Windows 7

Sta mislite u 7.? Ja sam testirao beta rc nekih mesec dana i odlicna je. Evo sad skidam rtm, znaci final verzija koja ce biti 22 septembra kad se zvanicno pojavi.

Puno je brza, laksa, vec preinstallirani softweri kao na xp-u, etc.

Igre mi puno bolje rade. Nova verzija DX 10.

Ako neko hoce mogu navesti sve sto je izmenjeno u odnosu na vistu/xp i linkove za download ako neko hoce isto?

Nisam probao 7. ali me je Vista skroz razocarala tako da sam XP vratio posle mesec dana. Ma ionako nemam vise volje da rusim windows i da se opet njakam sa drajverima i programima… Od kako sam uzeo box nekako me jako mrzi i da ista radim na kompu, samo skidam igre i filmove…:wink:

Moze Fatal,postiraj ako stignes,Vistu sam zaobisao kao i vecina nazad na XP,pa me interesuje statistika za win7

Thx :slight_smile:

Po mom nekom misljenju softwerski je vise na xp a po izgledu visa na vistu sto je super. Posto jos zvanicno nije izasao nema nikakvih detaljnih specifikacije nego samo direktna pordejenja po odredjenim stvarima.

Brzina na odredjenim stvarima:

Od stvari koje ja koristim nisam imao nikakvih problema sa instalacijom softwera.

Boot up sa 15 programa koji se dizu je nekih 24 sekundi.

DX 11 izgleda fenomenalno za graficki render ali nisam mogao da testiram je ne postoji igra koja ga podrzava.

Office 2010 je odlican mada treba navikavanje.

Uopsteno performanse sveukupno su dosta bolje. Neuporedivo vise nego vista a dosta bolje nego xp. Neke igre koje su mi lagovale na max sad mi dobro rade. Npr Assassins Creed mi seckao kad jasem konja a sad perfektno radi.

CPU je manje opterecen za 14% u poredjenju sa vistom sto je masovno i 5% u poredjenju sa xp-om.

Svi programi koje sam probao, System UT, Nero, Win Rar, daleko brze rade. Win rar raruje extractuje 8 giga za 1,20 minuta sto je puno bolje barem u poredjenju sa mojom vistom od pre.

Start bar je super sa quick lunch funkcijom i mogucnosti prebacivanja bookmarka/favorita direktno na njega.

Ima svakakvih sitnih stvari kao Aero Shake - kad prodrmas misa svi prozri se spuste, Vracene Search opcije kojih uopste nije bilo na visti, etc.

Ja cu definitivno ostati na njemu zbog brzine i nekih korisnih sitnica. Dosta dobro unapredjenje u odnosu na vistu. Trebao bi da dostigne upseh kao i XP zbog puno bolje prakticnosti, jednostavnosti i brzine koje je XP imao a vista ne.

Nema nigde benchmark ali kad se pojavi zvanicno RTM kod testera onda ce biti pa cu i napisati detaljnije. Ovo je samo moje licno iskustvo sa sedmicom.

Svaka cast Fatal,hvala

Evo da dodam onda malo i vizuelno ako nekoga zainteresuje ova tema.

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/features/videos.aspx?vindex=1

Takodje ono sto bi mnoge zanimalo je min requirements :
* 1GHz processor (32- or 64-bit)
* 1GB of main memory
* 16GB of available disk space
* Support for DX9 graphics with 128MB of memory (for the Aero interface)
* A DVD-R/W drive

procitao sam da sta se tice koristenja memorije da je zahtevan manje nego Vista a sto je jos interesantnije manje nego XP.
Windows 7 takodje ne trazi da imate toliko jaku masinu,da cak moze da se instalira i fino radi na kompjuterima sa slabijim hardwerom od nekih 5 godina nazad.

Takodje experti tvrde da je Windows 7 mnogo stabilnije i od winxp kao i windows viste,sto je jos interesantno u vizuelnom pogledu je cak napredniji od viste.

Vista je takodje testirana na pentium 3 generaciji kompjutera koja je dosla sa SDRAM koja omogucava veoma brzu komunikaciju izmedju samog procesora i memorije i radi po tvrdeci experata dosta lakse(brze) nego winxp.Ako je testiran na ovoj masini,onda mogu da kazem da ne da win7 podrzava hardwere od pre 5 vec od rpe 10g.

Ukratko Winxp je operativni sistem koji ce moci da koriste korisnici racunara starije generacije a ne samo nove generacije kompjutera,sto je recimo zahtevala vista a u sustini imat cete bolji sistem od same viste tvrdeci mnogi experti.Naravno morate se zapitati ako zelite da igrate danasnje igre da nije sve u operativnom sistemu vec u citavom hardwerskom spoju.

Eto toliko od moga citanja pa kazem da prenesem ono sto sam mislio da moze biti interesantno

Pozdrav
Zile :slight_smile:

Samo izlazi 22.10. koliko sam procitao,mada nema sumnje da cu da ga probam :slight_smile:

Vec je leakovao oficijalni RTM 7600 exces hash tako da ce najverovatnije taj ici i u prodaju posto uskoro pocinje proizvodnja pa sumnjam da ce ista doradjivati :wink:

jel neko probao windows 7 na single core procesoru,posto ja planiram da instaliram za neki dan?

amd 3000+ single core 4GB DDR1 i radi ko zmaj

evo da potvrdim imam isto amd athlon 3000+ 1gb DDR
i radi samo imam nekih problema (u vezi hdd) kad god instaliram win7 particija E je “nevidljiva”
vratim se na xp,sve radi nemam pojma u cemu je prob ali vazno je da radi na ovom single-core procesoru

Ja imam neke sitnije probleme jer mi od 2GB RAMA ostaje samo 1,2 slobodno, dok je na XP-u bilo 1,6. Kada smanje cene dokupicu RAM i posle nema nista do uredjivanja stana :smiley:

Meni na quad core-u sa 8 giga rama cepa ko Chuck Norris. Pali se za 15 sekundi a imam 15 giga slobodnog prostora i dize mi se nekih 20 programa sa windowsom :cool:

Drago mi je da vama 7-ica dobro radi.Ja sam se namucio sa njom jer imam na laptopu onboard radeon hd3470 i nikako nisam uspevao da valjano instaliram catalyst.Sada je Ati uveo neki installer,neko cudo koje ne radi dobro na 50% kompova i oni se uopste ne trude da to poprave.Umesto da koriste lepo one exe pakete kao pre.Zato sam odustao od 7-i vratio sam se na xp.Barem dok se ne sredi to sa drajverima za grafiku i malo da ispeglaju jos drajvere za zvuk.U prevodu,drzite se jos xp-a dok ne izadje service pack 1 za 7-icu i onda oni sa starijim masinama mogu da ga lepo poteraju

Ja imam amd athlon 3000+ i 2gb DDR2,sutra uvece instaliram win7 pa cu reci kakvi su utisci :slight_smile:

Ajde javi da vidimo kako si ti prosao:)

mocan ovaj amd 3000+ :D:D meni dosad sve igre terao na min sa 1gb ram i 512mb dx10 grafu cak i GTA IV bez seckanja :D:D:D

Tesko da si GTA IV terao bez seckanja. :wink:

Ja vec pola godine nisam rusio sistem, mogao bih tu 7. vise da nabacim :slight_smile:

jesam nije seckalo :slight_smile:
i preso sam 48% igre samo sam je posle obrisao jer mi se obrisao save pa nisam hteo da igram sve iz pocetka
i ja nemogu da verujem da mi radi bez seckanja ali je istina

GTA IV sa 1gb ram mnoooogo tesko…:fubar:

ma ja sam igrao vi ako ocete nemorate da verujete

Ma ljudi i sami znate da je GTA IV na pc-u musicav.Nekome radi bez seckanja,nekome sece uzasno koliko god patch-eva instalirao.Metine ti si imao srece:)Ja se nadam da ce ovaj Red Dead Redemption da bude strava:)Odavno nisam igrao kvalitetnu Wild West igru