Vakcina 2021

Pričam ja ovo odavno, ali džaba…

Sve te razumem, iskreno i vakcinasi kao i mediji sto promovisu to unose strah u drugu stranu.

1 Like

Kada malo bolje istražiš, vidiš da su ti najveći antivakserski pokreti u stvari vrlo dobro razrađeni biznisi. Valjaju svoju ‘alternativnu medicinu’ pod okriljem da oni znaju šta je u stvari dobro. Kojekakve travice, ulja, sirupe i ostale tračarije. Hrane ljude strahom putem društvenih mreža a sve sa ciljem da će neki procenat nasesti i eventualno kupiti od njih ili onih koje promovišu. Najgore je što im ogroman broj ljudi veruje pa čitav marketing za njih radi besplatno.

1 Like

Antivakcinasi su prostim recnikom, najobicniji idioti. Zahvaljujuci vakcinama u poslednjih 100 godina iskorenjeno je mnogo bolesti. Ti retardirani roditelji mogu koji kao brinu o deci, mogu samo da zahvale vakcini sto im dete nema polio i ne brinu sada o nepokretnom detetu invalidu.

A da li je biznis ne znam - od bukvalno svega danas mozes da napravis biznis… I vakcine su biznis, kao sto svi vrlo dobro znamo. Samo sto je to biznis koji spasava ljude, a ovaj zloupotrebljava ljudsku glupost koja je sakrivena iza toboznje lukavosti i podozrivosti jer je kao provalila veliku zaveru. Glupi ljudi su uvereni da su pametni, citajte malo o Daning-Krugerovom efektu.

1 Like

Ovaj forum će izgubiti i to malo ljudi što ima jer non stop serendate o vakcinama, optuživajući jedni druge za to ko je glup a ko je pametan i čije je mišljenje ispravnije. Manite se više jednom za svagda ove teme. Ko hoće neka se vakciniše, ko neće ne mora i kraj priče.

12 Likes

Čitam ovu temu i shvatim da čovečanstvu nema spasa. :slightly_smiling_face: (*nervozno smejanje)

Ako nas Rona ne poubija, onda će sledeća katastrofa, ili kada vanzemaljci slete. E tada će Facebook mame naučnici da share-uju video gde jedan dr. Iz Austrije (ili Šešelj) kaže da nije to loše za probavni sistem da nas oni malo izbuše i da ne treba pružati otpor.

Socijalno mediji, a pre svega Facebook je nešto apsolutno najgore što se ikada desilo u tehnološkim svetu. Svaka budala ima svoju platformu. Da nije Facebook, bilo bi nešto drugo verovatno.

Postoji onaj deo Fermijevog paradoksa, The Great Filter. Uglavnom, kada se sve izračuna, trebala bi naša galaksija i univerzum da buji od života, a mi *ne čujemo i *ne vidimo nikoga. Verovatno postoji neki filter da kada se jedna civilizacije razvije do određenog stepena, uništi samu sebe. Primer se navodi izum Nuklearnog oružja. Kada svaka civilizacije izume Nuklearna oružja, neizbežno je da se poubijamo jednog dana. Da nije Facebook i SM deo tog Filtera? Gde se mi toliko zaglupljujemo da dovedemo nas kolektivno u propast. Idk, worth a thought…

*ispravljeno

2 Likes

Ima izveštaj grupe koja se ubacila na zatvoreni online samita koji su antivaks pokreti organizovali ovog leta. Kad su se pojavile prve vesti o testiranjima na vakcine i kada ih možemo očekivati, prebacili su se u petu brzinu. U tom izveštaju ima lepo navedeno koje grupe su u pitanju i ko stoji iza njih, sa sve nabrojanim komercijalnim projektima vezanim za njihove aktivnosti. Neki valjaju sumnjivu robu, drugi samo naplaćuju prmovisanje sličnog đubreta. Imaju svoju publiku i svoje tržište dok naivan narod misli da su to neki ljudi koji brinu o zdravlju, zapravo brinu o sebi i svom džepu.

@MladenVR Prosto ne čitaj ovu temu?

Pa kako da ne citam? Nije ovo tema samo za vakcine i svadju nego uopsteno :grinning: mada kapiram da bi se posvadjali i da je nesto banalno u pitanju. Srpska posla :grinning:

1 Like

Isitna lol.

Svi gledaju samo svoje dupe. Nikakva razlika izmedju antivaksera i ovih sto prave vakcine.
Samo lova lova i lova. A nama neka je bog u pomoci.
Ni jedan lek se danas ne pravi da se nekome pomogne nego da se na njemu zaradi.
A sistem je isti kao i kod advokata.
Zasto da ti resi nesto sto krace i bezbolnije.
Kada moze da ti razvlaci slucaj doveka i isisava pare. Tako i ovi vec najavljuju da ce stalno da prave vakcine posto ce nam “stalno” trebati na svakih 1-2god. Znaci ima samo da kaplje lova doveka.

Pa ako su tebi isti ovi čiji lek pomaže i ovi što lažu, onda nemamo o čemu da pričamo.

1 Like

Pa isti je cilj. Da li mislis da neku tu vakcinu pravi iz dobrote srca? Da li ti stvarno verujes u to?
Ja vakcinu ne pljujem i primio bih samo da se vidi koja sta i kako. Da nije vakcina ne bi nas bilo ni 1/10
Pitanje da li bih i ja bio tu. Znaci vakcine podrzavam.
Ali ne gajim iluzije ko ih i zasto pravi.
Kao i Crveni Krst. Leglo, profitera, olosa, pedofila itd… gde su plate jace nego u MS ili Google.
Niko ne radi nista iz ljubavi tu, samo lova.
Nase je samo da se pomolimo da.se nas interes poklopi sa.njihovim. u suprotnom problem.

1 Like

Verovatno uticaj fejsbuka, ali ne cujemo i ne vidimo se pise odvojeno :smiley:

Da postoji neka zakonitost koja uzrokuje samounistenje civilizacija, ne cini mi se verovatnim ali nije nemoguce, to bi objasnilo sigurno ovoliku “tisinu” u nama vidljivom spektru univerzuma.

Ne znam, meni se cini da cemo ipak preziveti u nekom obliku - proslo je 70 godina od izuma oruzja za masovno unistenje, a postojala je svojevremeno i propaganda da ce nas struja poubijati…

Genetski inzenjering, vakcine… sve je to deo naucnog progresa.

1 Like

snow white do not want GIF

2 Likes

Thanks. Ispravio sam. Srpski mi nije primarni jezik i osim na forumu i xbox live partiju ga ne koristim.

3 Likes

Strani špijun!!!

9 Likes

Znam, zvuči da ser*m. Ali ja 8 godina skoro ništa ne pričam Srpski a još manje pišem. Da nema Xbox Live-a, pričao bih jednom u 3 nedelje 10 minuta, otprilike što se čujem sa tatom i to je to, nema dalje. Mi nismo previše pričljivi, više se javim da sam živ i to je to, nažalost. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Heh ma opusteno vidi se da si obrazovan i pretpostavio sam kada sam video da cak i knjige citas na nemackom :smiley:

1 Like

Nadmen si ko da dises helijum… jbg.

2 Likes

Čekaj, a šta mi radimo ovdje jbg? Video igre prave filantropi kojima nije cilj da zarade na njima? :smiley:

Normalno da svako ko nešto proizvodi treba da zaradi na tome pa i na vakcinama.

1 Like