Tutorijal: Napravite svoj 250GB HDD za Xbox360 - NE VAZI ZA RGH jer na RGH moze bilo koji 2.5 inca HDD!

kao sto samo ime kaze, ovaj tutorijal ce vam pomoci da bez malo muke napravite svoj HDD od 250GB.

Za to vam je potrebno:

  1. Western Digital WD3200BEVT hard disk koji izgleda ovako:

  1. HDD Hackr 1.30
https://www.sendspace.com/file/zgfgy8

3.HDDS.bin (ovo je .bin file originalnog Xbox360 HDD-a od 250GB)

HDDS 250GB

https://www.sendspace.com/file/j1l8x9

HDDS 320GB

https://www.sendspace.com/file/ipz39l
  1. Sata prikljucak za vas komp

  2. bootabilni USB Flash stick koji cete napraviti tako sto kao prvo cete skiniti ovaj tool

https://www.sendspace.com/file/exliv2

Tutorijal:

prvo napravite bootabilni USB Flash.posto ste skinuli Boot files, otpakujte kompletan sadrzaj u isti folder negde na vasem Hard disku. Prikljucite vas USB u komp, i pokrenite USB Drive Format Tool.exe koji ste prethodno skinuli i otpakovali. kad pokrenete pomenuti format programcic pojavice vam se prozor za format flash diska.

Pod Device izaberite vas Flash
Pod ** File System** izaberite** Fat 32**
Kao Volume Label napisite 360USBMOD
Zakacite Create a DOS Startup disk, i pojavice vam se dve nove opcije, od te dve zakacite Using DOS files located at: i onda imate dole s desne strane malu kockicu sa tri tackice, kliknite na nju i nadjite putanju foldera u koji ste otpakpovali boot files i u njemu selektujte folder** MS-DOS** folder. pre nego sto kliknete na format pogledajte da li vam sve izgleda kao na ovoj slici (sem samog modela flasha koji ce verovatno biti neki drugi i same putanje do MS DOS foldera)

sad kliknite Start i pustite da se vas flash formatuje. kad PC zavrsi sa formatiranjem vaseg USB-a, kopirajte na njega HDDHACKR.exe i Hddss.bin koji ste prethodno skinuli i otpakovali.
Ugasite vas PC. OTKACITE SVE HARD DISKOVE I DVD/CD UREDJAJE I ZAKACITE SAMO VAS WD 320GB HDD..ostavite flash prikopcan za pc. upalite pc, i udjite u bios ili boot mode i izaberite boot sa USB flash diska.
Kad se MS DOS podigne kucajte sl komandu:

hddhackr.exe

  1. pustite da program prodje kroz sve sata konekcije koje imate i detektuje vas WD 320GB HDD. zapamtite na kom broju je bio
    vas HDD (moj je bio na broju 3)
  2. sad ukucajte taj broj (ja sam kucao “3”)
  3. sledece pritisnite f
  4. zatim ukucajte hddss, i trebalo bi da vam se pojavi novi ekran
  5. napisite YES da program napravi backup .bin fajla vaseg WD320gb HDD i nazove ga Undo.bin
  6. program ce vas pitati da li zelite da napravite 0/2/3 particije na HDD-u upisite YES
  7. pustite program da odradi sta ima, i onda ce poceti da trepce da ugasite vas racunar. sacekajte 10-15 sekundi.
  8. Ugasite vas racunar, otkacite vas WD320gb HDD, zakacite sve ostalo, otkacite flash.
  9. Ubacite WD320GB HDD u kuciste od xbox360HDD-a, zakacite ga na konzolu, upalite konzolu i trebalo bi da dobijete ovu sliku kad odete joypadom na system settings (ne ulazite u njega pise na njemu):

ukoliko vam pise ispod system settings nesto drugo, udjite u system settings idite na Memory i prikazace vam vas novi |HDD. mozda ce pisati Unformatted. ako pise kliknete na njega i kliknite na opciju ** Format**. Pustite da ga odradi posao i voila evo vam HDD od 250GB.

[SIZE=3]OBAVEZNO PROCITAJTE[/SIZE]

  1. Ovo je moguce samo sa Western Digitalovim Scorpio Blue i Black 2.5’’ hard diskovima (HDD za laptopove).
    Podrzani modeli su :
    WD Scorpio Series BEVS/BEAS
    WD Scorpio Blue Series BEVS/BEVT
    WD Scorpio Black Series BEKT/BJKT
    WD VelociRaptor Series.
    Moj model kao sto vidite na slici je BEVT i ovo sam uradio bez ikakvih problema. E sad veliki problem je naci hard disk tacno taj model, vecina prodavaca ih nema. Ja sam licno nasao u Pakom Shop-u (znam da ovo mozda zvuci kao reklama ali sta cete, jedino oni su imali) i to po ceni od 5500 dinara. Znam da to nije malo para ali iza grane cene za 250gb HDD za xbox se krecu od 170e pa na gore.

  2. prilikom tutorijala mogli ste da procitate da ce hddhackr program u toku flashovanja harda napraviti backup koji ce nazvati UNDO.BIN, sacuvajte taj fajl negde na vasem hard disku posto je to originalni firmware vaseg hard diska, pa ako se nekad odlucite da mu vratite stare funkcije i da ga koristite na pc-ju ili laptopu, trebace vam ovaj fajl.

to je to i sad da se ja jos ogradim :stuck_out_tongue: :

[SIZE=4]OVO RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST. PISAC OVOG TUTORIJALA NE SNOSI NIKAKVU ODGOVORNOST AKO PRILIKOM FLASHOVANJA HARD DISKA ZAKLJUCATE VAS HARD DISK. AKO NISTE 100% SIGURNI U OVAJ TUTORIJAL ONDA NEMOJTE OVO DA RADITE. BOLJE DAJTE NEKOM STRUCNOM LICU DA VAM TO ODRADI[/SIZE].

Uzivajte
Akiris

ADMIN EDIT:

[SIZE=5]INFO ZA SVE[/SIZE][SIZE=5]
OVAJ TUTORIJAL VAZI SAMO ZA FABRICKI XBOX 360 NIJE ZA RGH, NA RGH MOZE BILO KOJI 2.5 inca HDD DO 2 TB I NE VAZI OVAJ TUTORIJAL ZA RGH

PROCEDURA ZA RGH
Ubaci se 2.5 inca hdd u njega, ide se na STORAGE, videce se hdd kao UNFORMATTED samo FORMAT na njega, unesete serijski broj konzole (pise pozadi). TO JE TO KRAJ VIDI SE CEO HDD[/SIZE]

Znam ovo,video sam na Xbox360iso.com :).

pa nisam to ja izmislio, i ja sam sledio tutorijal, ali ima ljudi kojima je malo teze razumeti engleski jezik, pa sam napisao svoj tutorijal, posto sam to i uradio :stuck_out_tongue: ne pada mi napamet da sad prevodim tutorijale sa engleskog na srpski ako to prvo nisam sam uradio. e sad ima zackoljica ako hocete da sacuvate vase sejvove i profile sa starog HDD. Onda mora jos nesto da se odradi, ali me mrzi sad da pisem taj tutorijal, napisacu ga sutra najverovatnije ili ovih dana.

Vrhunski!!!

Svaka ti cast trudu sto si preveo. Bilo bi lepo da neko napise(prevede) tutorial flesovanja na srpski.

za tutorial na srpskom za flashovanje drajva bi bilo extra samo sto niko nece da napise nego jel ovo tvoj hdd koji si koristio i dali moze iznad 250gb?
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-scorpio-wd2500bevt-250gb-8mb-sata300/comp_comp_hdd/26/1070

nije to hard kao moj ali moze taj da posluzi, tj ovaj tutorijal ce raditi i na tom hard disku. ja kad sam trazio bio je samo ovaj od 320gb, a to dal moze veci sto se tice kapciteta, ne moze zato sto najveci HDD koji je M$ izdao za xbox za sada je 250GB. ti u sustini uz ovaj tutorijal na western digitalov hard disk “lepis” Hitachijev firmware od 250gb, tako da kad odradis sve i npr upalis komp sa hardom zakacenim u njega, bios ce ti ga videti kao HITACHI 250gb,a kao sto si video na slikama ja kad sam sredio moj od 320GB da radi na xbox-u, izgubio sam maltene 100GB ali sta ces, dobro je ovako. tako da i ako bi kupio HDD od 1TB ti kad zalepis hddss.bin on ce ga videti kao hdd od 250, tako da nemoj da trosis pare nego uzmi taj od 250 i odradi ovo i na konju si :slight_smile:

ps ovo je moj hard:

http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-scorpio-wd3200bevt-320gb-5k-8mb-sata300/comp_comp_hdd/26/912

naso sam meni trenutno netreba jer imam 120gb ali trebace…

A cek mene interesuje gde ti stoji taj hard?Pored xbox-a lezi?

Aj slikaj ako ti nije tesko.

Leži u svom ležištu umesto originalnog! Znači u Xboxu.

tacnije u kuciste xbox-ovog hdd-a

Auuu bas bi mi lego veci disk :slight_smile: ,moram naci nekog u ns ko ume ovo da radi …

ja sam iz ns - a :stuck_out_tongue:

pmuj me, pa cemo se dogovoriti

meni nije tesko napraviti ovo nego je problem naci srafciger za one srafove koje su na kuciste hdd-a (p.s niko nije naveo da se otvaranjem hdd-a gubi garancija samo na hdd dok konzola ostaje u garanciji ako i nju niste otvorili a da biste ovo uradili morate da otvorite hdd)

Jel’ moze da se iskoristi neki disk manji od 250GB? Tipa, 60GB/120GB itd.

Moze.

Ali nazalost, ne moze veci od 250GB :frowning:

Evo da se ovde zahvalim akirisu- bio je danas kod mene i fleshovao mi je hard tako da sad imam 250gb…Sve je proteklo glatko i bez ikakvih problema,osim sto je akiris zaboravio da ponese svoje srafcigere ali i to se brzo resilo posto smo ih nasli u tool shopu tu odmah pored moje zgrade :slight_smile: .Hard sam platio 4000 din,a vidim da u bg moze da se uzme i za 3200 sto i nije mnogo ,a zanimljivo je i to da se posle ove operacije moj jasper vratio na onaj stari update -znaci 2.0.7XXX- tako da pretpostavljam da sad moze i da se JTAGeduje …

'bes, majstora koji zaboravi da ponese alat :smiley: :smiley: :smiley:

koji alat treba za otvaranje xbox-ovog hdd-a (citao sam da treba tx6 pa sad neznam)