TUTORIJAL: Prebaicvanje igara preko mreze (FTP) sa PC-a na PS3

Zato ja kazem samo preko LAN kabla, ako dva uredjaja idu wifi pa na router gubici i pad protoka ne daj boze bre, za fifu idi preko flesha brze nego wifi 100% :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

eeeeee…

sve to lepo … DA MU ISPRAVAN HARD!!!

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

znaci mosa zato se vuce sa USB-a jer hdd ne vrsi upis kako treba

Da bre, izvadio sam ga, stavio u RACK, kad pocese crvenila da iskacu na sve strane… health 0. Ne znam kako uopste radi.

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

Koji to HDD ?

Neki WD 250 GB. Covek kupio debelu PS3 , L, sa 250 GB hardom, neko ga zavalio …
Ubacio sam juce svoj jedan HDD, koji mi ostao od jedne slim, isto 250, sve radi najnormalnije.
Kad sam hteo da ubacim disk u drajv, da aproverim svaku igru koju sam mu sad ubacio, ne vidi disk. Ne znam za koje pare mu prodao, ali ga he prevario zesce. Niti radi HDD, niti radi laser, mrezni prikljucak fizicki ostecen… Svakakvih ljudi ima.

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

Nije ga prevario sam je sebe, kad neko posten prodaje oni postave 100pitanja ali kada kupuju oni vise veruju nepostenom prodavcu i oglasu da to je nije moguce i posle ukapiraju da su naseli ali kasno. Imam laser sa moje cechh konzole ako pasuje javi se na PM, mislim da je identican model.

Za greške kriviti Tapatalk 2

To jeste, to sam i sam vise puta osetio, kad mi tako naleti neka, sve sredim i namestim, i lepo napisem po stavkama sta i kako. I oni kupe od nekog koji je napisao tekst ono u stilu sweettalk, umesto činjeničnog stanja…
Evo i sada , imam jednu malu PS2, odlicna konzola, cipovana, slim, najnovija… komplet, dzojstik, igre, kartica.
I oni odluce da za 500 dinara manje kupe debelu, bez cipa, sa nikonezna kakvim laserom, i dzojstikom od keca, onim sivim.
Prenecu mu za laser.
A temperature… ali o tome u onoj temi…

Alcatel OT995 ICS - Android - za greske krivite: TapaTalk2

Evo i ja da se javim ako nekome mogu da pomognem sa ovom temom ako ima problema…naime,uzeo sam ps3 fat danas i polomio se pokusavajuci da prebacim na ovaj nacin…nece pa nece…taman sredim jedno-iskrsne drugo…iskopao sam ovaj tutorijal i pomogao mi je skroz( How To Transfer Games To PS3 Without USB Drive Via FTP Server & Ethernet Cable Tutorial - YouTube )! Tako da eto ko nece preko rutera nego direkt…upravo se prebacuje the Tlou i ne mogu da cekam da krenem!! ziveli! :rock:

E ljudi imam problem sa FTP transferom prvo nece mi se zakaci preko total komandera a hoce preko smart ftp a sve je podeseno po ovom tutorijalu [TUTORIAL] How to FTP games to/from PS3 with Ethernet cable 800MB/MINUTE i takodjje mi je prebacivalo 4 gb skoro sat i jace pise transfer speed 1 mb to je sporo ko blato.Moze li nesto da se uradi po tom pitanju ???

U brate pa ovo je nešto prekomplikovano bez potrebe.
Probaj samo sa filezillom. Bukvalno na ps3 pokreneš multiman i vidiš u dnu ekrana ip adresu konzole, u filezilli ukucaš taj IP u polje HOST i to je sve, ostvario si konekciju i imaš pristup hardu konzole, drag n drop podršku i sve ostlao.
Pored toga ja takođe u site manager napravim svoju konekciju da ne bi svaki put kucao ip konzole i stavim u transfer settings Limit number of simultaneous connections na 1. Kada kopira više fajlova odjednom zna da uspori i do 1mbit,a ovako kada ga ograničiš da šalje 1 po 1 fajl kod mene ide brzina i do 15 mbita.
Sad za brzinu transfera zavisi takođe od toga jel prebacuje 2 ili 2000 fajlova koji ukupno zauzimaju 4gb, i zavisi jel koristiš bežičnu ili žičanu konekciju

Uspeo sam!! Prebacio sam igru koristeci Blackbox i Flash FXP. Zelim da se zahvalim svim dobrim ljudima Laminac81, shubi-doo, Lordish, M007P, celahudini za veliku pomoc , i da se izvinem moderatorima za smaranje ovih dana. Sada shvatam znacaj jednog od vasih predloga a to je povecanje internog diska u konzoli. To mi je sledeci izazov pa bi Vas zamolio u nekom od drugih prilika da mi pomognete. Hvala i ziveli!

Samo polako i sve se moze :wink:

Uzivaj.

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Znaci kako sam razumeo, ovo je tutorial da se konzola poveze direktno sa PC-em?
Znaci boc kabl u lan karticu u kompu, boc u konzolu, instaliram one programe i prebacim igru?
Ispravite me ako gresim…

Ne znam sad zašto bi bezveze povezivao sa kompom direktno. Samo ubodi kablo u ruter i to je to. Možeš onda da odeš u system info ili multiman da vidiš koja je lokalna ip adresa konzole. Pošto si prešao na rebug koji ima uvek aktivan ftp npr ako je ip konzole 192.168.0.13 dovoljno je da to ukucaš na kompu u browser i možeš da pristupiš fajlovima s konzole. Normalno poželjno je da koristiš neki ftp klijent za prebacivanje s jednog na drugo i obrnuto, brisanje ili šta god. Filezilla može da ti završi posao

Aj onda u network settings, odaberi wired, dsp, ip i sve ostalo na automatsko i pusti na kraju wizzarda da testira konekciju. Ako radi sve samo uđi u multiman pisaće ti u dnu neki ip.
Recimo meni je uvek bio u opsegu od 192.168.0.7 do 192.168.0.18 Menjalo bi se sa svakim restartom rutera.

Znaci u ovom PS3 meniju glavnom kada udjem u network settings meni je internet connection disabled, znaci da to enable i trebalo bi da bude sve u redu?

Da da to je onda problem, kad enabluješ i odradiš test trebalo bi da možeš u system information umesto crtice da vidiš ip i bez da ulaziš u multiman. Samo normalno ako ti nudi neki software update nemoj da prihvataš, imaš i to negde u tom glavnom meniju pri vrhu Auto Update da staviš na off

Ma nema šta da brineš, igru ćeš pretpostavljam dobiti spakovanu. Kad je raspakuješ dobićeš folder sa imenom tipa BLES123456 - Fifa15, to iskopiraš u Games ili Game folder, vidi gde su ti ostale igre. Mislim da ovo varira od konzole do konzole, meni je recimo na phatu bilo u GAMES folderu iako su mi govorili da treba igra da ide u GAME folder, ali gde su ti ostale tu metni i folder sa fifom i onda će je webman/multiman prepoznati

Ma ništa tebra, tu sam ja dežuram noćnu smenu, da Vlado i ekipa odmore malo :smiley: