Tutorijal: Kako instalirati XBOX1 emulator na XBOX360 RGH/JTAG

Prva bitna stvar je da morate na vasoj JTAG ili RGH konzoli da imate interni XBOX HDD.
Skinite i prebacite na konzolu HDD Compatibility Partition Fixer v1 mozete ga skinuti odavde link. Koristite file manager u FSD da bi startovali default.xex , po zavrsetku uradite reset konzole.
Pogledati tutorijal kako koristiti freestyle manager radi lakseg rada sa i prebacivanje fajlova: http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/4693-tutorijal-freestyle-file-manager.html

OBAVESTENJE: Ova aplikacija ce obrisati mozda vec postojecu Particiju 2(Partition 2)!!!

Sledeci koraj je skidanje Hacked Xbox1 Emulator odavde: link i prebacivanje kompletnog compatibility folder na partition 2 (HDDX) na vasoj JTAG ili RGH konzoli. Instalacija emulatora se svodi ili prebacite fajlove iz zapakovanog fajla na USB I koristite FSD file manager za kopiranje ili preko FTP-a. Ako vam se desi da ne mozete da vidite Partition 2 idite na Advanced File manger i uradite enabled u FSD podesavanjima(settings).

Program Qwix oistite da raspakujete xbox1 game ISO u direktorijum, mozete ga skinuti odavde: link. Kada raspakujete ISO u direktorijum imacete direktorijum sa istim imenom kao i igra sa draznim fajlovima. Prebacite ovaj direktorijum u Xbox1, ako he vasa igra HALO prebacite HALO u Usb:\Xbox1\ ili Hdd:\Xbox1 kako vam odgovara. Jos jedan korak je povezivanje Xbox1 foldera preko FSD-a u Content menadzment-u, naravno u FSD proverite Xbox1 igre i startujte je.
Mozete koristiti I ISO2GOD format za Xbox1 igre, naravno skinite gas a: MEGA

Sugestije i prepravke su dozvoljene od svih clanova. (tutorijal je dugo stajao u sekciji koja nije bila dostupna(admin sekcija), zaboravili smo za njega )

Uzivajte.

Moja preporuka je da se odmah koristi ISO2GOD za izbacivanje jer do sada ni jedna igra nije htela kao RIP da mi radi.

Inace u slucaju kad stavite novi Dash i FSD, emulator nece hteti da ucitava igre ubacene posle update-a pa ce te morati da opet odradite ovo.

da li cu ovim hdd_compat_fixerom da formatiram particiju, ili samo da je prilagodim za pustanje ovih igara?
imam dosta igara na hdd, pa mi se i ne radi sve ovo ako moram da prebacujem igre, profile, i to sve…

Koliko se secam profili i ostalo je na particiji 3, sa xbox emu i kompatibiliti radi na particiji 2( partition 2).

Sacekaj da potvrdi neko ko je instalirao skoro.

Aj sad i ja da pitam to isto. Hoce li mi to preformatirati ceo HDD? Imam skoro 50gb igara pa ne bi bas opet sve prebacivao.

EDIT: Nadjoh na nekoj temi da nece obrisati, tako da cu ja biti laboratorijski mis pa pokusati, javljam sta se desi.

Naravno moram prvo nabaviti neku xbox1 igru da bi mogao probati. A svi linkovi ili premium ili ne rade.

Nece ne brini se… Ucis ucis hehehe

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Xbox HDD ima tri particije na trecoj je game data sve ostalo moze da se pise brise.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Za sad fail, sve instaliralo, ubacim GTA: San Andreas, pokrenem igru, izbaci beli xbox ekran koji zatim pocrni i izadje error.

Nije fail do konzole, do igre je…Tako i meni isto… Npr. Vice City radi, ali fazon 20fps, Gta III radi solidno, nekih 25fpsa…

Znaci sledeca igra, samo dok ja nabavim, bas se i ne mogu naci xbox1 igre.

Blackcats

Pretpostavljam da je to “onaj” sajt. Nemam tamo account.

Inace igru sam pokusao pokrenuti ripovanu (nasao sam negde iso spreman za xbox360) jer iso2god nece da ripuje bez title id i media id, a ja nemam blage kako da ih saznam.

Probaj neku drugu, evo ti lista kompatibilnih igara:
http://support.xbox.com/en-US/games/xbox-games/play-original-games

Za greške kriviti Tapatalk 2

Ja sam moje igre ripovao sa ISO2GOD, pa renameovao, tj. ubacio npr. folder 5414312 u folder Gta San Andreas i sve to u GAMES folder… Sve to lepo kozola prepozna u Xbox 1 igrama… Najbolje je da pogledas listu igara koje su podrzne…
List of Xbox games compatible with Xbox 360 - Wikipedia, the free encyclopedia
mada San Andreas pise ovde da radi…

Pretpostavljam da jednostavno rip ne valja, sad skidam KOTOR pa cu sa tim da probam. Jos sam od nervoze slucajno obrisao DVD 2 od Rage-a, toliko ga sporo skida da je to neopisivo.

Radi extra emulator , nadjoh i sajt gde ide download za xbox iso fajlova full , bez registracije …Pretpostavljam da ne smem link ovde?

Linkove samo preko PM ili kod kolege na kafici.

Za greške kriviti Tapatalk 2

Moze meni PM, jer ja nalazim samo neka sklj izadnja igara i verujem da mi zato i ne funkcionise.
Inace sknuh ovih dana neki KOTOR (kad kazem neki mislim na bog zna kakav rip) pa cu i to probati danas. :slight_smile:

EDIT: Prebacio KOTOR i odjednom radi perfektno. Znaci GTA SA mi nije radio jer je bio los rip.

Da li HDD Compatibility Partition Fixer v1 prebacujem bilo gde na interni HDD?
I da li prebacujem samo default.xex ili i Media folder?

Hvala

Mozes da startujes i sa USB-a bitno da ima odakle da ga procita.

Sent from my iPhone using Tapatalk