kada kupe neki fon samo ga hvale a niko ne pise o zamerkama kao da su zaposleni u marketingu tog proizvodjaca.

Dosta stvari će biti rešeno sa 8.1 apdejtom. U aprilu će imati smisla otključati telefon da bi ranije mogao da instaliraš apdejt.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ja vec neko vreme koristim windows phone i to bas Lumiu 920 i planiram duze da ga zadrzim jer mi odgovara. Najveci plus Windows phone os-a je sto je dobro optimiziran za telefone na koje izlazi i bukvalno skoro nikad ne zabaguje ili “uspori”. Bez obzira koliko aplikacija ili igara instalirao on ce raditi potpuno isto.

Sto se tice kopiranja kontakta na sim, ni ja ne znam da li je to moguce na windowsu, mada mislim da je to vise prevazidjeno i sada jednostavno kontakte vezes za svoj account (gmail, hotmail…) i tako mozes veoma lako da ih povuces na drugi tel ili potpuno drugi uredjaj.

Sto se tice aplikacija za wp, sada su u mnogo boljoj poziciji nego sto su bili pre pola godine kada sam je negde i uzeo tel. Imaju sve bitne i najpopularnije aplikacije koje imaju na Androidu. Mnogo njih je nedostajalo kada sam ja uzeo tel. ali su bas mnogo napredovali za kratko vreme.

Najbolja stvar kod Lumia telefona je kamera, sociva su perfektna, kao i Noikijine aplikacija za kameru sa gomilom podesavanja, tako da ces uvek dobiti savrsenu sliku.

edit:
mada mi ponekad nedostaje izgled androida i njegova custom-izacija

Najbolja stvar kod Lumia telefona je kamera, sociva su perfektna, kao i Noikijine aplikacija za kameru sa gomilom podesavanja, tako da ces uvek dobiti savrsenu sliku.

Ovo potvrdjujem, imam Lumiu 1020 i kamera je perfektna, svaki detalj, sve zivo uhvati i bude kristalno cisto…

pa bem mu sunce ako 41 megapixel na uhvati sve zivo i svaki detalj i bude kristalno cisto…

jel hoce neko da okaci sliku u full velicini da vidimo kako to slika?

Ja nesto ne verujem da je tako, hocu i ja da vidim to cudo od slike i rezolucije. Jedna slika…

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Pogledajte review ovog momka, jedan od najboljih kanala na yt. U opisu videa imate originalne slike

hmmmm lepo slika mamu mu :smiley:

ali slike nisu neke vece rezolucije, to me cudi, 3072 x 1728 i to ne svaka, ima cropovanih, osecam i da su malo sredjene, ali za aparat na telefonu, odlicno slika, zanimljiva stvar je da mi bas od prvog istice ugovor, posto sam smoren i ne znam koji tel da uzmem ako vec imam mogucnost, uzecu neki Win phone cisto da se zezam sa njime :smiley:

Ja sam i uzeo windows phone malo da promenim android isto na ugovor, i dosta je zanimljiv sigurno cu ga koristiti 2 godine pa posle verovatno apple jer ni njega nisam imao a kako najavljuju ubacice ga u mts krajem aprila.

@studiovpc oppo find7 51MP tako nesto, uredjaj izuva.

@miljan11111 jel tvoj isto ima mnogo mp? Mozes neku fotografiju bzvz da uradis i da okacis ?

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

nema moj ima 8 mp slike su ono ok standardne.

Kakva je trenutna situacija sa WP telefonima? Nekako sam skroz navikao na Android i ne menja mi se, ali sa druge strane Nokia Lumia 1320 gleda u mene i viče KUPI ME, KUPI ME!!!
Fenomenalan, velik i težak telefon. Pravljen baš po mom, da izvinete, ukusu.
Možda mi je i najvažnija stvar imenik. Da li može da se podigne gmail nalog i da svi kontakti pređu na WP telefon? Mislim da mi je neko pričao da može…To bi mi u mnogome olakšalo stvar…
Kontam da sa aplikacijama odavno nema problema i da je većina dobrih tu. Telefon sam imao prilike da vidim u radu i zaista nemam zamerke. NEŠTO!

kontakte mozes uvek da setas gde god hoces, export u jedan format i import na drugu platformu radi sa svim aktuelnim operativnim sistemima telefona, tako da ok…

ja bih licno probao, ali bez da kompletno otkacim Android :), ipak Win je to, gledano godinama unazad grrrrrr

Što se tiče Gmail naloga, sasvim normalno funkcioniše, povuče imenik regularno, tako da sa te strane ne brini. Što se aplikacija tiče, loša je situacija sa našim aplikacijama, ostalo manje više sve ima.

Nisi me skontao. Na Androidu se samo ulogujem na moj gmail, i sve je tu. I kontakti i e-mail adrese. Ja bih i na WP da se ulogujem i da mi je sve tu. Moj ceo imenik je odavno na gmailu, i ne znam kako bih ga negde i konvertovao a da ga pre toga ne iskopiram na telefon ili MU.

edit:

@drMoreau
E to mi treba…hvala

E, jedino što imenik na gmailu mora lepo da se sredi da bi povukao sve brojeve, barem je tako bilo pre par meseci. Inače people aplikacija objedinjuje sve informacije o kontaktima sa svih naloga koje imaš, znači gmail, Skype, Hotmail, Facebook, sve što koristis

nisam se ja lepo izrazio da sada radi sync :slight_smile: ali da ne radi imas ovu opciju sa export + import uvek