Wii pitanja

Ovako, da li bi mogao neko, npr Milos ili ko vec koristi Wii sa novijim HD televizorom, da mi odgovori na nekoliko pitanja koja me muce.

  1. Na sta to uopste lici na novom televizoru? Otprilike sam vidoe par puta, i ne izgleda bas sjajno.

  2. Da li je velika razlika izmedju komponentnog kabla i RGB Scart-a? Posto mi komponenti sada zauzima PS3, to vise nije opcija za Wii. Koliko znam kvalitet bi trebalo da je isti ali komponentni omogucava progresivne rezolucije. Kolika je razlika u praksi izmedju 480p i 480i?

  3. Kako bi uporedili koriscenje emulatora na PC-ju u odnosu na konzolu? Emulator navodno omogucava vise rezolucije, ali ja imam ekstremu odbojnost prema cimanju sa tim stvarima i ne svidja mi se uopste ta ideja. Ali, ako radi isto ili bolje, zasto bacati pare na Wii?

  4. Koliko je komplikovano softmodovati konzolu, ako bih uzeo neflesovanu, i kolika je prednost cipovane u odnosu na softmodovanu? Da li podrzava samo FAT32 ili NTFS u slucaju koriscenja sa eksternim hardom.

Ovo je glupo i svakako vrlo subjektivno pitanje, ali da li mislite da se kupovina uopste isplati, ako vec posedujem 2 konzole (tj 4, ako uracunamo i PSP i PS2) i PC. Nekako mi se ove ekskluzive, kao velikom fanu platformskih igara, cine skoro neodoljivim - a ipak ne znam da li maksimum 10-tak ekskluziva uopste opravdava investiciju. Napominjem da me mlataranje sa nuncakama i ceo taj koncept uopste ne zanima.

Ja koristim, i evo ti mojih skromnih odgovora…

  1. Bas tako… Imao sam priliku da ga igram nekih 5-6 puta na Viewsonicovom lcd-u od oprilike 42 ili 47 inca i slika nije bila nista posebno… Mozda je za nijansu bolja od SDTV-a, i dosta je primetan lag.
  2. Wii sam pre neki dan prebacio na SCART i slika je definitivno ista kao i na komponentnim kablovima… Mozda je crvena boja malo jaca preko SCART-a, i ponekad slika zna da “treperi” tako reci preko SCART-a… Moj glas komponentnim ipak.
  3. Nisam probao, niti video :slight_smile: Ali verujem da je isti slucaj kao i sa PCSX2 (PS2 emulator.)
  4. Ja sam kupio softmodovanu i veoma je lako posle baratati s njom… Dodavati svasta i sl. Verujem da je isti slucaj i sa cipovanom… Mislim da koristi FAT32 kada se formatira sa programom “WBFS Manager-om” ili na neki njegov ko zna koji format… Program skine sav trash sa cd-a, sve sto nije popunjeno na cd-u i tako se sama igra smanji za dobrih 1gb pa cak i vise. Sve zavisi. Ja koristim eksterni hard od 500GB. I kreirao sam particiju na njemu za Wii od nekih 50GB…

Posto imas PS3, mozda si video da ce uskoro (nadamo se ) izaci Wii/Gamecube emulator za PS3. DolphinPS3 tacnije ce se zvati. U pitanju je fora kao i na PC-u sto postoji Dolphin emulator… Pa sada zamisli to + npr. PS MOVE npr…?? Ako ikada izadje, verovatno bih mogao da prodam Wii… Cemu svrhe onda… Zar ne? ;;;

Ali verujem da je isti slucaj kao i sa PCSX2 (PS2 emulator.)

PCSX2 je uzasno neoptimizovan, ja probao Gow i batalio. Ako je tako, onda necu ni da pokusavam, samo cu da se iznerviram. Emulacija ne moze nikada da bude toliko dobra, dovoljno da ti ne radi kako treba ili ne radi uopste nesto sto ti se bas igra, i onda cela stvar nema poentu. Drugo, homebrew zahteva hakovan PS3 a ja hocu 'orginal i Move me generalno ne zanima previse, tako da… pretpostavljam da je to odgovor na moje pitanje o Wii emulaciji. Ne svidja mi se samo sto drzi toliko visoku cenu, skoro 300e za takvu konzolu deluje kao pljacka. Zanima me bas kako izgleda to treperenje na Scartu, ali ako nema neke prevelike razlike onda mozda i razmislim o Wii-ju, ako nadjem neku povoljnu varijantu. Ranije su bili bas povoljni Wii-jevi po oglasima, sad nista. Da ne pricam da je verovatno vise od pola oglasa neka prevara kao sto je Gruja prevario Aleksu. Sto se tice harda, srecom vec imam eksterni, tako nesto sam i ja mislio, da odvojim posebnu particiju za Wii… ali cisto da proverim. :slight_smile:

Napomenucu za emulator da ima jedna bitnija razlika u odnosu na PCSX2. Kod PCSX2 je bilo vazno da vrlo dobro podesis program i imas vrlo jak racunar.
A Dolphin (emulator za Wii) mnogo brze radi na 64bit sistemima nego na 32bit. Meni secka RE: Umbrella Chronicles, a moj drug koji ima 64bitni windows, barem mu za 40% ide brze.

padawane baci pogled

Nintendi Wii Black - Limundo.com

sad dal je prevara ili ne nemam pojma ali lik ocigledno misli da se to zove Nintendi, a mi se smejemo na playstasion :smiley: :smiley:

Typo, ali da li je prevara vec ne znam. Uzasno mi je postao odbojan limundo, poslednji put su me prevarili za PSP, tako da… prepusticu nekom drugom “srecniku”.

Ne znam za softmod, jer je moj Wii cipovan tako da mi softmod i ne treba, ali meni slika na LCD HD ekranu izgleda sasvim ok, i to je prikljucen direktno, bez scarta.

pozdrav

mene takodjer kopka ovo oko Wii konzole sto se tice cipovanja i softmodovanja

stoga nekoliko pitanja:

1:imam Wii i znam da je softmodovan…imam Homebrew Channel, ali kako znati da li je cipovan…moze li bez otvaranja se to skontati ??

2: ako je kojim slucajem i cipovan,da li smijem da uradim system update koji mi trazi nakon sto ubacim npr. call of duty b.o. ?

3: sta tacno cini taj update??? :tmi:

4: dali poslije toga mogu da igram igre koje su i prije update-a radile normalno ?

5: puno hvala na bilo kakvim informacijama o ovome, unaprijed !! :tap:

  1. ne znam
  2. ako je chipovan smes uraditi update, a ako nije obrisace ti najverovatnije softmod i onda neces moci da igras nista.
  3. novi wii menu i brise sve homebrew aplikacije
  4. ako je chipovan mozes a ako nije moras da uradis softmod (danas je moguce izvesti na svakom wii-u softmod veoma lako)
  5. nema na cemu :slight_smile:

kod mene je stavljena naljepnica za wiikey2 a i malo je glasniji pa mozda mozes po tome prepoznati

ni jedno ni drugo ne mora da znaci 100%. mozda se neko igrao i stavio nalepnicu bzvze. ali takodje postoji sansa da ima taj chip… inace vecina chipova uspori brzinu citanja dvd drive-a odnosno lockuje na odredjenu brzinu… to bi znacilo mozda samo tisi rad. ali opet nema smisla. moj savet je pokusaj taj update a u slucaju da nesto podje naopako potrebno ti je malo znanja (koje ti mogu napisati ja u poruci) i koje mozes naci svuda na netu plus jedna sd kartica kako bi uradio softmod. citav proces traje manje od 20min. opusti se.

Samo odradi softmod i nabavi eksterni hard disk i igraj kao čovjek mani se rezanja diskova jer kad tad postanu ne čitljivi,konzola se više grije,šteti laser itd znam jer sam imao wii i isto tako rezao diskove trošio novac i kada je riknuo laser morao softmod uraditi tako da ti dođe na isto :wink:

a i brze i lakse je sve kad ti je na hardu. lepo iz fotelje upalis wii i pokrenes igru koju hoces. nema ustajanja, trazenja diskova, preturanja po futroli i sl…

ja sam pre nedelju dana kupio wii, softmodovao ga za manje od pola sata, eto koliko je to ustvari laka procedura. Dobro treba malo obratiti panju, uraditi to kako treba. A prednosti su sasvim jasne, napuni se hard ili stick i samo saltaju igre…kakvo crno cipovanje, nema potrebe za time…a update ne treba raditi niposto, dok radi radi…

pa lakse je ljudima koji su pocetnici. a pogotovu ako konzolu koristi neko ko nezna, deca, zena, etc… update sa diska pokupe za cas. a meni recimo konzola i dalje na 4.1 i igram sve nove naslove

I što je najbitnije netreba da se pazi na region igre ako imaš softmod dok ako je čip može da brikuje konzolu ako naprimjer konzola iz pal regije pokrene sa update sa ntsc regije i dobijete od konzole ciglu :frowning:

pa ima onaj dodatak sto ide uz softmod, Priiloader, koji cuva konzolu od updateov_a, tako da, ako neko uradi to normalno, nema mesta za brigu…

e sad je stvar sto od 4.2 pa na dalje nema mogucnosti za bilo kakav pre-loader. a ako pustite automatski update nece da birckuje konzolu vec ce da uradi update i naravno da vrati na region koji treba da bude.

Softmod zaobilazi taj update dok čip ga pokrene.Nisi me dobro razumio šta sam napisao :smiley:

sorry nisam dobro procitao :slight_smile: ma meni je ok ovako imam 4.3e, sve lepo odradio, pise da Priiloader obavlja svoje, tako da, uzivancija :slight_smile: