Windows Phone - iskustva

Ja kad sam prelazio na WP, sve sam kontakte preko Androida kopirao sa Gmail-a na Hotmail account kako bi objedionio xbox account i WP account.

Mada komotno mozes da koristis Gmail na WP telefonu i svi kontakti ce ti biti povuceni.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Razmišljam da uzmem belu NOKIA LUMIA 1320.
Odavno neki telefon nije ostavio takav utisak na mene…

WP je mnogo napredovao, a da ne pricam koliko se poboljsao izlasakom 8.1 verzije. Vecina bitnih aplakicija su sada tu.

Ja sam uzeo WP da probam i da bi nesto promenio i evo vec ga imam nekih 8 i vise meseci i necu uskoro menjati.

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Kako stoje stvari sa navigacijama za WP?

Navigacija dolazi preinstalirana uz nokia maps i nokia here drive. Po meni ubedljivo najbolja navigacija na telefonima. Uz to je besplatna ,kao i mape za ceo svet. Po potrebi brises i skidas mape. Mape su odlicne. I srpski ima Ja sam prezadovoljan navigacijom . Koristim lumia 925

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Da, predinstalirana navigacija je vise nego dovoljna, radi odlicno. Skines mape koje ti odgovaraju i koristis ih offline. Primetio sam i da redovno izlazi update za njih.

Više sam se nadao nekoj, “narodnoj”, verziji iGo-a?

Veruj mi,kada probas here drive videces da je barem u rangu igo…Here drive radi fenomenalno

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Ja cak nemam pojma da li i ima iGO (ili nesto slicno) za WP, znam da sam uporedio ovu predinstaliranu navigaciju sa iGO koju sam imao ranije na Androidu i radila je odlicno. Pogledaj na netu kako konkretno izgleda: Here Drive i Here Maps.

Bitno mi je bilo da moze offline da radi sa bilo kojim mapama koje skines i meni je to dovoljno.

E ovako, djevojka se zagrijala za HTC HD7, prvenstveno zbog Windowsa i lijepog izgleda samog telefona. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa njim, gledam review-ove i ne mogu da vjerujem koliko tecno i dobro radi telefon. Koliko sam odusevljen, toliko sam i na oprezu, pa sada pitam da li je neko imao iskustva sa njim, na sta da se obrati paznja i sl.?

Takodje me interesuje kako se snalazi sa jacim aplikacijama, da li ima onog ‘stucanja’ kao sa Androidima koji nisu flagship? Kakav je multitasking?

Svaki Windows phone radi brzo i tecno, nebitno da li je Lumia 525 ili nesto jace! Android je uzasan mobilni operativni sistem prilagodjen da radi na sto vecem broju uredjaja, pogotovu u Samsung bloatware varijanti… Windows mobile i IOS su mnogo bolji mobilni operativni sistemi. Bez obzira sto su “zatvoreni”, 97% mnogo vise ljudi preferira brzinu i tecnost umesto neogranicene customizacije.

Multitasking je ok, apsolutno nema nikakvog stucanja, ali desi se da zabaguje aplikacija ili ceo telefon. Ali nema onaj uzasan memory leak kao kod Androida nize i srednje klase, kada postane potpuno neupotrebljiv dok se ne oslobodi memorija.

Aplikacije nisu bas najbolje napisane, nedostaju ponekad neke funkcije u odnosu na Android/iOS ekvivalente, i to je najveca mana - broj aplikacija i njihov kvalitet nisu bas na nivou.

Ako ce devojka da koristi par osnovnih aplikacija, vocap, Viber, Skype, neke domace vesti… bice ok.

Brdo ljudi oko mene je pocelo da kupuju WP ja sam prosto odusevljen. Da nemam za iOS uzeo bih obavezno WP! Android na poslednjem mestu.
Drugar je skoro uzeo Lumiu i to je ludilo kako lepo radi. A opet drugarica ima HTC koji isto super radi. Nema greske u svakom slucaju.

Kako na WP telefonima funkcioniše copy/paste opcija? Na Androidu je to mnogo fino odrađeno, pa ako je nešto slično i na WP, heh, milina!

Odlicno je odradjen, tapnes na rec, oznacis tekst koji hoces da kopiras prevlacenjem strelica od prve do poslednje reci i copy. Cak mislim i da je brze nego na Androidu. Mnogo stvari su sredili dolaskom 8.1, ali i dalje ima par stvari na kojima bi mogli da porade. Pre Lumie sam imao Xperiu SP, ono je bilo mucenje, resetovanje telefona jednom u 15 dana obavezno.

Ja dok sam gledao review-ove odusevio sam se koliko je tecan telefon, pa sam sve nekako bio skeptican, valjda poslije svih losih iskustava sa jednim OS-om (khm khm).

Elem, njeni zahtjevi su bili sledeci-veliki ekran, ne smije da ‘stuca’ (zato sam je uputio na WP), pristojna kamera. Aplikacije joj nisu bitne osim onih osnovnih koji sluze za komunikaciju, mail, surfanje. HD7 je iskocio kao odlican kandidat, posto se moze naci za male pare nov, jos ispunjava najveci zahtjev-veliki ekran. Jos kada sam joj pokazao telefon, odmah je bilo samo taj i nikakav drugi.

Pre neki dan drugar rece da ce da pazari lumiu 720-730 ne znam tacno, svakako glavni adut mu je brzina i tecnost sistema kaze sve radi kako treba a ima android koji stuca sa stock sistemom :slight_smile: toliko o android uredjajima…

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Ne znam kako to ide sa HD7, ali on nije Lumia, tako da ostajes bez milion Nokijinih ekskluzivnih aplikacija, Here navigacije, aplikacija za kameru i jos mnogo drugih. Samo ime kaze, ostajes na Win 7, aktuelan 8.1, ko zna kad je prestala podrska za razvoj apliakcija za sedmicu. Moja preporuka je Lumia, ako zeli veci ekran, definitivno 1320. Malo je skuplji od HD7, ja sam ga nasao novog za smesne pare, samo malo da iscackas po netu.

… a moze i tebi da posluzi, ovo sa Androidom nema… :slight_smile:


Au, onda definitivno Lumica, HTC otpada, kakav Windows 7 :slight_smile:

I zaboravio sam na te Nokia aplikacije, svasta tu korisno moze da se nadje.

A jbg, nece ona da izdvaja preko 100e za telefon, a ove iz Lumia linije koje su u tom rangu su sa malenim ekranom. Ali rekoh, nije zahtjevan korisnik, mislim da ce HD7 da odradi posao bez problema.

Necu vise da spamujem po temi i da delim savete, vase su finansije, ali u tom cenovnom rangu, razmislite o Lumiji 630. Ona nova ili skoro nova po kp-u moze da se nadje i za 110, 120 EUR. Za malo para vise, najnoviji Windows i sve ostalo sto ide uz to. Ekran mu je 4.5, naspram HD7, koji je 4.3. Srecno u odabiru, necu da se mesam vise. :slight_smile: