Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Bolje pitaj ko nije gledao wire. :grin:
Serije je odlicna. Po meni jedna od najboljih definitivno.
Po meni 10x bolja od Soprano.
Soprano je po meni jedna mafijaska spageti sapunica. Onako lagano stivo za domacice.
Dok je Wire jedna surova serija. Surovo realna i ruzna nekada.

2 Likes

Ja bih naglasio da se pre Wire-a pogleda i Homicide: Life on the Street

2 Likes

Ne mora da znači puno ali dobar skok u odnosu na S01

https://x.com/elitefalcon_yt/status/1755656881807187977?s=46&t=0dk2SkP4ZHqzThKNo-pOpQ

The Wire strasna serija ali ko hoce nesto malo novije preporucio bi definitivno Snowfall, odlicna serija, po meni najbolja serija o kojoj se najmanje prica.
Ovako donekle slicna je Wire-u s tim da ima i elemenata politicko-spijunskog trilera (jer govori i o cia-šima i ulozi cia-je u trgovini narkoticima), inace radnja serije je smestena u LA tokom 80-ih za vreme epidemije kreka.

Inace posto sam Bogu hvala opet imam laptop uzeo brze-bolje da gledam nove Star Trek serije i ono sto sam propustio.

Pogledao trecu sezonu ST : Picard-a i zaista super, bilo je zaista sjajno i emotivno videtu tu staru TNG ekipu celu na okupu posle toliko vremena, ekipa je zaista ono neponovljiva, inace treca sezona je bas super, ono ne pusta te dok je ne odgledas celu (odgledao sam je celu u 2 dana mozda), sad jedino mozda prvih nekoliko epizoda su mozda malo razvucene a poslednjih par (i finiš serije) mozda malo zbrzane, pa eto mozda su mogli malo vise vremena da posvete Borg-ovima i kraljici i da malo ravnomernije rasporede tu dinamiku ali ok, inace citava serija je bas onako cela vrlo dinamicna i ne pusta te da pravis pauzu, iskreno zaista sam uzivao.
Iskreno se nadam da ce biti i 4. sezone ali s obzirom na godine glumaca deluje mi verovatnije da cemo dobiti neku novu seriju koja se nadovezuje kao nastavak Picard-a i koja ce pratiti mladju ekipu na novom Enterprise-u G koju predvode Seven i Raffi i njihove avanture a Picard i ti likovi iz stare ekipe ce se mozda pojavljivati tek povremeno u nekim epizodnim ulogama, ali svakako voleo bi i to da vidim. :wink:

Inace vec se bacio na ST : Strange New Worlds 2. sezonu i zaista isto sjajno, trenutno sam dosao negde do pola, do 5. epizode i ono serija je bas do jaja, ono svaka epizoda je prica i radnja za sebe (za razliku od Picard-a gde se citava sezona vrti oko jednog dogadjaja) i zaista svaka dosad je bila odlicna na svoj nacin (ali verovatno je najbolja zasad bila ona u Torontu tokom 21. veka tj. nase sadasnjice).
Inace SNW mozda ima i najvise taj šmek starih Star Trek serija (pre svih mislim na originalnu seriju iy 60-ih i TNG) i nekako im je po koncepciji i atmosferi najbliza i za razliku od Picard-a nju mozes da gledas onako natenane i uzivas u svakoj epizodi posto je svaka epizoda prica za sebe i nije koncipirana samo oko jednog dogadjaja i ishoda tog dodadjaja i ne nosi tu vrstu tenzije.
Mada tesko ju je bas porediti sa Picard-om jer ono koncept serija je potpuno drugaciji, obe su mi zaista super, ali ono sto je definitivno ekipa (posada) u Picard-u mi je zaista neprevazidjena (ono svaka cast kapetanu Pajku i ekipi iz SNW, svakako su oni odradili super posao ali prosto se ne mogu porediti sa ekipom iz Picard-a).
Ova serija je verovatno najvise po ukusu starih trekkie-ja i starih ST fanova koji ocekuju nesto poput originalne serije ili TNG. :wink:

Inace nakon SNW se bacam na onu animiranu seriju ST : Prodigy koja mi je isto super i koja me je bas pozitivno iznenadila u prvoj sezoni. :wink:

E ne moras da stavljas spojlere kada pises o Star Trek seriji.
To niko ne gleda :joy:
Morao sam :grin:

Serija je vrhunska, možda malo spora za današnje generacije ali definitivno najrealisticnija serija koju sam gledao. Uporedio bi je sa Baltimore homicide, samo jos bolja. Prilično dugo traje ali sam siguran da ce ti se svideti, pokušaj samo da izguras par prvih epizoda

3 Likes

Top, drago mi je cuti tako nesto.
Hahah, ako sam uspeo izdrzati mamu od Tonija da izguram u prvoj sezoni, sve cu :grinning:

2 Likes

Pogledao je posle 15god. ponovo, pre nekih mesec dana. Juče gledao let iznad kukavičjeg gnezda, film iz 1975. Slabo me privlače današnji filmovi i serije

1 Like

Pretplatio sam se na Disney+ i sad bindzujem SW serije koje nisam gledao. Prvo sam pogledao Obi-Wan. Iju kako mi legla serija :grin:
Za dva dana je završio (bio bi jedan al ustajalo se rano na poso :sweat_smile:). Serija ima sve što volim i očekujem od SW. Darth Vader on screen time zadovoljavajuce a i Grand Inquisitora sam gotivio zbog SW Rebels crtaća. Negativac koji ima taj neki viteški stav i smirenost, malo vuče na Dooku-a. OG glumci, muzika, CGI ma sve što jednom okorelom. SW fanu treba :joy:.
Baš sam zadovoljan, nadam se da će biti još neka sezona.

Posle toga obavezno štivo iz Disney kuće koje je totalno vezano za Star Wars i nastavlja celu priču, pritom meni jedan od najomiljenijih animiranih filmova i skroz underrated :point_down::ok_hand:

goofy-movie

Pritom soundtrack kida :metal::joy:

1 Like

Mislim da je neko vec pominjao - Yellowjackets mi za sada izgleda veoma dobro, na pola sam prve sezone. Produkcija je filmska, interesantne paralelne price, Kristina Rici super odradila ulogu, cak mogu da podnesem i Dzulijet Luis (glumila lolite u svim mogucim edgy filmovima 90tih).

Ima na SkyShowtime.

S druge strane, Yellowstone me je razocarao i ostavio u zbiru vrlo meh utisak posle odlicnog pocetka, pilot epizode koja postavlja tri frakcije koje su mogle da se preplicu do besvesti, a onda cetiri sezone zaredom konstantno ista prica i nula razvoja likova. Prelepi pejzazi a la RDR2 tek donekle mogu da nose celu seriju.

HALO sam naravno morao da krenem nisam izdrzao da sve izadje.
Necu spojlere kaciti ali samo ovo…
Treca epizoda za sada i od akcije koju svi zelimo sve sto je bilo je prvih 5min prve epizode. Ali bez preterivanja.
Krece MEGA JAKO da se u prvih 5min stvarno ali stvarno najezis i nalozis…
A o da ide… ne znam ni ja koji je to k…c sapunica. Nije cak ni svemirska sapunica kao Star Trek (licno smatram najjadnijom Kasandrom u svemiru)
ovo cak nije ni to. Jos je slabije. Nemam osecaj ni da je u svemiru.
Malo je tvrdja radnja od " Boljeg zivota" .
Jasno je meni da su kvalitetne borbe i dobar CGI skupi. Sve postujem ali ovo je brate tuga.
Kao da vec nije dovoljno sto su od 117 napravili Gigu Moravca Popadica iz Boljeg zivota.
Negu su na silu ubacili pricu o nekom nevaznom propalom spartancu sada piratu i njegovim jos manje vaznim i zanimljivim avanturama.

1 Like

Pa isto kao i prva sezona. Samo prva epizoda dobra bila, da te navuku. Ostalo zali boze i to malo para sto su ulozili. Generalno problem sa svim serijama, razvodne se. Treba popuniti 10h necim. Ali Cortana je dobra tu bila. Smesne su njene interakcije sa vecito nadrndanim MC-om.

Nakon Star Trek-ova koje sam propustio i koji su bili zaista odlicni (i Picard i Strange New Worlds i Prodigy) dok nisam imao laptop pogledao i trecu sezonu Wu Tang : An American Saga, odlicna je bila i 3. sezona zaista, posebno su mi bile kul one fiktivne 3 epizode koje su kao alegorija, napravljene kao mini film , fiktivna prica i kao preslikane njihove fantazije i inspiracija za njihove solo albume, kao epizoda sa O.D.B.-jem je kao Blaxplotation film iz 70-ih u funky fazonu , kao onaj spot sa Kelis, epizoda sa Raekwonom i Ghostface Killom je odradjena kao gangsterski film sa njima u glavnoj ulozi (kao mafioso rap i inspiracija za Only Bulit 4 Cuban Linx i tu se pojavljuju i Nas, Big L, Fat Joe i Biggie isto kao fiktivne licnosti u svojim ulogama) i epizoda za GZA-om je onako u nekom misticnom fazonu, kao neki Kung Fu film (sa primesama SF distopije tipa Bekstvo iz Njujorka/LA) gde on kao ide na svetu planinu da ujedini klan i da sacuva duh pravog Hip Hop-a , ta epizoda mi je mozda i najjaca…inace komentari su mesoviti i nekima se te 3 epizode nisu svidele, kao skretanje u neku alegoriju i fikciju ali meni je to bas bilo do jaja i nekako bolje malo skapiras i njih i njihovu muziku kad kao vidis o cemu mastaju i sta im se mota po glavama i kako oni sebe zele da vide…

Takodje sinoc pogledao i Hi-Man & Masters of the Universe : Revolution i zaista je odlican, iskreno bas sam prijatno iznenadjen pa mogu cak slobodno da kazem i odusevljen, bas ima onaj old skul i prepoznatljivi vajb samo su jos animacije bolje i malo bolje izgleda zahvaljujuci modernijoj tehnologiji , definitivno za stare ljubitelje Hi-Man-a i one koji su odrastali u drugoj polovini 80-ih i 90-ih svaka preporuka. :+1:
Posebno mi se svidja to sto je serija vise omaz starom Hi-Man-u i starim fanovima nego sto pokusavaju da pridobiju neke nove fanove koje pripadaju nekoj drugoj generaciji, takodje i prica kao malko da je ozbiljnija, recimo cak se malo dotice i teme transhumanizma, pa cak pomalo i nekih filozofskih i politickih stvari, sve u svemu mislim da je Silent Bob odradio sjajan posao. :wink:
A koliko sam informisan bese nastavak i druga sezona je trenutno u fazi produkcije i trebalo bi da krene sa emitovanjem tamo negde od Juna. :wink:

2 Likes

Pogledao prvu epizodu animirane serije Cyberpunk, ono nije lose ali malo drugacije od onog sto sam ocekivao, malo previse vuce na japanstinu i manga stil cega bas i nisam ljubitelj toliko ali ok, mislim da cu je pogledati do kraja.

Takodje poceo da gledam i krimi seriju BMF (Black Mafia Family), inace radjenu po stvarnim likovima i dogadjajima o dva brata iz Detroita (Big Meech i Terry) koji su kao tinejdzeri sredinom 80-ih poceli da valjaju gudru na ulicama Detroita da bi vremenom razvili jednu od najjacih organizovanih kriminalnih organizacija u zemlji koja se bavila dilovanjem droge i pranjem para i bila aktivna u mislim 15-ak saveznih drzava sirom SAD, a negde 2000-ih su osnovali i “BMF Enterteinment” svoju muzicku izdavacku kucu i saradjivali sa nekim reperima (uglavnom nekim mladjim izvodjacima iz Atlante i sa dirty south-a) sto im je kao bio paravan za pranje para ali i ulazak u neke legalne tokove.
Inace producent serije je 50 Cent a sto je zanimljivo sin od tog Big Meech-a (Lil Meech) glumi njega tj. svog caleta u seriji koji je ja u mislim u zatvoru od 2008. a trebalo bi da izadje mislim 2028. a njegov burazer Terry koji je osudjen isto kad i on je ja mislim pusten 2020. ili 2021. uz nanogicu (ko nasa voljena Diksi :d).

A ovako serija kao serija mislim da je dosta dobra ali mislim da joj mozda fali malo one dinamike kakvu recimo ima The Wire, Snowfall, Sons of Anarchy ili Gomorrah, mada tek sam poceo da je gledam, verovatno ce vremenom dobiti na intenzitetu i dinamici.

https://x.com/DiscussingFilm/status/1762546020351676511?s=20

3 Likes

Izgleda vredno gledanja. Ali vise ovo poredjenje “najbolja posle GOT” :grin:
Da sam dobio 1€ za svaku seriju koja je najavljena da je dobra kao GOT nakupilo bi se fino para.

1 Like

Meni ni GoT nije nešto :joy:

Inače napokon neko istorijsko makljanje. Doduše apsolutno mi ništa nije jasno šta se dešava iz trailera ali me radnja podseća na film Poslednji Samuraj.

2 Likes

IMG_4964
Pogledao prvu epizodu, odlično.

4 Likes