Windows 8

Imas na netu da skines program koji to cini.Skida metro i stavlja start ali MS je najavio da u Avgustu stize Update koji vraca Start u 8.1.

Nesto sam citao i mislio sam da je to ubaceno u 8.1 jer su o tome pisali po internetu, znaci ceka se jos neki update.
Sta kazete za 8.1 da li je kompatibilnost sa programima za win 7 zadovoljavajuca?

Sent from my iPhone

Da sledeci update bi trebao da vrati start nazad.Ja trebam da obaram sistem sad se dvoumim izmedju 8.1 i 7-ice.

Probao sam kod sebe 8.1 i drugara i prosto bilo mi je teze da se snadjem bez starta pa cu najverovanije sacekati taj update sa Startom.

Prekjuce sam se prebacio na 8.1 i u pocetku je cudno bez starta ali ubrzo se naviknes. Doduse, ima jos dosta bagova. Imao sam problem da mi desktop hang-uje 30 sekundi kada posle boot-a kliknem na bilo koji folder (ne koristim SSD). Da bih popravio taj problem, morao sam da napravim Windows account jer je problem bio do OneDrive-a. Probao sam da ga iskljucim i da editujem registry ali nista nije uspelo da sredi problem dok nisam napravio Win account. Pripremi se na takve sitne stvarcice koje mogu da ti prave problem.

@Mirko

Meni svi programi (Office, antiviru, drajveri za dzojped itd.) mi rade bez ikakvog problema.

Eh srece da cekam 30 sec xD Kod mene dok sve ne dodje sebi treba mu oko minut i po do tada jedva radi.Pricam o Win 7 trenutno instaliranom.

Pa kad je win 8 u pitanju imate mali milion 3rd party programa za start. Ja koristim za w8 startisback a za w8.1 startisback+ a i kod druga sam video neko super fino lenovo start rešenje. Ja tih problema sa profilom nisam imao, koristim lokalni jer mi iskreno nj ne trebaju metro verzije skypea chromea ili faceboom aplikacije. Doduše moj je oem, nije pirate pa šta znam, možda je i do toga

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Probacu obavezno sa startisback +. Prvo sto sam napravio jeste lokalni profil ali cak i tada je bagovalo. Vidim preko Interneta da se i drugi ljudi se zale za isti problem. Third party programe sam sve pogasio preko msconfig-a.

To moze da bude drajver za ssd ili sam uredjaj iz nn razloga ga nesto poziva… 30sekundi je bas dosta pogotovu za sad, taj oneDrive bih likvidirao. Pogledaj da li na google postoje resenja za taj problem.

Mitraljezac, mogoao bi malo coscenje registry, programa i defregmentacija, tvoje vreme je favorit za prvo mesto naj sporiji win 7 :slight_smile: xexe

Sent from my iPhone

Znam da je skroz zaglibio.Postoji velika verovatnoca da je i HDD pred riknjavanjem, a mrzi me da ga sad cistim kad cu i onako da ga brisem :smiley: Prvo mesto jej :party:

auu par dana otkako sam presao na 8.1 i mogu samo da kazem - fantazija. Ne da radi brze od sedmice nego radi ne bas duplo brze ali tu je negde. A to govorim zbog toga sto sam pre dve nedelje stavljao fresh sedmicu. Uz pomoc dva sitna programcica sam doterao osmicu da ima windows 7 look, i voila, bombona od OS-a. Iako sam se protivio duze vreme, sad me niko ne bi naterao da se vratim na sedmicu.

I ja pricam svima da je brzi od Win7, a niko ne veruje dok ne vidi boot time i resource monitor. Ali dobro, razumem ih, i ja sam se protivio osmici pre instalacije :smiley:

Zato ja odmah prelazim cim izadje nesto novo, vodim se logikom da je novo = bolje, nije to uvek slucaj (Vista) ali u vecini slucajeva jeste…

Meni se svideo Win8, ali je problem što imam AMD procesor i zuji ko nenormalan(kuler verovatno, ne razumem se u pc ni ič), dok ne instaliram Epu-4 engine program, ali on nije kompatibilan sa win8. I onda sam bio prinuđen da se vratim na 7icu.Mada, kod mene nikad ništa nije radilo iz prve normalno…

A da kupis drugi kuller za promenu? :slight_smile: duva ti brze i dolazi do izrazaja koliko je prljav i koliko los pa tandrce, jel se cuje ko freza kada ga palis ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne, upali se on mirno, i sve radi lepo, ali posle odredjenog vremena krene da se dere kao magarac.Moram da otvaram prozor kad je vetar da bude ladno u sobi da bi on ćutao a leti ni 2 klime mi ne pomažu, u toj sobi gde je komp bude mi 10 stepeni toplije nego u ostalim sobama zbog kompa upravo. :slight_smile:

Kupi drugi kuler. Naravno da se upali mirno kad je hladan. Cim pocne da radi zagreje se i vristi. Nadji pc diskusija temu i vrati par stranica unazad, imas diskusiju o amdu i drugim kulerima

Planiram i ja da ovih dana pređem na 8-cu.
Stavio sam na DL jednu od novijih verzija (Microsoft.Windows.8.1.with.Update.RTM.x86-x64.AIO.English-CtrlSoft), no da ne ciljam mnogo po netu, ako neko od vas već ima neki ok aktivator, neka baci link na PM.

Imam nelegalan Win8 na lap topu, već neko vreme hoću da pređem na 8.1 ali nikako da stignem. Setih se da preko faksa mogu da pristupim Microsoft DreamSpark-u gde mogu da skinem legalno sve verzije windows-a( i svih ostalih MS proizvoda) za dž, ali mi to nekako sumnjivo deluje.
Jel skidao neko odatle, da li su to cele verzije ili neke ograničene na bilo koji način?

^Nije ništa sumnjivo. Dreamspark je njihov partner i distribuira operativne sisteme i ostali ms softver studentima. Dobiješ onog momenta kada “kupiš” za 0$ naravno bilo šta od ponuđenog iz kataloga validnu licencu na 2 godine.
Pri downloadu dobiješ opciju hoćeš li 32 bitni i li 64 sistem.
Ja lično sam koristio njihov win7,8 a sada i 8.1
Jedina mana je što ne daju office pakete, zadnje što je dostupno je 2007 mislim. A za 8.1 nemaš brige, pro je edicija aktiviraš je tako što tokom instalacije ukucaš serijski i to je sve. Šta biva nakon 2 godine nisam siguran, a kako je MS krenuo sa štancovanjem OSova na svako godinu neću ni saznati :smiley:

Hvala na odgovoru, i još jedno pitanje. Jel će biti nekog problema što instaliram legalan Win preko nelegalnog?