Windows 8

E ovako, posto je vec odmaklo dosta vremena od kad je izasao windows 8, sta vi mislite o ovome ? Koje su po vama must have aplikacije i programi ? Ja sam upravo instalirao full verziju i dopada mi se. Imao sam pre toga onu preview verziju, ali sa njom nista skoro nije moglo. I jedno pitanje, imam piratsku verziju, da li smem da ubacim account sa XBL ovde ?

Po meni zesci fail, iskreno, probao, vratio 7, na njemu moze da se nesto radi, ali kada sam vratio Linux skontao sam da komp leti :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Meni se na prvi pogled dopada izgled. Komp ne koristim inace za igranje, tu je xbox. Valjda rade svi oni programi sto mi trebaju za rezanje igara :smiley:

Ne koristm ni ja zato ti i kazem, Linux mi je 10x stabilniji i vise od toga brzi, ne koci nigde ne stuca komp, nema usporavanja posle mesec dana koje win redovno ima

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Koristim ja već neko vreme 8.1
Bolja je alokacija rama nego u 8. U idleu mi 8.1 uvek da bar 1gb rama slobodno više nego 8. A što se tiče 8ce pa mislim da za nijansu brže radi s podacima od 7, defraguje sam hdd pa možda je i to uzrok. Inače startisback za w8 startisback+ za win8.1 i nema one metro gui tablet ogavštine

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

A na linux apsolutno ne znaju sta je to fragmentacija diska hehehej, mnogo zesci file sistem za pakovanje podataka na hardu… Ram usage necu ni da spominjem hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Ja imam 8.1 Profesional verziju…sad otkrivam kako i sta radi :smiley: Nego ti imas piratsku ? Jesi povezao sa XBL accountom ? To me najvise brine :smiley:

Ne znam zasto se cimas kada je vise od 50% svih windowsa na svetu piratizovano i sve radi normalno…

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Po meni realno bez monitora sa ekranom na dodir nema svrhe prevelike instalirati w8 ako imate w7 koji je po meni najpregledniji i stabilniji windows a ako si željan da naučiš nešto više onda linux definitivno je pravi izbor ako ti pc gaming nije prioritet

Послато са GT-B5330 уз помоћ Тапатока

Ne i meni je Pro x64 OEM ali drug koristi xbl na pirata najnormalnije. Mada ako si previše zabrinut napravi novi email na live i to koristi za shop :slight_smile:

@linux
Sve to stoji ali džaba kad ne radi sve sa wine-om :slight_smile:
Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Imam i ja taj piratski ali sam ga aktivirao naknadno u svakom slucaju sve super radi, a sve sam i povezao.

zli zato sve radi preko VM-a, ceo Widnows radi eheheh pa ako ti bas zapne za neki program koji na wine ne radi onda evo ovo… ImgBurn radi sa wine-om npr, to je ono esencijalno za xbox hehehe

Ma ostavicu povezanog…neg ide u djavola…postoji RGH :smiley: Instalirao bi linux ali ne mogu zbog keve…ona radi sada diplomski i on mora biti u wordu and what not…a tamo nije moguce instalirati word…a windosw 7 me bas smorio :smiley: ocu nesto novo…refreshing

EDIT: Kako se gase u potpunosti aplikacije a da ne moram u task manager ? Upalio sam npr kalkulator da vidim kako izgleda stisnem alt f4 i on me prebaci u u onaj novi meni…otvorim task manager i tamo jedno 15 aplikacija upaljenih pa ih gasim preko onog end taska

Kao na androidu prevučeš sa leve strane na dole.

Sent from my LT30p using Tapatalk

Da, inace imas na linuxu Open Office (ja ga koristim na tabletu), sasvim koristan i cesto sam ga koristio da proveravam seminarske koji su pisani u wordu.

Libre office je mnogo bolji od open office

Послато са GT-B5330 уз помоћ Тапатока

e ljudi kakva je situacija sada sa narodnom verzijom Win 8.1, sto se tice aktivacije i toga, ne zeza ili zeza? Uzeo neki laptop pa po difoltu treba da mu ide 8.1 jer nema drivere za 7 (jes nema vec mu ja sve ubacio), nego me kopka kakav je 8.1 da mu stavim, zanima me samo to oko aktivacije da ne zeza u buduce i slicno posto sestri za fax dajem taj laptop da ne bude posle sta mi ovo iskace i slicno pa onda sedi Vlado u kola pa pravo u BG da sredis win :smiley:

Ma radi aktivacija kako treba. Koristio sam ga nesto malo i nije zezao…al vratio sam se na win7 zbog start menija and what not

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk

Dok mi odgovorite ja vec 2x instalirao hehehe znam da radi, sve ok, start je ok u 8.1

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Da li moze da se skloni onaj retro meni ko za tablete, da bude 100% look kao win7?

Sent from my iPhone