Igra sa najboljom pricom?

Pa sad neke jesam a neke nisam.

E da jednostavno nema teorije da Assassin’s Creed 2 ima losiju pricu od bilo koje igre.
Recimo te igre sa dobrom prica tipa God of War, Final Fantasy i ostalo su cista fantazija, dok prica u AC2 ima i te kako istine, igra je prepuna simbolike.
Inace mislim da je zaista tesko gotovo nemoguce nekom od 15-16 godina da skapira pricu u AC2 na pravi nacin, mislim da ipak treba malo biti nacitan i obavesten u vezi tih stvari kako bi to skapirao na pravi nacin i kako bi ti prica sela kako treba.
Recimo ja vec godinama citam o tim stvarima (koje sam vec pomenuo) o “cenzurisanim” stvarima u religiji, o vanzemaljcima koji su najverovatnije i kreatori ljudske vrste, o nastanku ljudske vrste, o teorijama zavere, o Vatikanu i tajnim organizacijama (iluminati, masoni, opus-dei, templari) koji su od pamtiveka najveci izvor zla na planeti, pa o tim aristokratskim porodicama koje isto vladaju svetom jos od pamtiveka i koje su pripadnici tih tajnih organizacija…inace zaista ima odlicne literature u vezi svega toga, ono da se covek frapira dok cita.
I meni je neverovatno kako se sve to poklapa sa pricom u AC, tako da prica u AC je daleko od obicne fantastike i ima mnogo dublji smisao i prepuna je simbolike (Ja je cak dozivljavam i kao neku vrstu polu-dokumentarca) i kao takva zaista je jedinstvena.
Sad problem je u tome sto prosecan AC2 igrac nema pojma o tim stvarima,ili ga ne interesuju ili sve te stvari smatra obicnim budalastinama (jer se verovatno te neke stvari ne uklapaju u sliku njegovog “savrsenog sveta”) i zato moze sebi da priusti taj luksuz pa da AC poredi tamo sa Final Fantasy, sa Bayonetom il sta ti ja znam.