Tutorijal: Kako pokrenuti igre direktno sa mreže

Evo kratkog tutorijala kako pokrenuti igre direktno sa mreže. Ovo može dobro doći ukoliko imate problema sa mestom na internom hard disku ili se još niste odlučili koji ćete kupiti eksterni hard disk.

Prvo što vam je potrebno je patchovani ConnectX plugin. Pošto verujem da su skoro svi članovi ovog foruma radili JTAG/RGH kod nekog od naših momaka, svi već imate patchovan i ubačen ConnectX plugin. To ćete najlakše proveriti tako što ćete Freestyle Dash-u ući u Settings pa System Settings pa odete na plugins. Ukoliko vam piše ConnectX plugin is loaded, onda vam je već sve namešteno. Ukoliko ne piše, morćete sami da sredite, ali ne brinite ništa vrlo je jednostavno, ali o tom potom.

Dakle ukoliko vam je ConnextX plugin loaded, sledeće što treba da uradite je da shareujete folder na vašem računaru. Evo ja sam lično napravio folder Xbox i u njemu napravio foldere Games i Xbla. Shareovao sam ceo folder Xbox.

Kad ste shareovali folder, vratite sa na Freestyle Dash, Settings/System Settings/Plugins. Videćete da ispod teksta gde piše da li vam je ConnectX plugin učitan ili ne, imate četiri stavke a to su:

  1. Remote PC Name - ovde upisujete ime vašeg računara, kod mene je to AKIRIS-PC
  2. PC Share Name - Ime foldera koji ste shareovali, kod mene XBOX
  3. User Name - Ime vašeg PC account-a, kliknite Start na pc-ju i videćete ako ne znate, kod mene Akiris
  4. Password - lozinka koju koristite prilikom ulaska u Windows. Ukoliko nemate podešenu lozinku za ulazak u Windows, MORATE dodeliti neku lozinku na računaru jer u protivnom vam share folder neće biti vidljiv.

Freestyle dash i ConnectX plugin iz meni nekog nepoznatog razloga ne podržavaju više od jednog share-ovanog foldera, tako da ćete sve morati strpati u jedan folder. Napominjem da taj jedan folder može u imati podfoldera koliko hoćete o čemu svedoči i gore napisano kako sam ja namestio share.

Kad sve lepo unesete, kliknite na Save Settings, ugasite i upalite konzolu. Ako je sve podešeno dobro, kad otvorite File Manager u Freestyle Dashu, imaćete dodatnu putanju ConX i u njoj će biti Shareovani folder. Dodajte samo path za traženje sadržaja i to je to.

Igre preko mreže učitavaju sporije, ponekad dolazi možda do malog seckanja prilikom animacija, ali kad igra učita radi totalno isto kao i sa internog/eksternog hard diska. Ima nekih igara koje jednostavno ne rade preko mreže, Forza 4 je jedna od tih igara.

Ipak ovu varijantu ne bih preporučio kao permanentno rešenje ali usled privremenog nedostatka prostora na hard disku ili ako trenutno skupljate novac za neki veliki eksterni hard disk, za to vreme ova metoda može da posluži

Uživajte i ako imate nekih problem a pitajte u ovoj temi.

EDIT: Za one kojima plugin nije učitan ili nemaju pomenuti plugin, evo vam link sa oba plugina, kad otpakujete rar fajl, dobićete dva fajla koja ćete iskopirati u folder Plugins koji se nalazi u folderu FSD, koji se nalazi na root-u internog hard diska

https://www.sendspace.com/file/2ywewd

extra :slight_smile:

dodaj samo linkove za ConnectX pluginove da ljudi mogu da skinu ko nema…

ja sam odustao od ovog resenja jer me nervira sporo loadovanje i seckanje u sred neke bitne scene kada se nakupi vise protivnika na ekranu on tad krece da stuca i secka plus sto ne radi svaka igra kako treba, neke pucaju u sred igranja neke ne loaduju. Ali kao sto rece ti ako neko nema externi hdd ili je trenutno u fazi pribavljanja istog ovo je odlicno privremeno resenje :slight_smile:

a ne vidi vise foldera jer ti moras da shareujes samo jedan jedini folder tako je namesteno u samom fsd-u (share name) tj plugin je namenjen da vidi jedan folder samo tj da se ponasa kao da je taj jedan folder jedan uredjaj (te s toga i ConX: kao uredjaj), a u tom folderu ti posle stavljas koliko god hoces subfoldera i zadas u scan paths, kao i dubinu skeniranja, ako je 2 onda on skenira do 2 podfoldera, stavis na vise onda dolazi do sporog skeniranja

preporuka inace svima da ne idu na vise od scan depth 2 i da se scan na startup-u iskljuci da ne skenira uvek kada se pali konzola, palice se brze i brze ce loadovati, kad god treba da se skenira nesto da se ide na manual scan (tipa kad prebacite neku novu igru ili nesto obrisete, izmenite i sl. samo manual scan posle toga i sve ce biti namesteno)

E, da je ovako neko objasnio kad sam se ja mucio sa podesavanjem…
Meni su skoro sve igre na PC-u posto sam hard na xbox-u popunio sa xbla.
Da li rade arkadne xbla igre preko conpatch-a, nisam probao?
Ja koliko sam shvatio igre moraju da budu na hard-u xbox-a.

samo DLC-evi moraju da budu na xbox hdd-u, sve ostalo radi sa mreze, xbla cak bolje nego retail igre.

Ovo je savrseno za ljude koji poseduju malu usb memoriju ali imaju mrezu (skoro svi imaju verujem), mogu prebaciti sve na interni sa malo truda :).
Savrsen tutorijal.

Sent from my IRC using Twitter

“sa malo truda” mislis na cekanje dok iskopira preko mreze? :slight_smile:

Pa dok snimis na fles pa sa flesha na hdd, dodjes malte ne na isto. Odes u grad ostavis i kada se vratis gotovo :slight_smile:

Sent from my IRC using Twitter

Dok cekam da padnu cene eksternih hard diskova resio sam da probam ovo. Ali, pretpostavljam da pre svega ovoga treba umreziti Xbox i PC. Dajte tutorial za to, posto ja blage veze nemam kako da ih umrezim :slight_smile:

ako si nekad bio spojen na LIVE, to je sve sto ti treba.

nego ja imam drugi problem. Izgleda da je ConnectX plugin bagovit kao i sam FSD. Evo o cemu se radi. kako sam napisao u tutorijalu tako mi stoji i sve slajka. medjutim ako otkacim mrezni kabel, ceo FSD dash radi na 15 frejmova, secka ko lud, a vecinu igara ne mogu ni da pokrenem sa internog harda, dok neke (ms Splosion Man npr.) rade na celih 5 frejmova, pravi slideshow. Trebalo mi je sat vremena da ustanovim sta je i skontao da je problem sa connectX. prvo sam skinuo putanje, isti djavo, pa sam obrisao pluginove iz FSD foldera, i pocelo je da radi. posle sam vratio pluginove, opet secka. na kraju kad sam obrisao te cetiri stavke iz tutorijala, opet sve radi normalno bez da moraju da se izbrisu pluginovi. Ovo je malo glupavo ako npr imate dva tv-a, pa ocete da se preselite na drugi tv a tamo nemate mrezni kabel. Ajde ako neko koristi connectx i igra sa mreze, nek proba da otkaci mrezni kabel pa nek javi kako se konzola ponasa. Cisto me zanima da li je tu problem do samog plugina ili do moje konzole.

Bio sam spojen na Live ali od kad sam odradio JTAG ne mogu da ga konektujem na net ni bezicno ni zicno(IP Adress mi je 0.0.0.0. dok je na wireless-u, a kada ga spojim kablom pise normalan IP ali opet nece da skida artwork i slicno, pise 0 kbps kada treba da skine nesto).

djakza ajde iskopiraj ovo sto je u quote i zapamti kao launch.ini na root od hdd-a, ovo sto sam boldovao izmeni onako kako se tebi zove FSD folder, mozda je samo FSD ili FreestyleDash znaci samo to izmeni i zapamti kao launch.ini pa javi da li ti radi net

[QuickLaunchButtons]
BUT_X = Hdd:\Content\0000000000000000\C0DE9999\00080000\C0DE99990F586558
Default = HDD:*Freestyle*\default.xex

[Settings]
nxemini = true
pingpatch = true
contpatch = true
fatalreboot = true
regionspoof = true
noupdater = true
exchandler = true
debugout = false
liveblock = true
livestrong = false

evo ti za FSD

[QuickLaunchButtons]
BUT_X = HDD:\Content\0000000000000000\C0DE9999\00080000\C0DE99990F586558
Default = HDD:\FSD\default.xex

[Settings]
nxemini = true
pingpatch = true
contpatch = true
fatalfreeze = false
fatalreboot = true
regionspoof = true
dvdexitdash = false
xblaexitdash = false
nosysexit = false
exchandler = false
noupdater = false
debugout = false
liveblock = true
livestrong = false
remotenxe = false
nohud = false

[Plugins]
plugin1 = HDD:\FSD\Plugins\ftpdll.xex
plugin2 = HDD:\FSD\Plugins\connectx.xex

Kopirao sam, i kao sto sam rekao, kada povezem kablom to izgleda ovako:



Inace, u onim mreznim podesavanjima u originalnom dashu je na manual sve podeseno:

pa stavi na auto bre!!! :slight_smile:

Kad stavim na automatic onda mi pise IP Adress 0.0.0.0. i kaze No network connection detected, isto kao kada pokusam da ga povezem wireless.

onda ti nije podesen DHCP server lepo na ruteru, ne dodeljuje pravilno adrese onda

Kazi koji ruter, koju protekciju imas, da li ti je neko zasticivao mrezu…

Sent from my IRC using Twitter

Modem mi je Scientific Atlanta 2100(od SBB-a), a ruter je TP-Link WR340G.
@studiovpc trebam da podesim nesto ovde?


EDIT: Uspeo sam da ga povezem na net, nisam uspevao jer sam idiot. Nisam modem povezivao na ruter, pa xbox na ruter, nego sam pokusavao direktno od modema do xbox-a, zato nije htelo :facepalm:

Ja sam medju prvima povezao preko harda, cak sam i ja napisao neki tutorial ali u tom momentu ni sam nisam znao kako sam povezao.
Hocu da ti kazem da vec duze koristim connectX plugin i da je to mnogo bolja stvar nego sto vi ovde opisujete.
U sustini mali broj igara ne radi preko njega, deo igara stuca na trejlerima, a na primer COD MW3 radi extra, Soulcalibur 5 takodje, ne postoje pravila koje igre rade a koje ne. Ja sam besbroj puta rastavljao mrezni kabal i u 99% slucajeva sve radi ok. Par puta sam imao taj slucaj kad je radio sa nizim freamrateom i mislim da mi se par puta dogodilo da nije hteo da procita plugin, pa nisam imao igre.
Gasis, palis i proradi. Bagovit jeste ali je generalno jako retko sto je po meni nebitno, sem ako ste neko kome je prijatelj sve podesio i vi samo koristite, tad cete verovatno pre ili kasnije ostati bez plugina i trebace vam prijatelja da sve ponovo ozivi.
Moje misljenje vezano za ceo rad mreze i probleme sa njom je u TORRENT programu koji je kod mene noviji, otkad je unisten megaupload.
Ne bih voleo da odem od teme ali mislim da je ovo vezano za temu o kojoj pisemo.
Konkretno, odkad je megaupload prestao da radi, repidshare bezobrazno koristi poziciju i ogranicio je protok i definitivno milione inkasirao od premium naloga, ja sam poceo kao nekad pre da koristim torrente. Od tak mi mreza stalno prekida sa radom, nestane mi net na desetak sekundi ili vise ko zna koliko puta na dan, da bi koristio internet moram da ugasim torent program. Upravo pre pola sata sam prebaciovao sa xbox-a na komp arkadne igre i brzina je bila oko 2-3 megabit-a (mozda gresim), stalno je variralo, najvise je islo do 6. Ugasio sam torrent program i odmah je prenos otisao na 10-11 koliko je inace maksimum za moj router.
Par puta sam morao i rucno da resetujem router. Sve u svemu voleo bi neko ko je strucniji da mi kaze sta to radi torrent program da je takva zbrka u mrezi.
Koristim utorent i neki drugi nisam probavao.

Eo, ja sam sve podesio i u fm mi jednostavno ne vidi ConX