Vakcina 2021

Ok, pet molitvi, šta god vas rsdi :ok_hand:

Zasto opet to… samo ako neko ne veruje da su oni to sredili kako valja odmah mislis da se lecimo.uljima ili da mislimo da je zemlja ravna?
Toliko si nadmen da nemam reci. A pri tome veci fanatik od tih antivaksera.
Znaci lek/vakcina je u eksperimentalnoj fazi i niko ziv nema predstavu sta ona radi ni koliko traje imunitet. Znaci niko blage veze sa mozgom nema.
Inace ja se ne lecim uljima itd a ponajmanje ne decu. Verujem iskljucivo u medicinu.
Kada mi je pedijatar nudio za klince neke homeopatske kuglice i ta cuda ja sam pitao da da ona meni ipak prave lekove.
Ali to sto verujem u medicinu ne znaci da sam slep i fanatik. Pa vidis i ti da predstavu nemaju sta rade. Bukvalno uce u hodu i pipaju u mraku.

1 Like

Ako si tvrdoglav do bola i ako ne zelis da saslusas drugu stranu price onda druze nemoj da pises nista, ostavi svoj stav za sebe i lagano, ne znam koja je poenta da smaras iz posta u post ako ti se ne svidja drugaciji stav.

1 Like

Bombonica

Sta “bombonica” mislis na te homeopatske lekove? Jesu neke kuglice bla bla… nisam ni znao za to. Nego pedijatar koja je pravi dr specijalista ujedno se zena bavi i time.
Ali ja nisam za tu opciju bio. Reko daj mi prave lekove.
Zato ti i kazem verujem u medicinu. Ali necu da dam deci eksperimentalni lek i sta onda, onda da se molim bogu da ce sve biti ok?

Vidis, jako si negativan i gledas samo napred i ono sto ti se servira. Cak i ako je molitva u pitanju, ti si taj koji to osudjuje.

Ako cemo cak i tako, nekom ako je lakse sve uz molitvu ja skidam kapu, ja sam u toj grupi ljudi ali ne zbog glupave korone, ni na kraj pameti mi nije.

Od korone su napravili najgoru stvar na svetu, gomila para se trosi na GLUPOSTI kako bi se sacuvao ZIVOT, a dnevno preko 20k dece ako sam dobro procitao nedavmo umre od gladi. Dakle ima lek za sve, ali izgleda mozga nema.
Ovde ce pojedinac da profitira, a desetine ce da pate.
Od pocetka diskusije o ovome ti imas svoje misljenje i gledas pravo, sto postujem ali citajuci i druga misljenja vidim da se moje zdravo razmisljanje poklapa sa vecinom.

Vakcinisi se, sve najbolje ti zelim

1 Like

Video No GIF

1 Like

Ne rece mi za bombonicu? Jesi mislio na onaj opis homeopatskih sto sam pisao?

Polemika je dobra, ali svakako treba baratati činjenicama. Do pre neki dan sećam se da je vakcina bila spas. No danas, činjenica da ljudi umiru od nje ukazuje na problem.

Sad, @robotnjik ne želi činjenice, on je za vakcinu po svaku cenu, iako ne mogu da shvatim u globalu svakako ima pravo na svoje misljenje i stav. Malo glupo je to sto pojedini postovi aludiraju na to da je misljenja da vecina ljudi na forumu glupa, ali ja lično tome ne pridajem značaj.

Svi mi smo za rešenje problema nazvano korona virus, ali nismo svi da to resenje ima za posledicu kolateralnu stetu u vidu ljudskih zivota.

Ako cinjenica da ljudi umiru nije dokaz da nesto ne stima, onda, treba se namazati i pomoliti 10 puta kada odes da primaš vakcinu.

4 Likes

Drugaciji stav je i da je zemlja ravna ploca recimo, jel to znaci da uvek treba slusati drugaciji stav.

Ja nisam u fazonu da se vakcinisem iako sam to preporučio mojim matorcima i oni hoce. Ne zato sto se unutra nalazi otrov namenjen da nas pobije jer znam da to nije istina, sastav je poznat, i sve komentare u tom fazonu smatram glupostima. U suštini cu se vakcinisati ako to znaci da mogu da putujem ali me cela prica da inekcijama smara dovoljno da bih to izbegao ako bude moguce, cisto jer mislim da mladjim osobama ne moze biti nesto strašno.

Samo mi nisu jasni komentari antivaksera tipa vi verujete blicu i kuriru, a ne samo sto ne verujem, nego upravo oni veruju u nesto slicno tome, posto takve stavove sigurno nisu mogli da steknu u nekoj obrazobnoj ustanovi, vec sa drustvenih mreza i slicnih sranja… A istripovali kako je to mnogo pametno, biti protiv nauke. Nisam jos upoznao osobu koja je iskljucivo protiv vakcina, a nema i ostale stavove koji idu uz to, tipa da lizucu one kasicice iz crkve i tripuju se da se tako ne mogu zaraziti bilo cim Gates zlotvor, Soroš vlada svetom i ostala sranja.

Meni je smesno kada procitam da je vakcina smrtonosna za jako stare i bolesne. Da za njih je rizicno da udahnu vazduh mogu da odapnu svakog trenutka, otkud ce neko znati bas zbog cega je. Klasicni clanci za skupljanje pregleda u stilu bliz šokantno photo/video. Mnogo je veci problem sto oko mene ima prilican broj ljudi koji su jedva zivi ostali i jos se nisu oporavili a neki su i preminuli, upravo od te korone, ljudi uglavnom izmedju 50 i 60 godina, koji svakako nisu za umiranje.

A vi najbolje sa verujete popovima mnogo mudar soj ljudi, eno par glavnih vec bacilo kašiku, njime ne bih verovao da me ubedjuju u nesto najocigledniji, teski prevaranti, kao i cela crkva.

2 Likes

:man_facepalming:t2:

Ja cu uvijek saslusati drugoga sta kaze makar pricao da je zemlja ravna ploca iako znam da su gluposti ali kad vec ulazimo u diskusiju onda daj neke argumente ili bar pisi normalno i ne glupiraj se kao da imas 15 godina a on to bukvalno radi sa komentarima iznad.

1 Like

Ali koji je konkretan argument ljudi koji su protiv vakcina, ne govorim o koroni, nego generalno vakcina? Ja mogu da okacim clanak koje bolesti su iskorenjene zbog njih, a neko drugi treba da mi okaci klip sa youtubea i onda da pricamo o argumentima.

Ja mogu da ti kazem da sve ono sto propoveda crkva cista glupost, a ljudi koji veruju ce reci suprotno, pritom nista vezano za crkvu se takodje ne moze argumentovati, dok je nacin delovanja vakcine poznat, kao i medicine i biologije kao nauke.

Svako misljenje treba da se postuje, sad je u temu vakcina usla i religija, sto je totalno bezveze. Ja sam rekao da se molim Bogu, al ne iz razloga zbog korone nego sto tako ja zelim i osecam se lepse.
Imam i ja misljenje za to sto neki pop naplati (da se pocasti) nesto sto ne treba da se placa i protiv sam toga.
Ali ako uzmemo u obzir za medije i sve sto si naveo, ja ne znam ljudi jel vama toliko realno i lako namazati oci da se plasira prica meda i mleka? Totalno je super imati svoj stav,da donosis svoje odluke ali ne i da nameces drugom svoje stavove bez argumenta. Post na koji se ja vracam je u vezi te is the vakcine, oko 10+ stavki na koju sam zatrazio ako ne jednu, pa onda makar dve da se argumentovano ( sa danasnjom situacijom) pokopa.

Nalupa se…
Evo ja sam.okacio bas clanak koji nije tabloid. Nego ga drzi presveti CNN… svi znamo da oni nikada ne lazu :joy:
Zasto mislis da ako smatram da vakcina nije proverena da verujem da se bolest ne prenosi kasicicom??? Boze koja glupost.
Ja ni za svojom decom ne jedem a kamoli da bih u crkvi to dirao :face_vomiting:
Evo ja na ovom forumu mogu da se svrstam u bukvano obozavaoce MS i Bila…
Nauku obozavam, ne verujem u natprirodno.
I sta sad?
Ali mi ne pase da budem zamorce posto niko ne zna sta radi i kako to radi i to ni oni sami ne kriju. Nego vezbaju u hodu.

I sada ako pazljivo procitas sta sam napisao i ne uklapam se u ono sto si napljuvao.
Sta sam ja onda?
Jesam ja budala ili onaj koji slepo veruje u sve sto mu se isto kaze nije bitan izvor. Ali svaki vid slepog verovanja bez preispitivanja i kriticke misli je odlika glupana i slabo inteligentnih ljudi.
Pa neka se vredja ko hoce.
Nekada su doktori lecili sve zivo Radiumom i ljudi su umirali od toga, zato sto niko nije znao sta radi. Ali su to ipak tada bili doktori.
Svako ko nema kriticko misljenje je glup ko noga!

Ovu temu sam stavio na mute,
Santa Maria della salute.

11 Likes

Nekom je sjebalo dan :blush:

Ja tebi sigurno ne mogu da kazem ta vakcina je sigurno super, jer niti sam je ja pravio niti sam inzenjer biologije pa da testiram sastav.

Ali vidi svi smo, ja bar mislim, kao deca isprimali dosta vakcina, svi ste zivi, niko od vas nije oboleo od bolesti za koju ste primili vakcine, zašto bi sada bilo toliko drugacije. Koja je korist da izbace vakcinu koja nije dobra? Pare ce uzeti pa ce uzeti da li sada ili za godinu dana je svejedno, ali ako je izbace sada, vakcinu koja nije dobra, uzece samo manje para. Ne vidim zasto bi iko to uradio.

@marko_gts donekle se slazem sa tobom za neke stvari, napisao sam da jos ne znam antivaksera koji nije upao u kalup koji sam napisao, svaki je takav eto ako pokusavas da mi kazes da si ti primer nekog ko ne upada u taj kalup ok, upoznao sam prvog u tom fazonu.

Iskreno, i ovo se ne odnosi na tebe, doza kritickog misljenja za bas svaku stvar na svetu mi nije dokaz inteligencije, nego da neko previse upire mozak a nije mnogo pametan.

1 Like

Pa ne mogu da prihavtim.sve zdravo za gotovo bez obzira na izvor. O tome pricam.
Ali ja prvi stvarno jedva cekam da se sredi primio bih je na keca, ide mi se negde, hocu do Islanda, hocu u US…
Sipak, nigde ne mogu. Ali necu ni po svaku cenu.

Robot je veci fan vakcine, nego Oblak Nintenda.

Administrator si, ovakvo ponasanje ti nimalo ne prilici.

Jos ranije si imao u najmanju ruku odvratno ponasanje prema onima koji ne dele tvoje misljenje (kad pricamo o ovoj temi).
Argumenti su ti do sada bila jedna velika 0, a zatvaras usta i omalovazavas one koji ne misle kao ti, iako imaju daleko bolje argumente.

Bas ruzno.

Idi bato, cepni se vakcinom i uzivaj.
Nas pusti malo na miru.

1 Like