VG Leaks - Durango specs: x64 8-core CPU @1.6GHz, 8GB DDR3 + 32MB ESRAM, 50GB 6x BD

@Xbox member

pazi u konzole nece sigurno biti neki amd sa 8 jegara koji ce da trosi ili ce da se greje ko na primer desktop varijanta, cak i u laptop kad upakuju neki procesor videces da je oboren takt manje L kesa… u principu ni jedan komponent sa desktop PC nije isti kao na laptopu, a sigurno nece biti isti hardware u konzolama.

Meni je ovo sasvim ok za generacijski pomak, zamislimo sta bi moglo da znaci u praksi 16x vise memorije (da znam koliko zauzima OS). Dobicemo platformu koju smo svi cekali toliko godina, uz pristojnu cenu i bez problema sa pregrevanjem. Fine by me.

Ako rumori ispadnu tacni, da citiram EG, tih 6 GCN jedinica vise na istom kloku znace da ce se performanse Orbisa u praksi verovatno skalirati 50% posto su arhitekture identicne. Xbox fanovima ili onima koji cvrsto odluce da im to bude jedina konzola bice tesko da progutaju tu knedlu. Nisam siguran koliko duplo vise sporije memorije moze da znaci. Imam utisak da je MS ubacio jer je jeftina, tek da se nadje. Na PC-ju nikakve vajde od toga za sada.

Voleo bih SSD i nativnu podrsku za VR set, ali to se nece desiti. Ne bi me cudilo da jak PC uz xbox 360 dzojped i prikljucen na full HD TV bude najbolja “next gen konzola”.

Ko zna kakva ce biti piraterija. Ako razbiju xbox mnogo ranije, nema sumnje da ce kod nas biti popularniji. Ipak, ako bude fora sa flesovanjem, nista od lajva bez BD rezaca i diskova… za vecinu ovde, potpuno je nebitno kada ce predstaviti nove kozole nego kada ce biti razbijene i koliko ce to da kosta.

Izgleda da se MS drzi one leak-ovane prezentacije od prosle godine gdje ce novi xbox biti centar kucne zabave u svakom domacinstu i u startu po veoma prihvatljivoj cijeni

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Da, samo taj pristup next genu može da uspe u USA gde je entertainment, tv i ostale gluposti za konzole jako razvijen, u ostatku sveta, ne pije vodu.

Bolje rečeno, kako i ostali na netu misle, u sledećoj generaciji će ms i sony zameniti pozicije, x720 će biti ono šta je ps3 bio a ps4 šta je bio x360, po naravno igrama.

Jako sumnjam da ce se to desiti mislim kako je Xbox dosao na svoje i dobio je na milijune fanova poput mene koji ce ga bezobzira na sve uzeti i nevjerujem da je istina kako ce The New Xbox biti slabiji za 50% od Orbisa po meni toliku razliku si MS ne smije dopustiti ja nevjerujem nikome dok ne vidim sto kaze MS i Sony.Interesira me 25.1 jer tada MS ima svoj SHOW pa se nadam kako ce bar nesto naglasiti o novome boxu

Sjajno deluje. Najviše mi se sviđa što su gurnuli na 8GB RAMa, to će užasno mnogo pomoći u vezi sa kvalitetom tekstura i “view distance.” Što se jezgara tiče, na faksu su nam to lepo objasnili, paralelni procesi uvek nad**** po brzini one neparalelne, tj. multithread nad**** singlethread, JER svaki thread se pošalje na što više jezgara i obrađuje simultanu, umesto da svako čeka u ogromnom redu, kao kad kupuješ hleb tokom recesije. Što više jezgara, to više multithread dolazi do izražaja, i tebi se, faktički, framerate iste igre se diže mnogo više na 8 jezgranom procesoru od 1.4GHz, nego na 4 jezgranom i7 na 3.4GHz. Evo, nauke radi, ostaviću link pa nek proveri ko hoće da vidi da ne ****am besciljno Thread (computing) - Wikipedia, the free encyclopediaŠto se tiče zagrevanja i performansi, 8 slabijih jezgara će uvek nad****** 4 uber moćna ([URL=“http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-core_(computing)#Advantages”]sa wikipedie):Multi-core chips also allow higher performance at lower energy. This can be a big factor in mobile devices that operate on batteries. Since each core in multi-core is generally more energy-efficient, the chip becomes more efficient than having a single large monolithic core. This allows higher performance with less energy. The challenge of writing parallel code clearly offsets this benefit.Ovo nadalje su moja iživljavanja.

FUN FACT: Intel zapošljava više software nego hardware ljudi, baš zato što većina ljudi i dalje programira tako da ne iskoriste genijalnu moć više jezgara, jer je to dosta teško, te onda intel pokušava da tako glupo napisan softver, procesor automatski prebaci u nešto multithreadovano i obradi ga. Fin primer multithread programa: dbPowerAmp, koji ne konvertuje pesmu po pesmu, već puca dve/četiri/osam pesama istovremeno, u zavisnosti od broja jezgara.Evo nekog tipa koji govori da više jezgara i nije toliko efikasno ako ti treba više vremena da programiraš za njih, jer dolar je majka.Q & A: Do multicores save energy? Not really. | Future Chips

FUN FACT 2: Sony i Microsoft su izabrali AMD jer je AMD imao odličnog čoveka koji je vodio pregovore sa njima i verovatno se dogovorio u vezi sa sjajnom cenom. Key Console Player Leaves AMD For Nvidia - Forbes

FUN FACT 3: Mit o mozgu da radi paralelno nije toliko tačan. theoretical neuroscience - Difference between parallel processing done by human brain and by computers - Cognitive Sciences Beta - Stack Exchange

JAO SAD SAM SE SETIO!!!KINECTU SU POTREBNA TIH 8 JEZGRA.zaboga, da. onda će kinect biti jeftiniji jer neće imati procesor u sebi već u konzoli. genijalno.smooth move, xbox. smooth.Meni samo žao što su SSDovi i dalje skupi, jer da su mogli da uđu u x720 ne bismo imali loading screenove. Ikad.

Ma cuti, ubogi PS3 jos pokrece igre samo sa #$% optickog drajva… I obican HDD velikog kapaciteta na koji mogu da se smeste sve igre ili digitalno distribuiraju veliki je napredak u odnosu na PS3 recimo…

Nisu ti loading screenovi toliko problematicni, imam SSD i lepo je da loading traje umesto 5 2 sekunde, ali nije nista presudno…

Zbog velicine igara mozda je sada pametnije ici na veliki kapacitet nego ubaciti skupi 128gb ssd.

Takodje HDD se menja, pa ce mozda u nekom trenutku da dobiju SSD ako padnu cene.

Svi pominju to što novi Xbox ima više rama od Orbis-a, ali ne znam da li ste uzeli u obzir to što je ram u novom xboxu gddr3 sa protokom od ~60gb po sekundi, a u Orbisu je gddr5 koji je +3x brži (~192gb/s), znači, da bi bile iste performanse, novi xbox bi morao da ima 12gb rama, čista matematika. A taj ESRAM, 32gb je ponovo sporiji od gddr5, + to je previše malo, iako služi samo za razmenu instrukcija.

@pontifexmaximus
Ne ne, nisi skontao, od tih 8gb rama 3gb ide na OS i 2 jezgra (pitanje je da li 2 jezgra od 8 ili odvojena) isto tako, ta 8 jezgra obrađuju kalkulacije kinect-a koji će biti ugrađen u svakoj konzoli, bolje rečeon, neće biti odvojeni kinect.

Da dodam za ram, praktično xbox će imati dostupno samo 5gb gddr3 rama, što je neverovatno mnogo manje nego šta orbis pruža.

Ovu generaciju neću napraviti istu grešku… Ovaj put moj novac ide Sony-u, i samo Sony-u…
Kad pomislim na svoj Ps2 i PSP i na njihov vijek trajanja, investicija se isplatila… Za razliku od MS-a, kojem je trebalo 5 godina (a meni 5 pokvarenih kutija) da napravi pouzdanu konzolu…

Sony = Kvalitet

Dobro me podseti na taj vek trajanja ako se ne varam,a ne varam se,Sony ja previsoku cenu ps3-a objasnjavao time da ce konzola imati zivotni vek od 10 godina a evo sad ispade da ce je nova konzola zameniti vec posle 6 te na kraju ispada da je upravo xbox izdrzao duze bez naslednika i to godinu dana…

Ja ako uopste budem nekome od njih davao pare,u sta cisto sumnjam,pre bih se opredelio za xbox jer se kod Sony-a stvarno nikada ne zna, u poslednje vreme su sa raznim proizvodima napravili toliko glupih i ne logicnih poteza da je to strasno, i sami sebe doveli u dosta tesku finansisku situaciju.

Vjeruj mi, zaboli me za špekulacije sa obje strane, bilo od Sony-a ili Microsoft-a…
Govorim iz ličnog iskustva… Sony me još nije iznevjerio, bar po pitanje kvalitete…

Slazem se,kvalitet im je uvek bio vrhunski za svaki njihov proizvod ali i cena uglavnom previsoka za ono sto nude.

Ma bolje mi je platit više a bit miran, nego platit manje pa doživljavat traume od pregrijavanja dotične konzole :smiley:

Naravno,ali sa obzirom kroz sta je MS prosao u pocetku sa 360 ja ako sam u nesto siguran onda je to da nece dozvoliti da im se ista stvar ponovi.

Slažem se, ali neću rizikovat… Ovaj put igram na sigurno…

Ja mislim da je to otprilike to sto se moze sastaviti za 400$. Dobro je sto koriste visejezgarnu arhitekturu. Mada pitanje je koliko ce ljudi znati u pocetku to da iskoristi (koliko je timova koristilo svih 6-7 koprocesora u Cell-u). Ali sve jedno je dobro je ce forsirati timove da nauce da kodiraju za multithread. Ono sto je slabo je definitivno GPU. 360-ka kad se pojavila imala je GPU koji dobrih godinu ipo dana nije bio dostizan ni PC korisnicima, sve do pojave G80 dok ovaj u Durangu u samom startu je visestruko prevazidjen sto se tice sirovih performansi. Epicov Samaritan demo zahteva 2.5 teraflopsa sto je duplo vise od ovoga sto nam pricaju da Durangov GPU moze da istera. Sve u svemu u odnosu na sadasnji xbox, Durango ce definitivno doneti osetan pomak u performansama i realno nije mu ni potreban jaci hardver od gore navedenog ako developeri budu znali da ga kvalitetno iskoriste. Ipak ne treba ocekivati Full HD stereoskopiju u 60 frejmova jer ovaj cip to ne moze da isporuci pa da i sam Sv. Petar kodira za njega.
Sto se memorije tice, ne treba prerano donositi zakljucke o brzini i protoku. Sta ako novi box bude imao duplo siri memoriski interjfejs :emoticon-0100-smile? 512bitni ddr3 nije bas toliko sporiji od 256bitnog gddr5 a u nekim slucajevima zna da bude i brzi. Ovih 32 mb “srama” ce se koristiti za anti aliasing kao i do sada i sluzice da ne dodje do prevelikog gubitka performansi usled primene filtera, na cemu ATI-ju zaista treba skinuti kapu

PS2 fat je kod mene ziv evo 10 godina, jos vrti igre, nikada ciscen od prasine iznutra, a za PS1 sto mogu reci, to je tek nedoder, Sony je Sony, sto se tice kvaliteta izrade i trajnosti, tu su neprikosnoveni. Sto se mene tice, ja sigurno Sony kupujem, jer mi vise odgovaraju njihove exkluzive, a sto se tice piraterije za to uvek postoji PC, tako da ja mnogo necu glavoboljati, to je sigurno. Dzabe ce PS biti jaci za 50%, multiplatformske igre ce biti verovatno slicno optimizovane, jedino Sony-jeve exkluzive mogu imati bolju grafiku, a i ne verujem da bi MS pustio toliko losiju konzolu na trziste od svog suparnika, nelogicno je. Dzabe mi ovde razmisljamo, za njih rade timovi genija, tako da bi im ja tesko sto imao pametno predloziti sto oni vec ne znaju :smiley:

Slažem se!
U vrijeme kad se igrao GTA Vice City, Ps2 sam držao u ladici (mlad, glup :D)…
17h rada ljeti, u zatvorenoj ladici dok nije počeo parit! 17h rada!! :smiley:

Zamisli xenon u takvim uslovima -.-

Ti si onda srecnik,ja sam na PS1 i na PS2 po 4 puta menjao laser,a PS2 mi je izgrebao jedno 50 diskova i to nekakve kruzne ogrebotine.To bese onaj PS2 koji je radjen bas u Japanu ne u Kini ili gde vec pricalo se da je taj najkvalitetniji kupljen cim je izasao,realno dusu sam mu izvadio koliko sam ga igrao ali opet.

A da mi kupimo obje konzole kad izađu, za svaki slučaj? :smiley: