Tutorijal: Rasturanje PS3 FAT konzole

Rasturanje PS3 FAT konzole radi ciscenja ili zamene paste ili ostalih delova, da ne pisemo nista objasnjeno je na video-u

Od svih modela morao sam da ubodem cechl04 o kom nema nijdan klip na youtubeu :slight_smile:

Pretpostavljam da je ovaj deo wifi ili bluetooth prijemnik

Pa me zanima šta da radim sa ovim malim kablićem koji je povezan na ploču?
Nije problem otkačiti ga/počupati prvi put ali bolje da pitam jel može da se posle opet nakači da ne bi bilo aj kuku :smiley:

Inače bruka živa u kakvom je stanju bila konzola kad sam je otvorio. Loptice prašine, zapekla prašina pa ko blato, da ćovek sifilis dobije u pm.
Jedva čekam da vidim šta je ostalo od paste :slight_smile:

skidaj, stari i novi cech modeli se razlikuju po ovoj antenici, ostalo nema nekih bitnih razlika. Zapamti srafove koji odakle skidas i to je to sve ce biti na svom mestu.

Sent by iPhone 5*

Ok hvala puno. Malo me prepali ribboni i ovaj kablić. Osetljivi su do zla boga

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Nisu da napinjes inace ovako opusteno se vraca, nije strasno

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

Ma znam ali bivši nikotinski narkoman a i živci otišli s godinama pa nisu ruke mirne ko pre 10 god :smiley:
Nego reci mi samo još oko paste i neću više da gnjavim. Jel da rokam “zrno” metodu ili da je razmazujem po cpu i rsx? Imam arctic silver 5, nije top shelf al opet kontam da je bolja nego ova zapekla od pre 5 godina :slight_smile:

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Gpu na 5 tacaka sredina i sredina ivica gde su ramovi od GPU, CPU na sred CPU jednu kuglicu i to je to. Posto je na bazi metala i provodnik 5 radi ovo sa zrnom, posle u multi man vidi temparature ako je sve ok dobro si stavio :slight_smile:

Sent by iPhone 5*

Opet ja xD
Jel misliš da stavim ovako na rsx?


Tako mi je bilo prethodni put i sve je bilo super što se rsxa tiče, na cpu ne toliko pa se razmišljam i na njega da ovako stavim 5 zrna ali videh na još par mesta da kažu da je dovoljno samo zrno na sredini da bi se toplota prebacila na heatsink.

na RSX idu 5 jer u sredini je njegovo jezgro ali je sa strane ram memorija 4 komada, pa zato idu 5 tacke

na CELL stavi zrno ali velicine graska, ne pirinca, velika je povrsina treba da lepo nalegne sve to, i taman u slucaju da je kriva ploca da ne naleze lepo npr imace dovoljno paste da premosti tu supljinu onda…

Probaj pa javi jel se i dalje cuje kao turbina ili ne…

Ne sme da bude 60 kad ga upalis odmah, mora da bude bar 50 u startu i da ne prelazi nekih 73-74 u full loadu

E vidiš Vlado tu sam usro motku prethodni put da izvineš. Bilo je baš zrno ricea a ne pea-a. Sad sam ga rastavio potpuno i skroz izduvao kompresorom a ostatak isčistio. Sad idem na sklapanje pa videćemo jel bilo vredno cimanja.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

mora graska od prilike posto je bas velika povrsina i ono kada se pritisne lepo dodje taman do granica samog CELL-a, isto sam se i ja zeznuo prvi put hehehe, pa sreca tad sam odmah skinuo da vidim koliko naleze i da li treba jos…

I da znas kada stavis pastu, cim stavis cooler preko, ne skidaj i ne dizi vise da vidis jel leglo, to ne valja da se radi jer se razbije ta veza koja sve to stegne lepo…

Da da znam za to, imao sam iskustva ranije sa atijem i air pocketima

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

e upravo zbog toga se ne podize :smiley:

pustis da obe povrsine lepo stisnu sve kako treba i nema sta da gledas jel leglo, leglo je, nije izaslo nigde hehehe

Mislim da sam mu i zvanično je*o mater :lol:


Evo igram nekih pola sata, ne prelazi cpu za sada 60. Po ko zna koji put hvala vam obojici :beer:

wooot sine :smiley: pa sta napravi od njega heheheh jel u zamrzivac igras?!?!?!

Ko da sam mu metnuo tečni azot a ne ac5 :smiley:
Mada pravi test će tek biti kad poteram gta online. Ovo probao sa 2k čisto jer sam i klip pravio igrajući nju sinuć :smiley:

pa cim ti tu toliko onda mora i u GTA da bude manje, mada poprilicno je zahtevniji gta, ajd bas javi koliko je kod njega

Pa kontam da će biti sigurno tiše nego dosad ali ipak ništa bez gta dok ne krenu eksplozije sa svih strana :smiley:

ili to ili uncharted 3 pa vidi sta ti vise godi, svakako obe su tu negde :smiley:

Dobro ti je, zrno pirinca preterao si ga i ti :slight_smile: ako stavis previse ac5 treba mu vremena da izadje sa strane i stvara kontra efekat. Sada ti je cold as ice. Uzivaj :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot