VG Leaks: Novi Xbox neće zahtevati "Always online", Xbox mini - prepakovani Xbox 360

Microsoft Xbox Roadmap (2013) -

Sveže informacije od VGLeaks ekipe:

We have received new information about the latest Xbox Roadmap. Our source unveils new details for Durango, Xbox mini and the Microsoft strategy; moreover we don’t forget Kinect 2.0.

Microsoft expands its Xbox brand

_Getting to the point there are going to be two console as part of the redesigned “Xbox Line” of products. A repackaged and reoriented Xbox 360 unit and the new “Durango” gaming console, both designed to compete with more than Sony in gaming, but against Apple as well.

When the Durango (game machine) launches, it will not support backwards compatibility for 360 games out of the box. Instead, this functionality will come from the other unit that will be networked with the Durango to provide this (not unlike the DVD add-on for the original Xbox).

The purpose of the smaller Xbox unit is to compete with Apple TV, but also provides XBLA and 360 game support which will give it an edge over Apple TV. The rumors of “always online required” comes from the smaller Xbox unit which may not have a disc drive and like Apple TV it would require a network connection and internet to provide any real functionality. It may be possible they will design both consoles to be stackable.

Durango itself will also always be online like any other device (correct with rumors), but it will not be a requirement to play local content and it will not prevent playing used games. Putting in an Xbox 360 disc into Durango will prompt the user to attach the supporting device that is sold separately. By separating the two devices and their functions it will ensure price competitiveness for both pieces of hardware. Microsoft’s delay in announcing these products from April goes more inline with not having a physical set of devices to show (among specification updates), which should be ready by May or June when this information is officially released.

The price goal of the smaller Xbox is $149 or lower and it is likely to not have a disc drive and would require a network connection. Durango will be priced competitively according to PS4′s price._

Kinect 2.0

_A different department within Xbox handles Kinect hardware and software. The focus was more on developing and networking both consoles with Kinect more of an after thought at that point, considering dealing with it would be less of an issue even with hardware changes to the main console hardware. Kinect isn’t the primary focus.

The development kits required several pieces of hardware as to combine all “potential” hardware which may or may not be required to work with each other, which also includes the potential for any or all devices to required a network connection, which is where most of the “required” rumors are coming from._

Jel se ovo neko za*ebava? Xbox Mini? Ozbiljno? Moram reći da ovo nisam čekivao… Ajd da vidim i to čudo

Zanimljivo, vidjećemo koliko istine ima u ovom, ali nešto mi govori da bi moglo biti tačno…

Edit: Ako sam dobro razumio, xbox mini je kao neki dodatak za x360 igre koji ne funkcioniše nezavisno od Duranga?

Bilo kako bilo, sviđa mi se ovaj dio koji kaže da always online nije neophodan, a za ostalo ću ostati uzdržan do zvaničnih informacija.

U pitanju je glasina. Pitanje je sta ce biti od toga. Uglavnom, prema ovome:

  1. Durango neće zahtevati da uvek bude online da bi se igralo, tj postoji offline mode
  2. XboxMini je prepakovani Xbox360 koji može da se spoji sa Durangom i na taj način igraju Xbox 360 igre
  3. XboxMini je zamišljen više kao medija uređaj koji strimuje sadržaj i on će morati biti “Always Online” kako bi se ti sadržaji mogli videti/koristiti

Još jednom, u pitanju je glasina ali se može videti odakle konfuzija o Always online.

Kako bi bilo lijepo da su svi rumori koji mi se nisu svidjeli (always online, tri od osam jezgara zauzeto, kinect integrisan) zapravo samo stvar manjeg xbox-a, that would be great :slight_smile:

:smiley:

Taj taj, na njega sam mislio :slight_smile:

Sad stvarno, Halo 5 i 6 stvarno trebaju ta tri jezgra i dodatni RAM :smiley:

(a stvarno, tri jezgra za sve ove periferne stvari odgovara specifikacijama Xbox 360)

How about mali online update za xbox 360 i mini ne treba?

inace ovo uopste ne deluje lose. Ako sve ne-gaming stvari spakuju u mini, a “durango” okrenu pravom gejmingu, odobravam. Ukolijko volis xbox zbog netflixa, facebooka i skajpa na tv-u i poneke “igrice”, mini je za tebe. ako si core gamer, durango je tvoj izbor. Jos kad bi napravili dva tima, jedan za mini, drugi za durango i da timovi budu posveceni samo zadatom, pogledajte son of a gun-ovu fotku

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Pa kako bi te opelješili bez Mini? Šta bi bilo komično, da sve što kupiš na Xbox 360 ne možeš da koristiš na Mini i da mora sve iz početka da se kupi, što me ne bi čudilo

U sve ovo sam bio siguran(not allways online),a sto se tice xbox mini-a za to sam nacuo prije par dana.
BTW Drago mi je cuti da cijena ce biti konkurentna sonyevoj sto ce znaciti da ce ipak biti(ponovno) jeftiniji od ps-a sto je jako dobra stvar

Great news everyone! (professor putricide voice)

Hehe, pretpostavio sam da nisu toliko glupi, i da ih dzabe psujemo. Sto se tog minija tice, cini mi se kao odlicna ideja. Jeste da je uzimanje para, ali opet je dobra inovacija, i sigurno ce ljudi kupovati, verujem da ce i cena biti dosta konkurentna s obzirom da bi uopste koristio taj mini moras da imas vec novi xbox, tako da sam mini kad izadje u prodaju nece morati da bude u istom cenovnom rangu kao i pravi xbox 360 jer jednostavno mu nece biti nikakva konkurencija, zato sto kad vec kupujes mini, moras da imas i novi box. A to radi i obrnuto, ako mnogo podignu cenu, neko se mozda ne odluci za opciju tog minija.

Edit, sad mi nesto palo na pamet, dzabe onaj lik slomi svoju konzolu. Al eto, takvima ce oni i da prodaju ovaj mini. Haha. :smiley:

Ma vazi da je razbio ono je samo kutija…ovaj lik se sprda kao Gastozz…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Microsoft Creative Director Departs After ?Always On? Controversy - IGN

Nadam se da je onaj ručak vredeo :smiley:

“forced resignation” :smiley:
A i komentari su vrh ! :smiley:

Looks like he should

(•_•)

( •_•)>⌐■-■

(⌐■_■)

Deal with it.

:smiley: :lol:

Ma taj covek je ispao budala, ali svejedno, nije zasluzio bas da ga otpuste. Preterana reakcija, izgubiti ceo posao zbog nekoliko glupih tweetova koji nisu nista posebno “otkrili” je ozbiljna reperkusija. Zar nije bilo nekog drugog nacina da ga disciplinuju, pobogu.

Sto se ovih novih glasina tice, citam i razmisljam, ovo mora da je sam MS procureo da bi popravio imidz. Ocigledno im PR ne ide u poslednje vreme, shvatili su da je vrag odneo salu.

Sem toga, jako mi se svidja sta cujem – mozda nisu izgubili pamet after all.

A ti ne bi otpustio tvog zaposlenog da tako za****ava narod i musterije, svakako da bi ga otpustio, a tek sto iznosi nesto sto nije smeo…

Twitter je njegov licni, ima prava da iznosi svoje misljenje u “always online” argumentu. Tehnicki nije nista otkrio. Ispao je neocekivano glup za nekog na tako visokoj poziciji. Ali u poslednje vreme svaku drugi dan nekog otpustaju zbog neke nevezane slike na FB ili tweeta, mislim da to nije u redu. Morace pre ili kasnije da se u ocima zakona/firme odvoji licni i profesionalni zivot, uprkos tome sto drustvene mreze privatno cine javnim. Covek u svoje slobodno vreme nije duzan da bude fin, umiven, nasmejan, bezopasnih stavova.

Na kraju ce ispasti da nas veliki brat gleda 24h i da stalno moramo da pazimo gde i sta govorimo, da slucajno ne bi ‘povredili principe’ kompanije za koju radimo, sto je apsurdno. Naravno, govorim o razumnim okvirima (npr slike gde si pijan ili go ili duvas, pa sta?), a ne sad da celnik organizacije za ljudska prava u slobodno vreme kaci slike sa nacistickim pozdravom…

Sve je stvar konteksta, a mislim da su americke kompanije trenutno preterano ostre.

Jeste njegov licni twitter nalog, ali je na njemu diskutovao o stvarima svoje kompanije, samim time je i kaznjen od strane iste. I pri tome se veoma bezobrazno ponijeo prema dosta korisnika. Ne ulazim u to da li je zasluzio da bude otpusten, ali je mnogo nastetio imidzu kompanije, a oni su brze-bolje odlucili da poprave stvar.