Tutorijal: LiNK - podesavanje i pitanja

Ne, samo prati detaljno tutorijal. U principu, samo izbrises taj stari iz XeXMenu, i u taj njegov folder ubacis novi. Ne mozes nista zeznuti ako ne budes cackao nesto sto ne trebas. Jos jednom, samo detaljno prati tutorijal http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3551-ubacivanje-xexmenu-1-1-i-freestyledash-2-0-rc-2-1-a.html

ja i dalje pokušavam otvoriti portove,neznam kako da otvorim posebno za TCP,a kako za UDP?? i koji onda broj upisat u settingse na xboxu??

EDIT: evo slika,pa ako mi netko može pomoć i objasnit kako i šta unijet u ova polja?! :slight_smile:

Imgur

Koji je model rutera koji imas ?

piše ti na slici…THOMSON TG782i

i nemojte me upućivati na one puste tutorijale sa googla,jer ja to ništa ne kužin…objasnite te mi po slici koje brojeve trebam stavit,šta i kako za igranje preko LINK-a? :wink:

Thompson TG782i ports for mw3 PC - YouTube

ili ovo…Download Simple Port Forwarding 3.6.0 Free - Will make forwarding ports on your router as easy as a few clicks - Softpedia

opet ništa! neznam šta krivo radim,ali nikako ih otvorit :(-o

http://i.imgur.com/Op4YW.png evo settingsi,vjerojatno ovako ne treba,ali jbga TOTALNI sam početnik šta se tiče ovih otvaranja portova :confused:

možete mi točno objasnit koje brojke stavit(za igranje preko LINKa) u svako polje(protocol,port range,translate to,trigger protocol)

i onda mi recite šta moram unijet na xboxu u ono DATA PORT i BROADCAST PORT…

ljudi tako mi se jako igra mp preko ovog čuda,ali me moja superamaterska vještina otvaranja portova sputava u tome :emoticon-0100-smile

Port Forwarding - Thomson - TG782 (Thomson Firmware) | PcWinTech.comâ„¢

lakse od ovog ne ide :smiley: a portove stavi 3072 i 3071 tako za udp i tako i za tcp.
ako ti feila probaj iskljucit upnp na xboxu…čačkaj :smiley:

Pitanje za moderatore… da li bi smelo da se otvori jedan thread ovde za ljude koji hoce da rade matchmaking preko LiNK-a?

Pa vec imas takvu temu… Samo dodaj da igras preko LINK-a a ne preko live-a… Mi se i onako dogovaramo preko Live party-a ili se cujemo, tako da Xbox LIVE Matchmaking retko i koristimo…

Što se mene tiče bolje nova tema da se otvori, samo bi se haos napravio kada bi se pomešalo za LiNK i Live. Svojevremeno smo imali i temu za Xlink Kai Matchmaking, ali je taj servis bio toliko loš da to skoro uopšte nije zaživelo :slight_smile:

otvarajte onda temu, do nove godine ce valjda jos vise ljudi da pocne da koristi

Sto se nas iz administracije tice svaki korisnik moze da otvori ovaku temu i potpomaze LINK matchmaking organizovanje. Napravi temu u RGH/JTAG sekciji.

Dopuna: Otvorena tema

Koji k je sa linkom? Ful malo igraca i u 90 posto soba ne mogu uc

ovo je tutorijal, za probleme oko LINK-a napravi temu problemi oko LINK-a pa pisite sta se desava.

Ako ćeš pisati problem u ovoj temi, barem napiši da li si radio sve po ovom tutorijalu. Većina ljudi okači samo problem a ne kako je i podešavao i posle mi treba da pogađamo kako i šta.

Da , ispricavam se na fulanoj temi. Meni sve radi al link ima nekih problema. Sa 30 igraca po sobi spalo je na max 10. Citam na realmodscene da i drugi kontaju da nesto ne valja od kad su omogucili pravit privatne sobe

Jos jedan problem:Sve mi je namesteno kako treba ali kad udjem u Lobby i u lobiju ih ima oko 20-10 i posle u igri kad trazim partije nema nikakve partije ni nista…

Imam isti problem. Desice se nekada da vidis da ima neka partija ali neces moci da se pridruzis.

Barem je meni ovako Black Opsu 2.

Akee pobogu, ne postavljaj takve post-ove u temi koja se tice tutoriala. Imas lepo temu za LiNK matchmaking, pa tamo postavljaj takve post-ove i nigde drugde inace ces biti propisno sankcionisan.

Ti nisi razumeo ja sam napisao problem ali to mi se desava na Gow3…Jao evo proradilo naso sam partiju ali kad stinsem Join ono pise Connection to Host has been lost.