Warner Bros zaustavio prodaju Batman: Arkham Knight na PC-u

Toliko je sh!t da su morali da obustave prodaju.


Dear Batman: Arkham Knight PC owners, We want to apologize to those of you who are experiencing performance issues with Batman: Arkham Knight on PC. We take these issues very seriously and have therefore decided to suspend future game sales of the PC version while we work to address these issues to satisfy our quality standards. We greatly value our customers and know that while there are a significant amount of players who are enjoying the game on PC, we want to do whatever we can to make the experience better for PC players overall.

Thank you to those players who have already given valuable feedback. We are continuously monitoring all threads posted in the Official Batman: Arkham Knight Community and Steam forums, as well as any issues logged with our Customer Support (support.wbgames.com). If you purchased your copy of the game and are not satisfied with your experience, then we ask for your patience while these issues are resolved. If desired, you can request a refund at [URL=“http://help.steampowered.com/”]help.steampowered.com (Steam refund policies can be found here:http://store.steampowered.com/steam_refunds) or the retail location where you purchased the game.

The Batman: Arkham fans have continually supported the franchise to its current height of success, and we want to thank you for your patience as we work to deliver an updated version of Batman: Arkham Knight on PC so you can all enjoy the final chapter of the Batman: Arkham series as it was meant to be played.

https://community.wbgames.com/t5/Support-for-PC/June-24-Update-on-PC-Version-of-Arkham-Knight/m-p/575332#U575332

Da li se ovo ikad dogodilo u istoriji video igara? Ovo je (barem meni) zanimljiva tema, iskren da budem. Ovo je novi low u gejmingu. Sjecam se vremena kad su igre jednostavno radile kad izadju, bez day one patcheva, hotfixeva i svakakvih gluposti koje nam danas serviraju. Doduse na konzolama je situacija malo bolja, ali i na njima malo malo ima problema sa nekim igrama. Uzroci? Posljedice? Do kad?

Na zalasku prosle generacije konzola pricalo se kako konzole koce razvoj igara, kako se dodvorava njima, a PC sta dobije. Rekoh tada da PC igraci mogu biti zahvalni konzolama sto njihove skupocjene masine mogu da pokrecu sve igre relativno dugo vremena. I evo sada vidimo da je stvarno tako, lose verzije igara na sve strane, a posebno na PC strani. Ne radi igra as expected? Podigni req za igru i reci da nije tboja krivica, nego je tvoja masina slaba. Tragedija je da to svima prolazi, tako ce i ova igra. Stisace se kritike, za mjesec danace nas izbombardovati sa milion drugih vjesti, a ovo cemo zaboraviti u potpunosti.

Navodno totalno drugi studio je bio zadužen za PC port verziju igre i mogu reći they did a hell of a good job! :smiley:

Vrlo zanimljiva tema za diskusiju. Sta se to promenilo kod developera u odnosu na pre 10 godina? Ja mislim da je razvoj interneta uticao na developere da se nekako opuste i budu u fazonu “ma sta me briga i ako ima bagove, dacu mu patch koji ce to da ispravi, pa ce da igra lepo”, a nekada nije bilo interneta (ili bar ne u meri kao danas), pa je finalni proizvod morao da bude skoro savrsen.

pohlepa rodjaci, cista pohlepa i lenjost developera…

Da nisi administrator, znas sta bi ti rekli: “nemas pravo da kritikujes igru ako neces da je kupis za PC” :stuck_out_tongue: :smiley:

da igra radi lepo, i pored ove zastite, uzeo bih je i za PC jer je jeftinija nego za PS4, ali sada posto vidim u kom grmu lezi zec uzecu je za PS4, imam vec dogovor za posle prvog, cekam samo platu posto su mi stigle neke kazne za parking iz 2013e :smiley: ne pitaj nista…

ali ovo sto sam rekao stoji u globalu, odavno je tako… Sta li im to znaci ne znam. Prvo su krenuli sa DLC-evima da nas **** sad i ovo

This is it. This is how games die :smiley: I zbog ovoga se ne uzima day-one. Dobro, sad ne moze da se uzme ni day-two i day-three :hihi
Stvarno sramota sta su developeri i publisheri jednog od najboljih serijala prosle generacije dozvolili. Da citiram Game of Thrones: “Shame. Shame. Shame.”


Nije problem ni uzeti igru day one, ako je igra prosla kroz review, i ako si vidio od drugih ljudi da radi pristojno. Najveca posast gejminga trenutno je pre-orderovanje jbenih digitalnih kopija igara za jbene fensi DLC-ove godinu j*benih dana pre izlaska igre. Nije ni cudo sto developeri nemaju incentive da dovrse igre kako bog naredio. Bukvalno ljudima dok ***aju na wc-solji padne na pamet naziv za novu igru, izadju i kazu "Izbacujemo novu igru, zvace se Alisa u zemlji muda, izlazi za 4 godine, preorderujte sada da dobijete dodatni kuac". 10 minuta kasnije se valjaju u milionima. Ali necu dalje o tome, jer ce me pojesti ljudi na forumu.

/rant

Port koji radi lose, gle cuda. Zasto nisam iznenadjen, ne znam ni sam. Pritom sam gledao na konzolama kako igra izgleda i skroz solidno radi. Ljude iz kompanije koja je radila port za PC bi trebalo zakljucati u podrum i baciti kljuc.

I da im se ugasi svetlo

Sent from my Nexus 5

Ono što je jadno je to što je u pitanju Unreal 3 engine, koji evo već skoro 10 godina radi solidno na svim platformama, i oni sad uzmu u u**** ovo. Aj da je Unreal 4 ili nešto drugo novo, ali ovo je stvarno patetično.

Ja uopste ne krivim sam tim koji je radio port, vjerovatno nisu imali vremena da ga urade kako treba. Ali krivim izdavace koji su spremni da izbacuju ovakve igre i na ovaj nacin se igraju sa kupcima. A ovaj season pass je na kraju zapravo dio igre koji je isjecen i bice dostupan za one koji iskesiraju.

Stvarno ne znam sta da kazem, da li je njima toliko neisplativo da igra kosta 60$, ili jednostavno nema kraja njihovoj gramzivosti? Uz sve to, u drugoj temi se pise o Destiny, koji je, bar sto se tice placanja, skandalozan. Igra je izdana bez price, izmjenjena do neprepoznatljivosti da bi se ispostovali rokovi, i jos sada papreno naplacuju ono sto su isjekli.

8 ljudi je radilo na portu cela 2 meseca.

Bolje da su odložili PC verziju za par meseci, nego što su izbacili nedovršen port, time su samo pokazali da im nimalo nije stalo do PC igrača. Posle se pitaju zašto je piraterija najrasprostranjenija na PCju i zašto je slaba prodaja na igara na PC-ju, pa eto zašto. Baš zbog ovakvih stvari.

Ne secam se da su se ljudi nesto ustrucavali kada je bila piraterija na 360-ici, a tamo je 99% igara radilo kako treba :stuck_out_tongue:

Mislim da se ovako nesto jos nije desilo, ali uliva nadu. Samim tim da su obustavili, planiraju da je doteraju kako bog zapoveda.

Izgleda da je prodaja povucena iskljucivo zbog ogromne kolicine igraca koji su refundovali igru na Steamu. Skontali i oni da pare nestaju onako kako su i dosle. Kladim se da nema refunda, da ne bi ni patch izbacili a kamoli nesto drugo.

Bravo za Steam jer su uveli refund sistem, bukvalno mozete 2 sata probati igru i ako je ****** kao ova, uzmete svoje pare nazad.

I haj’ sad ti plati Titan X graficku, kupi original, i ovo te doceka… Bas kad planiram preci na PCMR. I’m a happy, happy, man… Nek hack-uju konzole, bacit cu se prije na uzimanje memorije za igre i kolekcionarskih izdanja, vec ovo hehehe

“The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.”

Na titan x bar radi na 60 FPS :smiley: Odprilike :smiley: