TUTORIJAL: Prebaicvanje igara preko mreze (FTP) sa PC-a na PS3

Evo prebacih danas prvu igru, FIFA 15 radi lepo, tkd hvala sto ste se cimali zbog mene :smiley:

Da li bi moderatorima smetalo da napišem malo napredniji tutorijal za FTP konekciju?

Tutorijal bi sadržao:
Podešavanje DHCP-a tako da dodeljuje PS3 stalnu lokalnu IP adresu
Kako konvertovati PS3 igre u jednostavinij ISO format kako bi eliminisali problem javljanja grešaka pri prenosu.
Korišćenje Total Comander-a umesto Filezile kao FTP klijent (mislim da je sto puta pregledniji i brži za manipulaciju fajlovima)

Naravno, samo pravi.

Slobodno, dodaj slicice obavezno… [emoji106]

Nemam prava da pravim novi topic. Sve je spremno, napravio sam template u Wordu sa sve slikama. Kako hoćete da postujem tutorijal? Može ovde pa da ga vi prebacite?

Postuj kao novi thread, pa cu ja prebaciti u tutorijale

Nemam prava ni za to. Trebam 50 postova.

Ni u jednom podforumu? Napravi tamo u pitanjima oko rezanja diskova ili RGH podrska, tamo mozes.

Postovan u Info podforumu.

Prebaceno.

Treba mi pomoć oko prebacivanja fajlova sa jednog računara na drugi računar, imam telekomov ruter neki HG531 v1 tako nešto. E sad probao sam i sa šerovanjem i sa još nekim stvarčicama ali mi neide, pošto sam prebacivao sa PC u PS3 i XBOX360 ovim programom a i iz Total Commandera, dali postoji mogućnost i za PC ili ne. Unapred zahval i pozdrav.

Najlakše ti je da digneš FTP server na svom kompu a onda preko drugog kompa da napraviš slično kao i za PS3 i XBOX360 FTP konekciju u total commanderu ili filezili ili šta već koristiš.

https://filezilla-project.org/download.php?type=server

Što se tiče šerovanja, situacija je malo komplikovanija ali ne previše. Moraš na svom kompu da imaš nalog sa šifrom, da uključiš šerovanje i da ti je komp vidljiv preko mreže. Uključi deljenje hardova ili foldera koji ti trebaju,
Na drugom kompu moraš isto da aktiviraš vidljivost. Idi u network i trebalo bi da vidiš svoj komp. Kada budeš hteo da mu priđeš tražiće ti ime naloga i šifru. Unesi je i to je to. Imaćeš pristup svim podacima koje si postavio za deljenje.

Bilo bi lepo kad bi neko rekao ili okacio sliku iz Filezilla kada krene prebacivanje nekog veceg fajla,samo da prikze koja je brzina transfera fajla…ne znam za druge ali meni ide oko 16-17-18 MB,variva kako kad…pa ne znam moze li brze od toga ili je to maximum,da li zavisi od necega i od cega?
Inace hvala za tut,jer je prosto i mnogo bolja varijanta od USB Flash-a…

Koliko je 100Mbit u MB- mega bajtovi za lan a za 56Mbit koliko u MB tj preko cega prebacujes ?

Maksimum koji možeš da izvučeš je oko 22 MB/s. Pogledaj moj tutorijal, ima slika kada prebacujem jednu igru u Total Commanderu.

http://www.xboxrepublika.com/showthread.php?t=13413

Brzina zavisi od tipa konekcije. Ovo što sam ja izveo je gigabtina konekcija.
Pravi ISO fajlove i prebacuj jedan veliki fajl. Na taj način će ti biti maksimalna brzina jer kada se prebacuje šuma sitnih fajlova brzina opada a i postoji šansa da ti puke ftp prenos.

100 Mbits ti daje teoretski 12,5 MB/s.
56 Mbit ti daje oko 7 MB/s

Ja znam to :slight_smile: mislim da on ne zna koji je maksimum i da mali fajlovi usporavaju prrbacivanje :wink:

Preduhitri me sa promenom posta za to prebacivanje sitnih fajlova ahahaha. Ok :slight_smile:

Otkucao si post [emoji14] hehe ja sam to namerno napisao da malo progugla protok preko mreze i da ukapira da mu je to ok sto prebacuje :wink:

Cudno…moja konekcija je 20 Mbit-a a prebacivanje kao sto rekoh 16-18 MB / s .
Samo mi nije jasno jer sam pre 10 dana se patio kao sam Isus,preotok je bio 1 MB/s i onda sam nasao drugi tutorijal i eto,uspeo.OK,znaci to je gotovo maximum :smiley:

Avrame moj, ovo nema veze sa brzinom interneta nego sa brzinom tvoje lokalne mreže. Ako imaš 16~18 MB/s, znači da skoro pa sigurno imaš gigabtinu lokalnu mrežu tj 1000 Mbps konekciju.