TUTORIJAL: Prebaicvanje igara preko mreze (FTP) sa PC-a na PS3

Ovo ce da bude kratki tutorijal kako da prebacite igre sa PC-a na PS3, naravno pod uslovom da imate konzolu sa CFW (custom firmware, modovana, cipovana-kako god zelite da to nazovete). Naravno, ovo podrazumjeva i povezivanje PS3 sa PC preko wireless veze ili preko LAN kabla (moj izbor).

Od fajlova, potrebni su vam:

  • blackbox FTP

  • FileZilla FTP

**Korak 1
**
Kopirajte blackbox FTP na root USB uredjaja, ubacite ga u PS3, i idite na opciju Install package files. Kada instalirate aplikaciju, pokrenite ju

**Korak 2
**
Instalirajte FileZilla i pokrenite program.
Kada je aplikacija pokrenuta, idite na opciju site menage, i stavite ova podesavanja:

Host - ovu adresu ce vam dodjeliti vas FTP program na PS3
_Port _- 21
**Logon Type **- Normal
_User _- FTPD12345
Pass- po vasoj zelji

Kliknite **Transfer settings **tab.

Transfer mode - Active
Limit number of simultaneous connections - stiklirajte ovo
Maximum number of connections - 1

**Korak 3
**
Povezite vas PS3 sa PC-em preko IP adrese koju vam je dodjelila FTP aplikacija na PS3. Kada ste povezali vas PS3, jedino sta vam je preostalo je da igru sa PC-a prebacite na pravo mjesto na PS3. To je direktorijum
**/dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ/

**U zavisnosti od velicine same igre, kopiranje moze da potraje od 10-30 minuta, slicno kao i sa RGH na Xbox-u

Odlicno :smiley: ubaci samo slike ako mozes kasnije da bude “smekerskije” heheheh

Imam sledeći problem: Uspostavim konekciju, otvorim dev_hdd0/game folder ali niti mi Filezilla prikazuje folder laun12345 niti mi daje da ga kreiram. Već mi u logu izbaci da nemam ovlašćenja

Command: MKD /dev_hdd0/game/LAUN12345

Response: 550 Path permission error

Primetio sam da su mi ovih par igara što su već instalirane u GAMES direktorijumu,ne u game.


Da probam ovde da kopiram?

Pokusaj da koristis Gaia menager, a ubaci u GAMES, trebalo bi da radi (vjerovatno i sa mM)

nego koji je tebi to folder laun12345, sta ti je to…

igre po defaultu idu u GAMES ili u GAMEZ koliko se secam MultiMan to vidi po defaultu… na Rogero 4.46 trebalo bi da koristis MM a ne Gaia manager

GAME folder on sam kreira kasnije a gura valjda kesirane stvari ne idu tu igre, sad opet pricam napamet ne vidim na konzoli nije mi ukljucena

Ja sam imao problem sa mM, nije htio da mi vidi igre u GAMES, samo u GAMEZ. Sa Gaia obrnut slucaj. Doduse, ja sam ostao bio na 3.55 cfw, nisam isao dalje, nije bilo potrebe posto nisam ganjao PSN

Da to je bilo na starim verzijama multiman-a sada vidi sve.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Imam problem kada hocu da posaljem igru na sony,tj ne mogu da prebacim ni jedan fajl, izbacuje mi “reason timeout”. Nikada nisam prebacivao igre do sada,inace koristio sam FileZil-u, blackbox v1.2 a imam rogero cfw 4.46.

Pc ne vidi ps3 zato kaze timeout

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ne razumem kako ga ne vidi, meni pokazuje sve foldere i to u filezili…povezan mi je sony na ruter, a direktno sa pc-ijem nece da mi izbaci IP u blackb0x-u.

Joj ovo je moja krivica, trebao sam napisati tutorijal kako pravilno povezati konzolu sa PC. Elem, imas podesavanja mreze na netu, znam da sam nalazio povremeno taj tutorijal.
Ja sam uvijek povezivao preko PC-a, nikad preko rutera.
Uglavnom, nadji kako se podesava mreza i povezi PS3 sa PC-em

Ja to radim preko filezille i multimana jer i on ima built-in ftp. Takođe mi je konzola povezana kablom u ruter.
Enableuješ internet connection u XMB, upališ multiman i dole u dnu ekrana ti piše ip konzole.
U filezilli odeš na file meni pa site manager, u novom prozoru new site, u host upišeš ip koji vidiš u multimanu, u port ja uvek stavljam 21, i onda još u kartici transfer settings stavim Limit Number of simultaneous connections na 1 i to je to. Odeš na connect sa desne strane ti je hdd od konzole, sa leve od kompa i možeš da drag n dropuješ. I normalno ne izlazi iz multimana dok ti je uspostavljena konekcija i šalješ fajlove :slight_smile:
Svaki sledeći put kad upališ filezillu odeš u site manager samo ukucaš 21 u polje za port i connect. Probaj tako

Mozete i da povezete PS3 sa PC-ijem preko rutera zapisite ip adresu PS3 u Multiman-u i otvorite filezille-u u host unestite IP adresu sa PS3 i kliknite na quickconnect i to je to.

mučim se već 7-8 minuta, pokrenem blackbox, on mi da FTP playstationa, meni izađe ovaj prozorčić kada pokrenem filezilla

pa posle connect dugmeta, ovo

nemam ideju gde grešim :confused: čvrsto povezani ps3 i pc ethernet kablom

Skini poslednju verziju filezille 3.7.3 ako imas multiman udji u multiman scrolaj na R1 dok u donjem levom uglu ne vidis free hdd space i ps3 ip

prepisi taj ps3 ip i ostavi multiman upaljen na ps3 jer on komuncira sa PC-ijem upisi ip sa PS3 u hosts na filezilli i klikni na quick connect.

hvala vam obojici, uspeo sam :slight_smile:

I ja sam takodje uspeo :slight_smile: Hvala

Kako ovo radi preko Wirelessa?

Imam jednu debelu konzolu, kojoj oštećen mrežni (?!?) …

a preko USBa se nešto vuče, vuče, nemam pojma koji joj je ****…

Hoce ali je duplo sporije nego Lan, teorijski a i prakticno.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Da je duplo … izgleda da malo više … FIFA14 prebacuje ubibože…