Tutorijal: LiNK - podesavanje i pitanja

Onda koristi Edit dugme, ukoliko zelis da dodas neke kratke stavke. Ovako sam pomislio da si pozvao nekoga na GOW 3 u pogresnoj temi, my bad. :wink:

A jel mozes sad da mi pomognes?

Probaj ponovo sve sa ovog tut-a, od pocetka. I obavezno pogledaj da li imas poslednji Title update. To je sve sto mi pada na pamet, ukoliko se sve odradio kako treba sa povezivanjem LiNK-a.

Moguce da postoji neki bug u ovoj verziji open beta LINK-a, svako od nas iskusi neki problem i sami su rekli da je beta u pitanju, tako da mozemo ocekivati svakakve probleme.

Trenutno ima bug-ova. Na primer meni pise “upnp router enabled not found” dok mi je ukljucen upnp na router-u (cimao sam se 2 dana da to namestim dok nisam shvatio da je bug), i normalno mi radi… tako da nadajmo se da ce vremenom popraviti greske

uPNP vidite na router-u da li otvori taj port, vecinom se vidi iz browsera da li radi uPNP tj da li je otvorio port.

Kod mene, na primer, nema ta opcija uopste. A jos veca muka je ta, sto sam ukljucio DMZ za IP adresu od Xbox-a ali kad udjem u Zombies mod Black Ops-a, pise mi NAT-Strict. Nemam pojma kako to da otvorim a probao sam na sve nacine.

Mozda se otvara jos neki port a tvoj uredjaj ne otvori, sacekaj malo uPNP otvori pa probaj opet

Sve mi enabluje sve je oke Test je super sve je ok imam novi FSD novi Title Update novi dashlaunch…devlink enabled i pingpatch.I na primer kad udjem u Gearse stisnem strelicu i onda system link i trazi sobe ili partije i ne moze da nadje a njih 20 u lobiju…

I meni je sve ok: UPNP status: UPNP Enedled Ruter Found,3071 TCP-pass UDP-pass,3073 TCP-pass UDP-pass,JQE360 Authentication Status: Pass,skinuo sam novi TU,devilnik enabled.Kad probam da udjem u partiju halo 4 pise mi: The party may have an incompatible network setup.Your setting,OPEN NET,is usually compatible.
U black ops 2 tek nema sanse.Jos nisam video neku kreiranu partiju.
Jel zna neko neku igricu koja sigurno moze da se pici online ?

E vidis kada drug i ja probamo Halo 4 imamo taj problem kao ti a kada idemo kod drugih, problema nema. Njega ruter zeza, i to gadno. Nisi jedini sa tim problemom, jos pokusavamo da resimo, pa ako nadje neko trajno resenje postavljam ovde.

Ja ne mogu da igram jel nemogu da nadjem partiju jaooo kako sam ljut ee…

jel neko meni moze da objasni kako da ukljucim te portove il sta vec
moj ruter je
EchoLife HG520c
od telecoma

Ajde ja cu napisati sutra kratki tutorial za telekomove rutere, kako sam ja podesio sebi.

UPNP status: UPNP Enedled Ruter Found

3071 TCP-pass UDP-pass,3073 TCP-pass UDP-pass

što SVE moram unijet u ova polja da bi mi ovo pisalo?? ^^ imgur: the simple image sharer
što ide pod Protocol,port range,translate to,trigger protocol i trigger port??

JQE360 Authentication Status: Pass,

Sve sam uradio ali zasto ne nadje ni jednu partiju…

e hvala care

Evo ga naslo je ali kad udjem pise Connection to Host has been lost.

Nasao sam ovo na nekom sajtu,ne znam da li vredi probati,mozda pomogne:

"Did you also port forward 5060, 5061 & 3074?

Also, check this page out : Howto Change NAT from strict, moderate to open

According to Rockstar:
Open NATs can connect to any of the three types. → Probably the least common type
Moderate can only connect to open and moderate. → Probably the most common type
Strict can ONLY connect to open.
They also list what ports to fiddle with to try and get an Open NAT. I think this is the problem most of us are having when we try to find games to join.
They also suggest enabling DMZ for the Xbox IP which turns off the firewall. May have to try that when I get home.

You see, if most of us can only see a couple games then those are the games being hosted by people with an OPEN NAT. If more of us can get to have an open NAT then maybe we would have more games to join. Really hopping this can be a dashlaunch patch in the future to make the NAT always be open. "

Mene zeza Black Ops 2. Imam zadnji TU, a gore u uglu mi pise 7.0.1. Kad hocu da udjem u neki room uvek se onako izgube. Kad hostujem kad se zavrsi igra samo se zacrni ekran i moram da restartujem konzolu? Za GOW3 i Halo 4 ne mogu nikako da nadjem neku partiju