Valve najavio Steam Deck, handheld PC

Citam da OLED cesto ima malo bolje performanse, obicno je to 2,3 fpsa, ali isto znaci.

Moram ponovo da podjelim moje oduševljenje sa Steam Deckom. Od kad sam ga uzeo gotovo da nijednu drugu konzolu nisam upalio, prelazim sve igre koje inače volim da igram, kao i igre koje su ostale na ps3/x360 store i nema mogućnosti da se igraju na modernim konzolama.
Pored ovoga, brdo emuliranih igara i konzola, pravi raj za nekog starijeg gejmera.

Jedan manji problem ili zamjerka bi bili linux platforma koja ne omogućava igranje Game Pass igara ili neku lakšu instalaciju PC igara kojih nema ni na Steamu, ali Bože moj, ne može sve.

Sa sledećom verzijom bilo bi lijepo da malo podignu kvalitet izrade same konzole, pošto je trenutna verzija veoma plastična i ne odaje utisak premium proizvoda. Pored ovoga, malo bolja baterija pored standardnih unapređenja u smislu snage i mislim da svako ko voli gaming može za relativno male pare da igra sedam ili osam generacija igara.

Odavno je moj stav da ako postoji prenosna konzola na kojoj mogu da igram Halo i Gears of War serijal na prenosnoj konzoli, ja ću biti happy camper, sada se ta lista proširila i na God of War i Doom serijal (za God of War nisam mogao ni da sanjam da će nekada moći da se emulira na handheld konzoli), tako da vjerujem da će sledeća iteracija sa naučenim lekcijama iz prve verzije Decka da zadavolji sve moje želje i htijenja.

What a time to be alive, zaista.

Trenutno razmišljam da kupim još jedan Deck sa kojim ću raditi dual boot, ili ću na kraju popustiti i uzeti ROG Ally, iako mi se ne isplati uzimati samo zbog Gears serijala i zbog veoma loše baterije.

8 Likes

Uzmi i asus-a,najbolje iz obe priče

1 Like

mozda da instaliras direct windows na njemu i imas gamepass?

Ja imam rog ally i mogu toplo da ti preporucim.
Igre rade super, igram Fallout 4 na njemu, igrao Witcher 3, RDR2 takodje probao i zaista u tako malom pakovanju da imas sve on the go je fenomenalno.
Skoro sam krenuo i Gears UE na njemu, fenomenalno iskustvo, san snova imati Halo i Gears u pokretu.

2 mane ima: mali SSD ali se to moze resiti i slaba baterija, moras da si kod punjaca uvek ili kupiti neku preskupu eksternu bateriju.

1 Like

Šta smatraš pod slaba baterija, koliki vremenski okvir? Koliko izdrži kada igraš igre? (verujem da vreme varira od igre do igre tj od zahtevnosti iste)

Forza 5 kod mene u 1080p nekih 1h i 20min

Nintendo Switch Emulator tipa sa Zeldom BOTW 2h i 30min ali je 1080p i 60fps mod aktivan

1 Like

A jel se mnogo greje dok ga arčiš, a nakačen je na punjač?

Traje izmedju sat i dva, zavisi koja igra i u kom modu igraš, jer imaš da namestiš koliko W ce da koristi.

Ne greje se, nista specijalno. Super je konzola ali je pozeljno igrati na potelji kauču uz punjač

1 Like