VG Leaks - Durango specs: x64 8-core CPU @1.6GHz, 8GB DDR3 + 32MB ESRAM, 50GB 6x BD

Evo sveže objave iz “pouzdanog izvora”:

--------------------------------------------------------------- [URL=“http://www.vgleaks.com/world-exclusive-durango-unveiled/”]
World Exclusive: Durango unveiled -
As we promised during the weekend in the next weeks we will unveil Durango and Orbis.
All the technical info you want to know about the next generation machines from Sony and Microsoft.
The first one is Durango. In this article we present the system overview with the general components and some technical details about them. How are durango components connected?

Here you can see the Durango system block diagram:

Durango Arquitecture Let’s check what’s inside the box:


CPU:

  • x64 Architecture
    • 8 CPU cores running at 1.6 gigahertz (GHz)
  • each CPU thread has its own 32 KB L1 instruction cache and 32 KB L1 data cache
    • each module of four CPU cores has a 2 MB L2 cache resulting in a total of 4 MB of L2 cache
    • each core has one fully independent hardware thread with no shared execution resources
  • each hardware thread can issue two instructions per clock

**GPU: **

  • custom D3D11.1 class 800-MHz graphics processor
  • 12 shader cores providing a total of 768 threads
  • each thread can perform one scalar multiplication and addition operation (MADD) per clock cycle
  • at peak performance, the GPU can effectively issue 1.2 trillion floating-point operations per second
  • High-fidelity Natural User Interface (NUI) sensor is always present

Storage and Memory:

  • 8 gigabyte (GB) of RAM DDR3 (68 GB/s)
  • 32 MB of fast embedded SRAM (ESRAM) (102 GB/s)
  • from the GPU’s perspective the bandwidths of system memory and ESRAM are parallel providing combined peak bandwidth of 170 GB/sec.
  • Hard drive is always present
    • 50 GB 6x Blu-ray Disc drive

**Networking: **

  • Gigabit Ethernet
  • Wi-Fi and Wi-Fi Direct

**Hardware Accelerators: **

  • Move engines
  • Image, video, and audio codecs
  • Kinect multichannel echo cancellation (MEC) hardware
  • Cryptography engines for encryption and decryption, and hashing ---------------------------------------------------------------

Uglavnom smo sve ovo manje više čuli i pitanje je da li je ovo samo prepričan poslednji info ili zaista znaju šta je unutra.

iskreno su smorili sa svim ovim,samo da bi bili u centru paznje.Koliko li je samo ‘‘leak’’- ova izaslo do sada,ispade da oni bolje znaju i od samog Sony-a i MS-a.

Ako je ovo tacno sta im znaci 8 jezgra glavnog procesora na 1.6 ghz ,ne kapiram zar nije bolje da su stavili 6 jezgra na 2.6 ,ili najjednostavnije da su stavili 4x 3.4 kao sto je phenom II radjen ,i stavili dosta kesa isto bi bilo ovako ce se vise grejati ne kapiram svrhu al ajde :slight_smile: ,ddr3 ram ako bude na grafickoj to ce biti uzas ,ne kapiram MC ! :slight_smile: i daj boze da ove informacije nisu tacne ,nesto su nabuzili do maximuma da bi zakinuli na nekoj veoma vaznoj komponenti :slight_smile:

A kako moze biti isto 1.6 sa 8 jezgra i 3,4 sa 4?? I kako majke ti se mogu vise grejati?? i da li znas sta je razlika izmedju ddr3 i gddr5? A vise gluposti na jednom mestu nisam dugo, dugo cuo.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Valjda MS zna bolje od nas zašto radi to što radi, a i OPET, OVO NIJE ZVANIČNO! Nema jedan leak a da se ne nađe neko da kaže, ovo ne valja, ovo mi fali, bre ako ti se ne sviđa, nemoj da kupiš, i gotovo.

P.S. A ako si baš toliko pametan, što ne napraviš svoju konzolu? Svako zna da se pravi pametan, a kad treba da dokaže tu pamet, nema ih nigde

Nemam nameru da se prepirem izneo sam svoje misljenje ,forumi za to i sluze …

Niko se ne prepire, vec kazem, kad znas bolje, ajd napisi koju bi ti konfiguraciju koristio, zivo me interesuje

Ne vidim poentu prepirki oko glasina.

Intel i7 od 4 jezgra
ram od 4 gb
i grafu u sli rezimu neku nvidiu gtx580 npr
i mislim da nema igre koju ne bi pokrenulo ,to je neko moje razmisljanje ,i mislim da bi bilo manje kvarova posto su intelovi prosecori kvalitetniji :slight_smile: ,opet kazem nemam nameru oko prepirke ,i ne pravim se pametan samo mi je ne bulozno staviti na 8 jezgra ,1.6 mozda nisam upravu al…

@milane amd prosecori ne da se greju nego se ‘usijaju’ i trose dosta vise ,a ako ne bi postojala razlika u DDR3 I GDDR 5 ne bi se GDDR 5 ni pravio ,nego samo ddr3 …

Pa ti mene zaj… Ne najbolje da stave single core on 12 gh, taj se onda najmanje greje i najbrze radi. Mislim ne zelim ti osnove objasnjavati, imas za to google.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Druze ti mozda jesi stariji od mene ali ti tvrdis neke stvari koje nisu moguce rekao si gore da nema razlike izmedju ddr3i gddr 5 pogresio si eto ti slika kao dokaz ,a samo cu ti reci da je maximalna radna temparatura i7 mnogo veca od amd-a ,i da mu je duzi vek trajanja i cak mislim da ima i vise kesa ,i da se manje greje ,a pored svega toga manje trosi ovi novi amd FX X8 8150 trose citavih 125 w dok i7 trosi 77w pa sad ja ne znam sta je bolje :slight_smile: al ne bi dzabe bio skuplji nego amd fx :wink: pozdrav

Ovo nije prepirka vec konstruktivan dijalog podrzan filozofijom.
Elem, AMD su odabrali i Soni i MS, znači ima razloga zašto su tako odabrali, a ne Intel, valjda ima razlog zasto im ne odgovara, vec je mislim u temi za PS4 bilo reci o tome, i opet se svelo na to da se ne zna zasto su tako odabrali, ako su uopste tako odabrali, jer nista ne verujem dok ne vidim, drugo, ti razmisljas kao da pravis PC, a ne konzolu. Kada prave konzolu MS i Soni ne koriste standardne delove, vec modifikovane, to je mozda razlog zasto su odlucili za AMD, mozda je laksa modifikacija i pouzdanija nego Intel, i mislim da se sve svodi na to, kako proci jeftinije, jednostavnije i efikasnije, jer je ovo, pre svega, biznis, i sad mi tu mozemo da s**emo do sutra, ali ce rezultat biti isti, kako kazu MS i Soni, tako ce i biti.

Slazem se oko intela, bolji su procesori. Ali je bolji intel sa 8 jezgra od onog sa 4!
Memorija, pazi sad DOBRO. Gddr5 jeste ddr3 memorija. Razumes?!! gddr5 u grafickim karticama je ustvari ddr3. Dok ddr3 u grafickim karticama je ddr2 memorija.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Covjece al stvarno se vidi da se za***va.Najzesci dio teksta mi je

Intel i7 od 4 jezgra
:lol::lol: Ha SVAKA CAST,a u ostalom ovo ti je konzola a ne pc zatvoreni sustav razumijes.Intel nije kvalitetniji od AMD-a to svi znaju,ali je po meni jaci po meni savrsen izbor ukoliko bude AMD procesor i AMD GPU.Ovo je zapravo “leak” koji nam govori se ono sto vec znamo tak da ne znam zasto tolika pompa i uzbudjenja oko ove informacije.

BTW Da kazem svoje misljenje o “Orbisu” i “The New Xbox-u”
Po meni Sony-u nista ne znaci sto ce imati MOZDA jacu konzolu no to je veliko mozda jer MS tvrdi kako ce upravo oni imati najjacu konzolu na trzistu,no to je sve rekla kazala,bilo kako bilo mozemo vec slobodno reci kako je ova generacija konzola iza nas.Ps 3 je mozda bio jaci na papiru no svi ce se sloziti samnom kako je Box bio puno inferiorniji u praksi(Halo 4 Motherfucka) i kako citam clanke i nagadjanja tako mi se cini da ce biti i sljedeca generacija konzola slicna ovoj ps3 biti ce na papiru jaci no ne i u praksi,Jedna stvar koja me toliko bode je ta sto ja jednostavno ne mogu da razumijem kako BR disk ima istu ako ne i slabiju grafiku od nase dobrog starog DVD-9 ne razumijem cemu uopce BR u Ps3.Mislim kupio sam konzolu da se igram i to je ono cemu u biti konzola sluzi,razumijem ono pogledati koji film i to ali za igre je totalno bespotrebna implementacija u ps3.Bar po meni.Igrao sam Uncharted 3 i o meni ta igra ne izgleda nista ljepse od Halo-a i Gearsa 3 vec su totalno rame uz rame:da:

Evo prvo da odgovorim daemonkiller92 polovicno si upravu druze zamisli koliko ce modifikovani amd da trosi i da se greje uzmi overclokuj prosecor,kakav ce mu vek trajanja biti ,sta ce snjim biti povodom grejanja ,tako isto i ms use** jel jednostavno hoce da napravi nesto sto je ne moguce i vidis kako prolazimo sa xbox 360 kvariljive su :slight_smile: pogotovo prve serije ,da je bio intel ne bi bilo tako :slight_smile:

@ milane tebe nista nisam razumeo da je ddr 2 u grafama zasto onda ne bi uzimale grafe sa rama memoriju :wink: ?

Pa ne razumes, onda nemoj da lupas gluposti.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

E, znaš šta, dižem ruke, misli koji đavo oćeš, ko te šiša, ti mora da troluješ, jer ne razumeš dosta stvari, da je tako jednostavno napraviti konzolu, ne bi bilo 3 glavne, već bi bilo 10-ak sigurno, znači to nije tako lako kao što ti misliš, a i svaka stavka u konzoli je napravljena na drugačiji način nego što je za PC, od memorije, preko procesora do grafičke, sve se modifikuje, makar malo, ali ima razlika, inače, šta te sprečava da ubaciš najnoviji procesor u xbox, povećaš memoriju i staviš dve grafičke u sli varijanti?

Da, zaboravi da dodam, to za grejanje, mnogo dramiš, da je tako lako da pregorevaju delovi i dan-danas bi bilo rroda, tako da se ne pravis mudar za neke stvari

@WERTA

inferiorniji znaci losiji i slabiji, rec koju treba upotrebiti je SUPERIORNIJI, jer je u praksi bio bolji, jer svaka igra koja je multiplatformska (ima je i za xbox i za ps3) radila je losije na ps3 iako ima jaci hardver

@milan4884

kontrolisi se malo u postovima, ne troluj, ne vredjaj vec daj neki ljudski komentar

@xbox member

ubi me ako ti ne pises konfiguraciju koju sad imas i mislis da je to najbolje, mozda gresim ali tako mi deluje…

@all

zasto vise jezgra? pa jer nije lakse uposliti jedno jezgro da radi jedan posao, drugo drugi posao i tako dalje, ne muci se konzola ne radi u punom iskoriscenju a opet ima mesta za nesto vise kasnije da se uposle sva ta jezgra (npr. treba da se pomeri neki auto rucno, pre ce da ga pomeri 8 coveka da se svi pomalo pomuce nego 4 coveka a da se pomuce, zar ne?!?!)

ram, nema potrebe ovde za nekom velikom kolicinom ako je sve lepo optimizovano, gledate ovo sad svi sa lose perspektive, 8 je danas neki standard, cak ima i lufta za kasnije iskoriscenje, 4 je vec premalo

u xbox ide modifikovani hardver kao sto je do sada i receno, nije poenta u jacini hardvera nego u optimizaciji i iskoriscenju istog na adekvatan nacin. Developeri prave igru prema vec predefinisanom hardveru i znaju sta i gde treba optimizovati, dok za pc nije to praksa, zato se javljaju seckanja na starijim grafickim karticama i fps drop…

setite se da je sadasnji GPU u xbox360 i u ps3 ekvivalent od prilike nvidia 7800 rangu kartica, a setite se jos kada su one “demode” za PC, a pazi na xbox i na ps3 guraju grafiku koja skoro pa isto izgelda i na xbox i na pc, zavisi od igre (da da znam da je u xbox-u ATI-jeva kartica ne flejmujte odmah, rekao sam ekvivalent koji je globalno a reper mi je bila nvidia)

I bez mene sranja na forumu :slight_smile: a bilo je priče da sam ja glavni pokretač u admin sekciji, lol.

EDIT: rumor je potvrđen

Next-gen Xbox specs leak • Articles • Eurogamer.net

Tako da je x720 za 50% (svoje jačine) slabiji od Orbis-a. YES!!!

Iskreno receno ,pokusavao sam reci da je optimizacija cudo i da nije uvek bitno sto vise to bolje ,inace kao srece da imam i7 imam prokletog amd ,i pisao sam licna iskustva ,a ne lazi i ne buloze …