Wii u

Da li neko planira kupovinu ili je, nedajboze, vec kupio Wii U?

Mene bas nesto mami, iako sam svestan toga da je po svim dosadasnjim pokazateljima slabiji cak i od aktuelne generacije. I skoro uopste nema igara, a nesto nisam siguran ni da ce ih biti ako se nastavi ovako ocajna prodaja. Takodje, price drop je neminovan kao i udar komete u Zemlju pa bi bilo svakako mudrije sacekati.

Moj jedini razlog za kupovinu je da bih se zevzecio sa Miiverseom i da bih video kako taj dzojped radi u praksi. Cak i kupovina obicnog Wii-a bi bila mnogo opravdanija kupovina jer barem ima biblioteku odlicnih ekskluziva koje se mogu jos i piratizovati.

Naravno da mi pored PC-ja, xboxa i PS3 ne treba jos jedna igracka. To je valjda ono sto zovu guilty pleasure, ili prosto glupost. Ali neki djavo mi ne da mira… :devil

citat:

“Svako je lud na svoj nacin”, rece Djavo i sede golom guzicom u koprive…

Ne znam kako drugacije da ti objasnim, ali jednostavno sta ce ti sad to? Ako imas malu decu pa i opravdano ali koliko znam nemas, jedino ako ne pravis cesto neke zurke gde dolazi dosta pripadnica suprotnog pola pa da se “uvijate” zajedno po sobi… ovako za gamera koji je navikao na ps3 i xbox360 ovo ti je kao prelazak sa konja na magarca…

Jel si probao kinect? Ovo ti dodje malo bolje od toga, posto je optimizovanije, ali uboga grafika je ono sto ne valja, ali da ima zanimljivih igara ima, mogu da te skontam jedino ako se ne kreces dosta pa hoces da se pokrenes na neki nacin onda ovo moze da ti godi, u svakom slucaju ako imas para, moze ti se, pa kupi brate sto da ne, vidi na cemu si :smiley:

Ako imaš baš toliko para za bacanje Padawane, onda uzmi.

Ja bih uzeo zbog 3 igre, koje još nisu izašle, tako da ima vremena za mene, kontam da će biti (nadam se) oko ~200€ kada bude izašlo sve šta mene zanima.

^I ja isto ovako razmisljam. Iako PS3 ni ne palim, uzecu i Nintendo, samo da bi prosao tih par ekskluziva, i onda se rjesiti konzole. Hvala Bogu, ako nemas da potrosis pare na nesto pametnije, a svrbe te, priusti sebi to zadovoljstvo. Ako se ti neces brinuti za sebe, ko ce? :slight_smile:

@Padawan
Tačno znam gde bi mogao da kupiš jedan.
:poolparty:

I ja pratim scenu oko WiiU konzole ali ja ću još sačekati jer se priča da će na ljeto cijena dole a i trenutno skoro da nema ništa meni zanimljivo da se igra na njemu tako da moj savjet je da pričekaš koji mjesec pa uzmi neki bundle sa igrom za manje para :wink:
EDIT:
Preporučio bih ti kupovinu Wii-a zbog niže cijene i većeg broja igara trenutno ako imaš viška novca

Cene dole su u celoj evropi

~250€ košta premium bundle sada.

~200€ obična verzija.

Da, i ja razmisljam da malo sacekam ali kontam, kad izadju next gen konzole, necu ni pogledati WiiU.

200e je smesno, to bih dao odmah cak i za beskorisnu konzolu kao sto je Wii U za sada.

Ne znam gdje si ti našao te snižene cijene ali u njemačkoj je basic 239 evra a premium 310 evra jedino je wii pojeftinio na 99evra

cuvaj pare za next gen :wink:

Ja planiram da uzmem Wii U uskoro,u stvari cekam da se pojavi neka igra koja bi me zanimala,bez veze mi je da samo konzolu uzmem pa da mi stoji u ormaru.Mada mogao bih do tada igrati Xenoblade ili The Last Story,cini mi se da sam procitao negde da igre sa starog Wii mogu da se poteraju u visoj rezoluciji.E da,da li neko moze da mi objasni u cemu je razlika izmedu basik paketa i ovog drugog sa 32gb,mislim cemu to sluzi …

Nope

Nisu renderovane u većoj rezoluciji, klasičan upscale rezolucije dakle, igra potpuno izgleda isto kao na Wii sa hdmi adapterom.

Dobijes igru Nintendo Land (za koju kazu da nije losa), cradle za dzojped koji sluzi i kao punjac (cool) i stalak za konzolu ako oces da je postavis vertikalno.

Razlika je u boji, ocigledno i u memoriji, koja ne sluzi nicemu jer ako hoces da skidas igre preko njihovog e-shopa mozes jedva da instaliras posle neophodnog patcha Lego Undercover.

Evo ti pa vidi sa slike.

Uh stani malo,taj hdmi adapter sta je to,komponentni kabel ili nesto sasvim deseto?

HDMI kabl obicni, kakav adapter gde to vidis :slight_smile:

To je konacno prva konzola koja dolazi sa HDMI kablom…

@Padawan, sta znam, ja nekako sve razmisljam sta ce mi milion stvari koje mi ne koriste nicemu, ali opet nekako uvek se odlucim da kupim.
Ako imas para ti uzmi, malo ces gomilati konzole al sta je tu je, pa uvek mozes i da prodas ono sto ti ne treba. E sad, bolje sacekati da padne cena, ne mogu je oni drzati pogotovo kad se blizi next gen, a kad izadje verovatno ce se prepoloviti ta cena, samo sto tad ne verujem da ce ti uopste biti privlacan kad imas veci izbor. :slight_smile:

Ja se sve plasim da se nece prepoloviti ili ne bas toliko brzo. Nintendo tvrdi da nece. Ako retaileri spustaju cene jer ne mogu da prodaju zalihe to je druga stvar, ali Nintendo prosto nece to da uradi tek tako, jer ima armiju fanova, milijarde dolara u steku, tako da ih bas nesto zabole da vode rat oko cena. Majkl Pekter je to lepo [U]objasnio[/U].

U Americi, UK se cena već spustila za 50funti/dolara

Sačekaj lepo release novih konzola.

Pachter lupa, lupa već 2 godine, sve maši.

Znam das nema bas puno obozavalaca na Neogafu ali nije lako predvideti trziste, svakako ima uticaja i ume da ubedi shareholdere. I od kada ga ja pratim pa mozda jedno godinu dana, nije bas mnogo stvari pogresio. Npr, rekao je da igre za Vitu nece kostati manje i zaista ne kostaju ni dan danas, uprkos losoj prodaji. Daje dosta razumne procene ali kontam da ga hejtujes jer je rekao da ce MS da pobedi u next gen trci :slight_smile:

Nintendo jos nije zvanicno spustio cene, a kada ce, ne zna se…

Wii U - Official Site at Nintendo

Mislio sam na ovaj hdmi adater sto je Davey spomenuo,sorry sto sam uneo pometnju ,uvek mi telefon zazvoni kad pocnem da pisem post :phone-2:…Pronasao sam na youtube review ovog uredaja ,nisam ni znao da ovako nesto postoji .
Review of wii hdmi converter upscaler- Wii2HDMI Part 1 - YouTube
Vidim da uskoro izlazi Monster Hunter 3 bundle ,to nebi bila losa kombinacija,ali cena mu je malo preterana €412.49 na zaviju.