Vanzemljaci

Brate,ti razbijas. :x :x :x :ju:

ima zaista odlicne literature i dokumentaraca o tim stvarima i zapravo sto vise citas to uvidjas kako se stvari poklapaju i kako to sve vise ima smisla.

Sto se mene tice ja sigurno ne verujem da su ljudi nastali od majmuna (sto je po meni cista budalastina)

E da i ako oces da me citiras onda lepo citiraj ceo moj tekst, nemoj tako selektivno da citiras i izvlacis stvari iz konteksta.

Ne verujem ni ja da smo nastali od majmuna.Ali verujem u Boga koji je stvorio svet i tako dalje i tako dalje samo ne znam odakle uletose vanzemaljci.:smiley:

A sto se tice tih dokumentaraca treba shvatiti i da ono imaju svoju stranu price i da nista ne treba uzimati zdravo za gotovo kao i same igre i price u njima.Nadam se da ne mislis da je sve ono iz AC 2 istina,posto je mene prica pocela da davi posle pola jel su poceli da preterano seru.

Pazi i ja isto sam vernik i verujem u Boga ali pazi Bog nije fizicki entitet i tesko da je Bog stvario coveka od blata i zenu od njegovog rebra.

Cak je i u Bibliji svojevremeno pisalo " I tako BOGOVI stvarise coveka pa liku svom" da bi kasnije to crkva (pre svega Car Konstantin) prepravili u " I tako BOG stvori coveka po liku svom".
Sto znaci da je bilo vise “bogova” a sto oni mogu biti drugo nego vanzemaljci ?

Recimo takodje one price o andjelima i demonima verujem da su bazirane na vanzemljcima

Inace crkva je izmislila mnogo stvari i prepravila kako njima odgovara kako bi kontrolisala ljude i drzala ih u pokornosti, cak je i Isus Hrist rekao " ne gradite mi hramove i ne podizite mi crkve".
Recimo Vatikan je sve ono suprotno nacelima prave religije i hriscanstva, oni su duboko zasli u satanizam i okultizam (Recimo oni otvoreno propagiraju stvari kao sto su nasilje, rasizam,robovlasnistvo, homosexualizam, pedofilija cak su i priznali umesanost u ratne zlocina za vreme 2. svetskog rata i naravno nisu se izvinuli nikom, niti imaju nameru)
Recimo cak i onaj " svet ured" u Vatikanu koji je u srednjom veku vrsio inkviziciju i dalje postoji, i dan danas su oni aktivni.

Inace ne verujem da je sve bas u AC2 istina ali da ima istine u celoj prici, svakako da je ima

Vidis mnogo si mali da bi ovo razume sta govori Fabrizio Tagliano… Prvo se malo upusti u citanje svega toga i onda se daj u raspravu a to dali su vanzemaljci zacetnici rase (sto i ja verujem da jesu) ili tu nekakv bog koga svi pominju a niko nikada ga u zivotu nije video (naravno neverujem u njega) niti se ikada ikome ukazao a da za to ima dokumentovana prica, dok za vanzemaljce se sve vise i vise prica i polako se dolazi do istine da oni postoje samo sto vlade i ostali to pokusavaju u saradnji sa vatikanom da to zataskaju na sve moguce nacine ali to kako vidis nije moguce!!!

Jer da se ispostavi da je taj doticni bog lazna ikona mnogo bi vera palo u vodu samim time sto jako puno ljudi veruje u doticnog a za to nema argumenata u njegovo postojanje…

Bog postoji ali nije fizicki entitet, niko ga nije video niti ce ga videti iz prostog razloga sto nije dostupan nasim culima.

Ja Boga dozivljivam kao neku vrstu energije (na slican nacin kao sto dozivljavam i dusu), mozda cak i kao vremensko-prostornu dimenziju.

gledaj nisam ja reko da netreba da se neveruje u njega, stvar opredeljenja ali sam reko to sto sam reko i iza toga stojim! ali ako cemo malo da ulazimo u pricu i kazes da je on energija ili vec bilo sta kako je onda mogo da napravi coveka po svom liku? dase malo razmisliti o tome i doci do zakljucka da sam bog nemam nikakve veze sa nasim postankom ali da tu veliku ulogu igraju doticni vanzemaljci koji su vremenom evoluirali i postali ovo sto danas jesu!!!

Ajde kad je vec tema 100% skrenula, da i ja kazem nesto:
Jeste citali ili culi nekad nesto o evoluciji? A ona kometa sto je pobila sve dinosauruse? Kako su samo oni poginuli a sve ostalo prezivelo?
A ajde sad malo za veru:
Prva zapovest: Ja sam bog jedini, i ne priznaj druge bogove sem mene (ili tako nesto) - zar to ne znaci da Islamci, Budisti i ostali idu u pakao?
A za vanzemaljce:
Vrlo je moguce da su nas vanzemaljci ovde doveli kao robove, ali pre su jednom raketom pobili sve dinosauruse i tako stvorili prve mutirane viruse, i onda smo ih proterali sa zemlje, i sad otimaju polako ljude da vide koliki smo nivo inteligencije dostigli, i polako nam prazne umove i tako ce ponovo da pocne porobljavanje…

:D:D:D:D

Ovo polako pocinje da lici na sajentologiju. Sa par originalnih detalja doduse, npr da su vanzemaljci raketom pobili dinoauruse. Moguc scenario: vanzemaljac postavlja kikiriki do kutije sa stapom, neki Homer Simpson upada u genijalnu zamku i dokazuje da ljudi jos nisu dostigli bas zavidan nivo inteligencije…

Meni ne treba mnogo da prazne um, samo nek mi daju xbox. :slight_smile: Hm, come to think of it - to objasnjava zelenu boju i tehnolosku superiornost u odnosu na PS3!

Sto s’ tice evolucije i dinosaurusa (uzgred jel isao neko na ono cudo u Areni?!) nisu samo dinisaurusi nego veliki broj zivotinjskih i biljnih vrsta takodje je nestao “odjednom” (ribe sa kicmom, puzevi, pterosaurusi, mosaurusi, amoniti, neki puzevi i sundjeri… fitoplanktoni, zivotinje koje su se hranile tim planktonima, mnoge biljke i zivotinje koje su se hranile tim biljcicama…)

Mislim da po hriscanskoj doktrini ne ides u pakao ako nesto gadno ne zabrljas i ne ucinis smrtni greh. To je ono, ubistvo, preljuba, prezderavanje, pohota… Ali ne ides ni u Raj. Nego ides u cistiliste. S’ ti, majku mu, igrao Dante’s Inferno? :smiley:

Anyhow, i Budisti i Islamisti cini mi se veruju u pakao. Samo sto je Islamski raj ubedljivo najkuliji sa haremom od ne znam koliko devica & stuff.

Cak je i u Bibliji svojevremeno pisalo " I tako BOGOVI stvarise coveka pa liku svom" da bi kasnije to crkva (pre svega Car Konstantin) prepravili u " I tako BOG stvori coveka po liku svom".
Sto znaci da je bilo vise “bogova” a sto oni mogu biti drugo nego vanzemaljci ?

Pise jos uvek, ako se ne varam, na samom pocetku u mnozini. Ali ako se ne varam ta mnozina se objasnjava kao sveto trojstvo. U svakom slucaju, laicki je to argument, na nivou Fon Deniken literature. :slight_smile:

A uostalom, zasto ne bi moglo da bude vise Bogova? Od svih religija relativno mali procenat su monoteisticke.

Ako si pocinio smrtni greh - ides u pakao.
Ako si bio dobar - ides u raj
Ako nisi bio dobar, a ni los - ides u cistiliste gde ces se osloboditi svojih grehova.

Otprilike. Ali to ne znaci da Islamisti i Budisti po defaultu idu u pakao jer neverovanje nije smrtni greh, poslednji put kada sam… igrao Dante’s Inferno. :smiley:

  1. Vanzemaljci postoje. Da li smo jedni od njih? Ne verujem. Prica iz AC, andjeli, demoni, Da Vincijevi kodovi - pusti vodu da govna odu.

  2. Bog postoji. Možda ne u obliku u kom ga mi zamišljamo i kako ga Biblija propagira ali neke mistične sile prirode sigurno postoje. Po meni, Bog je ono što nosiš u srcu, i sve što čini svetlost u tvom životu: porodica, ljubav, moral, savest…

  3. Bog je jedan kako nama tako i muslimanima, židovima, katolicima, budistima… I vara se svako ko misli da “on”, ako postoji, nas razdvaja po bilo kom osnovu. Mi smo dovoljno glupi da se sami podelimo i bez njega. Kao što je gore rečeno, budi dobar čovek bilo koje vere, i zaslužićeš mesto u raju, ma šta to značilo.

  4. Po teoriji, meteor koji je “pobio” dinosauruse je ustvari promenio gravitaciono polje zemlje, pa su dinosaurusi koji su i do tada bili teški, postali još teži i skoro nepokretni, te tako i izumrli. Naravno, njihovo izumiranje za sobom vuče radikalne promene u ekosistemu, pa s njima izumiru još neke životinjske vrste. U prilog ovoj teoriji ide i to da danas ne postoje životinjske vrste te veličine i težine.

tiger woods je vanzemaljac kao i roger federer :smiley: :smiley: :smiley:

Mala ti kita mozda a ja imam 21 godinu tako da sam jebiga ipak dovoljno star da procitam sta se ovde pise.A srecom u neke stvari se dosta razumem,pa se osecam kompetentnim da dozvolim sebi da se smejem ko blesav ovim trucanjima.

Trazite argumente o postojanju Boga.Lazna ikona? O cemu jebeno govorite.Argumenti?Kakvi arguimenti bre.Da li ste bar procitali Sveto Pismo.Da li znate bilo sta o Hriscanstvu,Pravosljavlju ili se sve temelji od dokumentaraca(ko li ih je stvorio,pitam se ? ),i kojekakvih gluposti.Da li ste nekad otisli nedeljom na sluzbu?
Cini li se i tebi i Fabriziu Taglijanu da mnogo male znate o veri da bi Boga uopste spominjali u kontekstu u kojema ga spomionjete.Post ispod mene govori u prilog mom postu koji upravo kucam.

I uredu je tripujte o vanzemaljcima,o qurcima palcima ali ipak ne mogu vudom da se nacudim da neko ko NE ZNA NISTA KO KURAC o Hriscanstvu dodje i prica o "Vanzemaljcima kreatorma ljdske vrste.

Jednostavno nemam argumente da se uopste upustim u diskusiju,papske zavere,opus dei i ostalo pa da vas razumem o cemu pricate ali preko nekih tvrdnji ne mogu da predjem pa da me udari neko stanglom po glavi.

Uvek se čudim kako ljudi koji veruju u boga (da malim slovom, to joj ipak nije ime da da, bog je žensko) misle da imaju više prava od ljudi koji ne veruju i da im trebaju soliti pamet. Neki ljudi ne veruju u boga, ali veruju u vanzemaljce i teoriju da su nas oni posadili ovde. Zašto je TO manje verovatno od toga da je došao sveti neki duh, otac i sin? Po meni, verovatnije je da smo ovde nečija farma nego duhovni produkt. Stvar je u tome što je religija, bilo koja, društveno prihvaćena, ali po meni je jednako besmislena kao i vanzemaljci, ili ako je bog smislen, zašto teorija o vanzemaljcima ne bi isto tako bila smislena?

I nije mi jasno, zašto su religiozni lljudi, ili ti produhovljeni istovremeno i najektremniji ako nešto nije prema njihovom “učenju” kada to učenje upravo govori da treba biti cool & let others to live. Ali, sveštenstvo se bije, krade novce i spopada maloletne dečake, vozi se džipovima, ne plaća porez, gradi crkve bez građevinske dozvole, baca vradžžbine, preti svakome ko je drugačiji, meša se u državne poslove. A onda jadni ljudi to vide i kažu to je ok, i ako mogu naši duhovni vodiči, ajmo i mi.

Po meni, još luđi combo je “naučna” teorija kreacionista (opaka bagra) koja tvrdi da je ipak ona (bog) stvorila sva bića i udahnula im život. To je struja koja je sve delotvornija kako je društvo modernije. Totalno krejzi. Oni nipodoštavaju Darwinovu teoriju evolucije i skloni su “puf” momentu u kom sva bića dobijaju dah božanskog i počinju da rade “prave zadatke” npr laste lete na jug zimi jer im je to bog šapnuo. Niko ne razmišlja da su možda skontale kako je jebeno hladno ovde i da je pametnije otići u toplije krajeve, ali šta ćeš, glupim stvorovima je spašena egzistencija nakon “šapata”.

Samo da nesto rascistimo ja jesam vernik i verujem u Boga tj. verujem u postojanje te neke “vise sile” (koju mi ne mozemo ni da zamislimo pa je opisujemo kao osobu ili starca koji sedi na nebu)
Ja sebe smatram vecim vernikom od onih sto idu u crkvu, poste po mesec dana i sta ti ja znam.
Ja verujem da stvari kao sto su crkva, popovi, izrecitovane molitve naucene napamet nemaju mnogo veze sa religijom, cak je i Isus Hrist rekao " ne zidaajte mi hramove i ne podizite crkve".
Znate kako kazu Bog sve vidi i recimo ja verujem da Bog vise ceni ukoliko ja recimo nekom prosjaku dam nesto malo para da kupi hleb ili recimo ukoliko u prevozu ustupim mesto starom il bolesnom coveku nego ukoliko recitujem neke molitve naucene napamet ili ljubim ruke tamo nekom svesteniku.

Inace price i dokazi o vanzemaljcima ne mogu nikako da ospore postojanje Boga mogu samo jos da ucvrste i ojacaju veru u Boga.

A ja se uvek cudim kako ljudi koji ne veruju u Boga,sublimalno promovisu svoj stav uvek i svuda bez ikakvog pravog smisla ili potrebe .Rade li to podsvesno? Da li ih nesto muci pa ih tera na to?

Ja ne vidim da ja ovde nekom solim pamet.Zapravo,ja sam pricao o vazemaljcima.

A o veri,Bogu,ne mogu da pisem sa gospodom od gore jer su previse neozbiljni za tu temu,a da su neozbiljni da pricam o tome sa njima govori u prilog njihova debata o vanzemaljcima.

Ipak je komunizam kod nas zario velike korene.To se najbolje vidi sada.Manjah patrijahalnog vaspitanja,i normalnog toga razvoja je doveo do toga da danas svaka jedinka koja ne prihvata svet na nacin koji je normalan zeli da svoj nezreo deciji bunt isforsira na svaki moguci nacin.I to pravo u Boga,koji mu je kriv za sve. Zapravo oduvek je bilo najlakse reci nema Boga,ne moram da budem dobar covek,ne moram da slusam oca… i zato smo sada ovde.Ali mislim da je to donekle normalno stanje za nas.

Inace ne kuzim kad kazes da su religiozni ljudi ekstremni.Zasto tako mislis? Da li mislis na stvarno religiozne ljude ili na sliku o religioznim ljudima koja se stvara ? Zapravo posto tezim da budem sto bolji vernik i da se sto vise priblizim Bogu mogu da kazem da narod koji vidjam svake nedelje u crkvi zapravo cine jako mirni i stalozeni ljudi,koji svaki na svoj nacin zeli da dodje do svog unutrasnjeg mira i da se pronadju u Gospodu.Ja ne vidim ti nikakav ekstremizam.

Neozbiljno je svoje znanje o celoj “stvari” temeljiti na nekim fizickim stvarima(mediji pre svega). Jebiga nekoga vaspitava zivot a nekoga USA.

@FT
Pa da,zar nije najlakse reci: " Zasto ja da postim i sebe udaljavam od kajmaka i mesine".Mislim Bogu je svejedno.EEE,suvise plitko to dozivljavas a suvise dosta pricas.

I ja ovo sve sto pisem ne znaci da pisem zato sto mislim da sam bolji covek od bilo koga ko pise svoje misljenje na forumu,zapravo ja sam veci problem jer opet nesto znam a ne verujem koliko bi trebalo tako da ne brinite,ok smo.

E jeste sa time se i ja slazem u potpunosti.
Po meni ateisti su mozda najveci ekstremi, jel oni na sve nacine se trude da ubede nekog u nepostojanje Boga jer lakse im je tako, na neki nacin kao da se plase Boga i pokusavaju da se operu za svoja nedela, manjak morala, manjak ljudskosti, sebicnost…itd.

Inace ja mislim da je smisao religije cistota duse, cinjenje dobrih dela, voleti svoje bliznje a i voleti sva ziva bica i nikom ne nanositi zlo, a ne to uciti molitve napamet i ne jesti meso a jesti ribu.
Takodje poznato je da mnogi losi ljude, recimo ubice koji su pobili ne znam ni ja koliko ljudi, odu u crkvu zatraze oprost kazu par puta " amin" i oni su sad kao cisti, a pritom nema veze to sto i posle toga nastavljaju sa nedelima (jer znaju da mogu opet da zatraze oprost)
Takodje losi ljudi imaju najvise potrebe da idu u crkvu, da poste, da uce molitve jel misle da ce tako “kupiti” svoju savest i spasiti se od Bozije kazne.

Ne znam da li ga promovišu ili ne, ali način na koji se ljudi oko mene (iz bliže ili dalje okoline) hvataju za religiju i njene vrednosti, jeste upravo kontra-reakcija koja se budi kod mene, jer se u našoj zemlji religija nameće/podmeće, iskorištava i gotovo postavlja na pijedastal elitističkog doživljaja. Retko ko se ponaša u skladu sa svojim verovanjem i tim ljudima, full respect, ali 95% ostalih “vernika” religiju doživljava kao izgovor za nasilje, kriminal i sitne koristi. Idem, da zapalim američku ambasadu jer sam vernik. wow, kako cool.

A do toga dovodi, između ostalog, i patrijahalno vaspitanje kao model jer upravo to - model, koji ne može da se primenjuje niti može da funkcioniše u svakoj porodici. O tome da je tako nešto outdated, nema ni govora. Sada je in građanski model, odnosno podjednaka uloga oca i majke i akcenat na vrednostima i različitostima koje postoje oko nas i koje treba poštovati.

I sve to opet nema veze da li verujem u boga ili u jednoroga. I jedno i drugo su samo produkti mašte, sasvim cool priče i deo su nekog nasleđa za koji se ljudi vezuju jer im je potrebno nešto da ih drži, treba im nešto zbog čega će osećati da sve oko njih i nije toliko uzaludno. Tužno je to što su ljudi spremni u ime toga nečega da ratuju, ubijaju, spaljuju, vređaju i izbace najgore iz sebe a upravo ta učenja govore da sa svima treba biti fin.

I kad smo kod USA, u tu zemlju treba otići i tek onda govoriti o njoj kao najvećem zlu na svetu. Ljudi su tamo sasvim ok, normalni, neopterećeni glupostima i ljubazni, gostuljubivi i društveno svesni. Mada opet, kada bi neko i otišao tamo i dalje bi hteo da vidi sliku koju želi da vidi (provereno, imali smo jednog mega-nacionalistu u grupi)

sorry, ali kako da se plašim nečega što ne postoji? veliki je problem da u isti koš stavljaš ateiste i loše ljude. Zašto bi ateisti bili manje ljudi od vernika? To nije isto. Jel bilo ikada u novinama naslov:“Ateista opljačkao banku!!!” ili “Grupa ateista prebila beskućnika!” ??? Istovremeno, popovi opljačkaju eparhiju i seksualno spopadaju dečake, to bude u novinama i to je kao cool odnosno ti ljudi su puni morala, ljudskosti i pravičnosti?!?!?