UFO, paranormalno, trece oko, zona sumraka

Evo jedan isto zanimljiv video vezan za Ljude u crnom (MiB). :wink:

Evo jedan vrlo zanimljiv materijal , svakako pogledati i nema na cemu. :wink:

Ponovo ti sa rubrikom “Nije se dogodilo” :rofl:

Bolja ponuda od Netflixove. :slight_smile:

1 Like

Pa ocigledno se jeste dogodilo jer postoji brifing, postoje transkripti razgovora i postoje jasni fizicki dokazi kao i konkretna pisana i audio dokumenta.

A kako se dobri moj Gorane ove stvari nisu dešavale od tog vremena na ovamo ? zašto više vanzemaljci nisu stupali u kontakt sa državnicima moćnih zemalja poput USA i SSSR-a ?

A ko kaze da se nisu desavale, desavale su se itekako, jos uvek se desavaju, pa jel su i NASA i Pentagon potvrdili da je onaj snimak NLO-a sa nosaca aviona “Nimic” iz 2004-te autentican i da su NLO-i stvarni i da to nije nikakav mit ili price kao ni nekakvi prirodni fenomeni ili letilice nekih rivalskih sila (pre svih Rusije i Kine) , pa recimo ima dosta slucajeva kada su prijavljivale posade i neidentifikovane podvodne objekte i objekte koji se pod vodom krecu hipersonicnim brzinama i pritom ne prave nikakve talase, zvuk ili nista (znaci ti objekti mogu da se krecu i pod vodom i u atmosferu i u vakumu jer nalaze se u nekoj vrsti “caure” i na njih ne deluju zakoni fizike kao sto su G-sila, sila otpora, sila trenja, itd, ali to je tehnologija stotinama ako ne i hiljadama godina ispred nase)

Mislim i dan danas sirom sveta ljudi svakodnevno prijavljuju vidjenja NLO-a (sto naravno ne znaci da je svaki pravi NLO i da je svaki prava stvar ali neki sigurno jesu), a pritom isto ko kaze da vanzemaljci nisu u kontaktu sa nekim predstavnicima nekih zemalja, recimo za predsednika Ajzenhauera se vec maltene pouzdano zna da je imao 3 susreta sa vanzemaljcima u vojnim bazama sredinom 50-ih godina proslog veka (jedan susret u vojnoj bazi u Kaliforniji a dva u Novom Meksiku) , mislim takodje ima i toliko vanzemaljskih otmica kao i “contactee’s” (ljudi koji su bili ili jesu u navodnoj komunikaciji sa njima), mada oni i ako su u kontaktu sa nekim ljudima ne mora to da znaci da bi to bili drzavnici (mogli bi to biti i neki sasvim “obicni” ljudi) jer njih verovatno zabole za nasu politicku i geopoliticku strukturu i nekakve podele na drzave, granice ili blokove koje smo mi sami sebi iscrtali i kojima smo sami sebe ogranicili u nasim umovima (znaci ako je za ljude recimo predsednik SAD ili Putin nekakav autoritet ne znaci da je i za njih i da i njima oni nesto znace).
Inace vrlo moguce da i iza najvecih vojnih sila stoje razlicite vanzemaljske rase ili frakcije, pa kao sto recimo te velike sile koriste male drzave da preko njih vode svoje tzv. “proxy” ratove tako mozda i neke jos vece sile koriste te najvece vojne sile na Zemlji za slicne stvari , ono i nad popom ima pop sto se kaze, recimo Pol Helijer bivsi ministar odbrane Kanade (koji je primenuo prosle godine u 99-oj godini zivota) je tvrdio da prema pouzdanim dokazima i podacima koji su njemu bili dostupni na Zemlji je prisutno najmanje 4 razlicite vanzemaljske vrste, sad on licno veruje da ih ima i znatno vise ali on ima pouzdane podatke i dokaze samo za te 4.

Ali dobri moj Gorane :joy:

Goksi je kralj ne zezajte coveka. Jel ima medju vama vernika? Onda stvarno nema smisla da dismisujete NLO.

Ja samo imam problem sa prekomernim koriscenjem izraza “pouzdano” u prethodnom postu. Jer nista od toga nije zaista pouzdano, sve su to ipak price i rekla-kazala.

Jedina pouzdana stvar je da ogromna vecina nije videla ni V ond vanzemaljca, i moguce su tu razne teorije…

  1. Vanzemaljci se kriju od ljudi
    a) jer imaju dobre namere, ali im ne veruju
    b) jer nemaju dobre namere (teorija eksperimenata i otmica)
  2. Mi smo ti koji krijemo vanzemaljce
  3. Kombinacija prva dva: nikome zapravo nije u interesu da ljudi znaju, iz razlicitih razloga, ali je interes za prikrivanje obostran.
  4. Vanzemaljci nemaju tehnicke mogucnosti da nas posete zbog udaljenosti
  5. Vanzamaljci uopste ne postoje u ovom vremensko prostornom preseku;

Poslednje dve teorije znacile bi da je cela NLO prica samo kolektivna histerija i nova religija. Mada su sustinski razlicite, na isto nam se 'vata, iako postoji teoretska mogucnost da se nekada, negde, sretnemo.

Ukratko - to je neka racionalna analiza. Pouzdano nije, to je sigurno. Pa neko moze da bira da veruje, sa tim stvarno nemam nikakav problem.

Mozemo da pravimo filmove i serije, pisemo romane o vanzemaljcima, pricamo o tome pijani ili drogirani do rane zore, materijala je koliko hoces, ali ipak je vazno da postoji razumevanje da smo ovde na vrlo nesigurnom tlu neproverenih hipoteza. Ukoliko neko tvrdi da je bilo sta pouzdano - ne znam kako ocekivati da ga drugi ucesnici shvate kredibilno. To je elementarni nedostatak logike. Cak i ako si ti licno video i pipnuo vanzemaljca, u nauci se to zove anegdotalni dokaz i izbacili bi te napolje.

Pa jeste pouzdano jer postoje gomile zvanicnih dokumenata, gomile pouzdanih svedoka cak i fizicki dokazi.
Znaci nisu to nikakve prazne price i rekla-kazala.

Inace nauka je zapravo religija novog doba jer danas nauka ima zapravo za cilj propagiranje nekih dogmi i odrzavanje statusa-kvo i aktuelnog poretka.

Sad da velika vecina ljudi svakako nije videla vanzemaljca ali isto tako veliki broj ljudi jeste, sad to mozda jeste maliprocenat ljudi ali kad uzmemo u obzir koliko ljudi ima na planeti to je opet jedan ozbiljan broj i to ljudi sirom sveta.

Sad prema raznim informacijama na Zemlji je prisutno vise vanzemaljskih vrsta neke su dobronamerne i zele da nas poguraju u pozitivnom i pravom smeru, neke bas i nisu a neke su neutralne i samo nas malo posmatraju i proucavaju ne mesajuci se u nase poslove i aktivnosti.

Inace ja mislim da ljudi (odnosno vlade raznih drzava) ne mogu da ih sakriju i da to da li ce oni da nam se pokazu i predstave zavisi prvenstveno od njih samih i ako oni rese da nam se javno predstave i obelodane nam svoje prisustvo nema te vladeitih ljudi koji mogu to da sprece.

Sad zasto se to desava mislim da je logicno i moze se posmatrati ovako , ako nesto mute i imaju zle planove (barem iz nase perspektive) onda logicno je zasto zele da ostanu diskretni i skriveni (ono sto se kaze najveci trik koji je djavo izveo je kada je ubedio coveka da on ne postoji) a opet i oni pozitivni, dobri momci isto nemaju potrebu jer su sigurno daleko napredniji od nas u svakom pogledu i ovakvi kakvi smo puni govana jednostavno ne trebamo im i samo su tu prisutni pokusavajuci diskretno da uticu na nas (kroz mozda svoje izaslanike koji mozda mogu biti u vidu mesija ali i nekih obicnih ljudi i ucenjaka) i vodeci racuna da se ne samounistimo , ali to opet ne znaci da oni mogu i trebaju da resavaju nase probleme vec nasa civilizacija mora sama da sazre i da dodje na neki zeljeni nivo kako bi nas oni prihvatili kao sebi ravnima i zvanicno uspostavili kontakt sa nama , uostalom video si i u Star Trek-u Vulkanci (i ostale rase) su bili prisutni i muvali su se tu po Zemlji i okolo diskretno i zamaskirani ali ljudi nisu bili svesni njihovog prisustva i tek kada su ljudi razvili warp pogon i testirali prvu raketu na warp pogon ikada su oni videli warp trag tek onda su dosli i zvanicno uspostavili kontakt sa Zemljanima, tako da verovatno i oni cekaju da dostignemo neki odredjeni civilizacijski nivo, duhovni i tehnoloski nivo pa da i zvanicno stupe u kontakt sa nama.
Zapravo vrlo verovatnoda mi vec i zivimo u nekom univerzumu poput onog iz Star Trek-a samo toga nismo svesni.
Recimo bivsi sef izraelskog svemirskog i raketnog programa je isto pricao o tome i cak je i pomenuo i Galakticku Federaciju koja je donekle slicna poput one iz Star Trek-a (sad dal se zove tako ili ne nije ni bitno) , znaci sef izraelskog svemirskog i raketnog programa a ne neki sarlatan ili anonimus sa youtube-a , znaci ako tako ozbiljni ljudi vec govore o tome to sigurno da ima neku tezinu i dozu ozbiljnosti jer ti ljudi sigurno imaju neke poverljive informacije i sigurno znaju nesto sto mi ne znamo.

U odbranu fabria, nije da verujem u neato ali.
Ima li neko dokaz da postoji bog? Pa svet ima 5 miliardi vernika.
Vecina matematike se zasniva na “teoriji”
Praksa = dokaz = nula.
Jbg samo kazem.

Dobar je brat Goran, ali nema dokaze, sve nešto rekla kazala i neki video klipovi sa jutjuba. Ja samo tražim dokaz da je UFO pao u Brazilu kao što on priča :smiley:

Ali kakve dokaze, otkud meni dokazi, mislim sta bi ti da ti neko pokuca na vrata i da ti da deo srusenog NLO-a ili telo vanzemaljca (ili deo tela) ili da ti neko posalje dokumenta iz raznih drzavnih i vojnih sluzbi koja su oznacena kao “strogo poverljivo” , naravno da takve dokaze neces videti i da se takve stvari cuvaju u nekakvim strogo cuvanim bazama i objektima ali se tu i tamo desi da nesto procuri u javnost (da li slucajno ili kontrolisano) kao sto je izmedju ostalog i ovaj brifing iz Marta 1981-ve godine sa tadasnjim americkim predsednikom Ronaldom Reganom.

Recimo tela par mrtvih vanzemaljaca se nalaze (ili su se barem nalazila jedno vreme) u vojnoj bazi Rajt-Peterson u Ohaju, bas u onoj bazi gde su 95-te Sloba, Tudjman i Izetbegovic potpisali onaj Dejtonski sporazum sto je oznacilo i zvanicno kraj rata u BiH i u bivsoj Jugoslaviji.

Papirići, crno na belo :stuck_out_tongue:

Pa nije dokaz da je nesto rekao Ronald Regan. Bivsi americki predsednici nisu bas imuni na senzacionalizam i koji dinar sa strane nakon mandata. U stvari, neko je rekao da bi brbljivi Tramp sigurno izneo na videlo “dokaze” da je bilo sta sumnjivo, osim ako nisu vesto i od njega prikrivali.

Ovih dana su takodje aktuelna svedocanstva americkih pilota koji su “videli” UFO, ali predlazem ti da pogledas i drugu stranu, mozda podjednako interesantnu, kao eventualno objasnjenje za ove fenomene.

Evoi nastavak brifinga (a bice jos nastavaka). :wink:

Evo i nastavka i zavrsetka brifinga. :wink:

Nije se desilo :joy: