VR {MT}

Ja sam morao da odem, nikad dosadniju igru video nisam. Zombiji su potpuno pasivni i bezopasni, sve vreme tumaranje u mraku sa baterijskom lampom, Resident Evil bi bio mnogo bolji izbor za strimovanje.

Uzgred, ostavi komentar ovde kada strimujes sledeci put da znamo, da nas Djole ne proziva. :sweat_smile:

1 Like

Čovek zna gde je prava zabava. :smirk:

1 Like

A dobro, igrao sam nocnu misiju, koja je generalno sporija i naglasak ima na tenziju. Zombiji / walkeri su odlicno uradjeni, jer kada dolaze jedan po jedan su relativno bezopasni, ali u grupama jako brzo te obore i mrtav si. Upravo je to fora u ovoj igri da izgubis ceo loot i sve bukvalno kada pogines, zato i igram sporo i strateski. Pritom oruzja se trose, bas sinoc sam ostao bez i jednog noza, stafcigera, i to je skoro death sentence. Deluju pasivno, ali cas posla si mrtav. Cak sam sinoc za vreme streama samo zato preziveo jer su walkeri zaglitchovali, i zaglavili se na neki objekat u svetu i imao sam vremena da skinem ruksak sa ledja i uzmem mali shotgun.

Igra je jedna od najboljih vr igara out there. Naravno nije isto gledati drugog kako igra i biti u tom svetu. Ovo je drugi kultni vr klasik koji nazivas dosadnim. :grin: Dva zuta, crveni. :laughing: Nema nista od tebe kao VR gamera.

Fora, dosadni mi mario i zelda, mozda nije nintendo za tebe. :laughing:

Inace slazem se da je Village bolja stream igra. Meni trenutno omiljena psvr2 igra! :heart_eyes:

2 Likes

Bezopasni ? Brate onaj jedan je stojao i gledao te. Bez ikakve reakcije, kao u fazonu, brate jesi li i ti zombi kao ja ili si skroz normalna osoba ? Dok nisi prišao, video šta imaš u inventory, uzeo neki bodež i zario mu u grlo. Cirkus :rofl:

p.s. GOTY? :rofl:

2 Likes

Pa da, ali opet sa razlogom. Walkeri su nocu manje vise coravi, reaguju na zvuk i svetlo. Ja sam se svesno tiho kretao i koristio UV svetlo koje oni ne vide. Preko dana bi me odavno videli i napali. Kao sto rekoh, stvari znaju jaku brzo da eskaliraju i puf ode sav loot. Takodje ovo je pocetak igre, mislim da sam na „Day 3“. Svakim danom ima sve vise walkera i manje loot-a, takav je dizajn igre. Progresivno je teze. Ali se i otkljucavaju nova orizja i slicno.

1 Like

Aha, okej. Mada kapiram da je možda, tj. tebi sasvim drugačiji doživljaj i ugodjaj kada igraš na VR nego što mi možemo da vidimo putem strima.

p.s. pretplatio sam se na kanal, ali pusti i ovde link za svaki slučaj akd budeš live ! :smiley:

Nije mala razlika u tome kako izgleda striming klasičnog gejmpleja tipa Call of Duty, Counter Strike ili čega već i bilo kakvog VR sadržaja. To je kao kad ja podignem Quest 2 na ćelu da bih nešto proverio na monitoru i onda vidim SteamVR prozor na njemu. To jeste slika iz te VR igre ali to nema veze sa onim kako ja igru (ili experience) doživljavam kad vratim headset nazad na lice. Teško je to objasniti, jednostavno moraš sam da probaš, sigurno je i individualno kako ko to doživljava. Neko će možda nastaviti da igra igru tako što će da ostavi headset na vrhu glave i da nastavi da gleda u monitor/TV :upside_down_face:

2 Likes

@ph1beropt veceras igrao sam ;(

1 Like

Fajber zaspao kao zaklan nije nista igrao sinoc. :grin:

1 Like

:birthday:

2 Likes

Eeee, nisu samo next gen konzole, mobilni cip unutar Mete takodje nije iskoriscen na pravi nacin i tek cemo videti sve te lepe igre koje moze da pruzi.

NIsam iznenadjen. Kapiram da tehnologija ko tehnologija vredi, ali da će i dalje ostati tu samo za entuzijaziste poput Fajbera i Maria. Za nas prosečne gejmere će ostati nešto o čemu ćemo verovatno samo da čitamo. Možda čak ni to :joy:

1 Like

Mislim da je tu osnovni problem što je to skuplje od PS5 a imaš manje igara. Bez da ulazim u to da je ta tehnologija skupa i da je to zapravo povoljna cijena i da mora tako.

1 Like

Ja opet mislim da je problem taj sto nije standalone. Da radi to sto radi i radi kako radi a da ti ne treba ps5 opet bi bila veća “prodja”. Barem tako kontam. Mozda gresim

Ne mora da znaci. I iphone kosta 350$ i komontno moze da se prodaje za 500$ uz super zaradu pa ga cepaju za 1000+. Ubedjen sam da sony moze da napravi standalone vr za 600 i da bude dobar pa se naplati kroz (ne)postojeci softver

1 Like

Nista nisam iznenadjen. Headset je doziveo blago unapredjenje, ogroman skok u ceni i nije kompatibilan sa starim igrama a novih nema bas da umres od srece, jos su i skupe. Premium igracka za bogate japije.

Sony PlayStation VR2
Tehničke karakteristike postavljaju PS VR2 za koplje ispred sistema Valve Index i Meta Quest 2…

Iz novog Sveta kompjutera.

1 Like

Novinarski hajp na stranu, iz cisto korisnickog i licnog ugla Quest 2 u mnogim aspektima zapravo napredniji. Standalone je, dosta manjih gabarita sto uopste nije zanemarivo, ima nevidjen 3D audio za koji ti uopste ne trebaju slusalice, generalno malo je bolja optika, kontroleri su udobniji, automatski detektuju sleep, neuporedivo veca biblioteka igara, baterije na kontrolerima koje traju beskonacno.

Uz rizik da me sada vec Daca stavi na ignore, a mozda i druga polovina foruma jer se ponavljam, elaborirao bih da je Quest 2 fantastican uredjaj za siroke mase, samo je malo neudoban ako se ne primeni par forica ili se ne customizuje sa dodatnom opremom, a mozda je i dalje van domasaja za jednu igracku sa 400+ cenom. Mozda je cak i lose reklamiran. Dosta ljudi ne zna kako je kul i sta sve moze. Moram da kazem da PSVR2 skuplja prasinu od kad sam nabavio Quest. Mozda ce ista sudbina da zadesi i PS5!!!

Naprosto, Quest 2 je bolji uredjaj i provodim vise vremena sa njim - ne vredi da uvijamo i obigravamo oko glavnog zakljucka, na kraju dana, onaj uredjaj za koji se uhvatis je bolji, bez obzira na sve pros and cons, Quest je Switch u svetu VR kaciga, zgodan i portabilan. Pomaze i to sto imam 20 piratskih igara za Quest a samo par (najboljih) PSVR2 igara.

Sve u svemu, oba su zanimljiva, ali pravi VR next gen jos cekamo. Budite pametni kada citate ovakve stvari - puno ima i preterivanja, a sa druge strane, puno i ogranicenja u onome sto jedan tekst ili video moze da prenese o VR dozivljaju.

Neverovatnu kolicinu pomesanih osecanja imam u vezi primitivne VR tehnologije danasnjice. Zamislite na primer, prvu ili drugu generaciju automobila. Bucni su, krajnje neudobni, ali makli smo se od konja i kocija, nazire se svetla buducnost.

3 Likes