Tutorijal: Kako ažurirati Dashboard na RGH konzoli

[SIZE=4]tutorijal doradjen i postavljena nova verzija ovde

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7774-ultimate-tutorial-update-osnovnog-dashboarda-na-rgh-konzoli-2-0-16203-update-up-to-date-06-04-2013-a.html

Hvala kolezi MitraljezaC-u na ogromnoj kontribuciji forumu :D[/SIZE]

[SIZE=3]Molim Vladu, M007P (Mirko valjda) ili nekog drugog koji je vise iskusniji od mene da precekiraju ovo za slucaj da sam ja negde pogresio i dodaju probleme koje ovo moze da izazove sa konzolom (ne probleme koji nastaju prilikom pracenja ovog uputstva ja cu to dodati).[/SIZE]

Verovatno vam se desilo da ste hteli da update-ujete Dashboard vase konzole ali niste jer ste stalno nailazili na neke poteskoce tipa ne dovoljno objasnjeno ili lise znanje engleskog jezika.E pa vasim mukama je dosao kraj.Resio sam da napisem ovo uputsvo da bi svi mogli da odrade ovo bez ikakvog straha od kvarenja konzole.Bice malo duze sa vise teksta koji je veoma vazan za uspesno azuriranje.

Ovo uputsvo ce sadrzati sve potrebne programe i fajlove(poslednje verzije) kao i sam Dashboard update na verziju 16202.Ja sam radio ovo sa 15574 na 16202 na Slim konzoli sa Trinity plocom.

!!!Takodje ovim se ogradjujem od bilo kakvih kvarova nastalih pracenjem ovog uputstva i ne snosim nikakvu odgovornost!!!

[SIZE=4]Sadrzaj ovog uputstva:[/SIZE][INDENT]**

  • Uvod

  • Potreban software i hardware

  • Podesavanje hardware-a

  • Backup-ovanje Nand-a

  • Pravljenje Dashboard update-a

  • Upisivanje Dashboard update-a

  • Problemi i njihovo otklanjanje

  • Nove verzije potrebnog software-a

**[/INDENT]

[SIZE=3]**<u>

  • Uvod

</u>**[/SIZE]
Azuriranje/update-ovanje Dashboard-a nije ni malo komplikovan posao za nekog ko se prvi put susrece sa ovime ako postoji kvalitetno uputstvo.Ja cu se potruditi maksimalno da ovo uputstvo napisem da bi svi mogli da ga koriste i ako je pretezno namenjeno ljudima koji se prvi put pokusavaju da odrade nesto ovako.
Uputstvo sadrzi nekoliko vaznih stavki za uspesno azuriranje Dashboard-a.Svaka stavka je veoma vazna.Pa da pocnemo.

[SIZE=3]**<u>

  • Potreban software i hardware

</u>**[/SIZE]
Password za sve je xboxrepublika

[SIZE=2]USB Drive[/SIZE] - vam je potreban da bi ste mogli da prvo sacuvate Nand, zatim i da upisete Dashboard update.

GUI Format - ovaj mali programcic vam je potreban da bi ste formatirali USB Drive

Flash360 ili [URL=“http://linkbun.ch/pvd3”]NAND Flasher 360 - jedan od ova dva programa vam je potreban da bi ste mogli da sacuvate Nand, a zatim da upisete Dashboard update.Ovo uputsvo ce biti bazirano prema radu sa Flash360 programom dok rad sa NAND Flasher 360 je gotovo isti samo je razlika u interfejsu.

**xeBuild GUI **- ovaj program vam je potreban za pravljenje Dashboard update-a.Postoji vise verzija ovog programa jer se stalno update-uje.Aktivna verzija kada je pisano ovo uputsvo je bila 2.089.

[SIZE=2]CPU Key vase konzole[/SIZE] - CPU kljuc vase konzole je potreban da bi ste mogli da napravite Dashboard update.

[SIZE=2]Odredjeni Dashboard update[/SIZE] - uz xeBuild GUI je ukljucen poslednji Dashboard update koji je bio aktivan dok je uputstvo pisano.

[SIZE=3]**<u>

  • Podesavanje hardware-a

</u>**[/SIZE]
Da bi ste zapoceli sa radom na update-u Dashboard-a i pracenju ovog uputsva potreban vam je USB Drive sa najmanje 512MB.Taj USB mora biti formatiran na FAT32 format.Moja preporuka je GUI Format program.Ako ste ovo zavrsili na taj USB prebacite Flash 360 program (mora biti u novom folderu) i vidite da li konzola moze da vidi te fajlove.Ukoliko ih konzola vidi nastavite na sledeci korak.

Ukoliko imate neke poteskoce sa ovim korakom pogledajte kraj posta sa problemima i njihovom resenjima.

[SIZE=3]**<u>

  • Backup-ovanje Nand-a

</u>**[/SIZE]
Ako ste uspesno odradili predhodni korak i konzola moze da vidi fajlove spremni ste za ovaj deo.

Otvorite sadrzaj USB-a na konzoli preko XeXMenu programa ili direktno preko FSD-a i porenite flash360.xex.
Pojavice vam se pravi ekran sa informacijama o konzoli i 3 ponudjene stavke.Sada pritisnite X (plavo dugme) koje se odnosi na “Backup current Nand to file”.

Zatim ce vas pitati da sacuvate Nand i tada pritisnite A (zeleno dugme) koje se odnosi na “Save entire Nand to file”.

Kada ovo uradite krenuce neko iscitavanje.Sacekajte dok ne dodje do 100% i tada stisnite Back (levo dugme od glavnog dugmeta u centru Joystic-a) zatim ga stisnite jos jednom i vratice vas u FSD.

Ovo je kraj Backup-ovanja Nand-a i sada ugasite konzolu i fajl flashdmp.bin sa USB-a prebacite bilo gde na kompjuter.

[SIZE=3]**<u>

  • Pravljenje Dashboard update-a

</u>**[/SIZE]
Za ovaj korak su vam potrebni xeBuild GUI program, flashdmp.bin, odredjeni Dashboard update i CPU Key.Ukoliko ste skinuli xeBuild GUI koji sam ja postavi on sadrzi poslednju Dashboard update (16202).

1.Pokrenite xeBuild GUI 2.0.exe i pod “Kernel version” podesite verziju na koju update-ujete vas Dashboard.

2.U delu Paths pod Source File ucitajte “flashdmp.bin” koji ste predhodni prebacili na kompjuter.

3.Odmah ispod toga obelezite gde ce vam sacuvati fajl “updflash.bin”.

4.Kada ste ovo odradili u delu Keys stisnite “Get cpukey from keys.txt” i nadjite .txt fajl gde se nalazi CPU Key vase konzole.

5.Ukoliko ste uspesno ucitali kljuc stisnite na “Generate hacked image” i kada vam izbaci novi prozor stisnite Yes.

To je to sto se tice pravljenja Dashboard update-a.Ukoliko ste dobili “updflash.bin” fajl mozete preci na sledeci korak.

[SIZE=3]**<u>

  • Upisivanje Dashboard update-a

</u>[SIZE=3]ADMIN EDIT: Postoji i mnogo lakse resenje koje je ujedno i prakticnij[SIZE=3]e a i sigurnije a to je ovo [/SIZE][/SIZE][/SIZE][SIZE=3]http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3560-tutorijal-update-dashboard-a-rgh-jtag-konzole-sa-rawflash-na-novi-dashboard-2-0-15574-a.html
**[/SIZE]Ignorisite sto pise da je tut za 15574 dash, RAWFLASH radi za bilo koji dash, tacnije on sluzi samo za upis NAND-a dash verzija nije bitna

Dobijeni fajl “updflash.bin” iz predhodnog koraka prebacite na USB Drive u folder gde vam se nalazi flash360.xex, a fajl “flashdmp.bin” mozete obrisati (sacuvajte ga negde trajno na PC-u).

USB vratite nazad u konzolu i upalite je.Nadjite sadrzaj USB-a i pokrenite flash360.xex.
Ponovo se vracamo na plavi ekran sa informacijama o konozoli i 3 ponudjene stavke.Sada stisnite A (zeleno dugme) koje se odnosi na “Write updflash.bin to nand”.

Pojavice vam se novo pitanje kako da upise Nand.Vi stisnite A (zeleno dugme) koje se odnosi na “Raw Flash with keeping current kv/config”.

Krenuce upisivanje update-a.Sacekajte dok ne dodje do 100% i onda stisnite Back (levo dugme od glavnog dugmeta u centru Joystic-a).

Ekran ce se vratiti na sam pocetak za informacijama i 3 ponudjene stavke i tada OBAVEZNO UGASITE KONZOLU I IZVADITE HDD, A\V KABL I POWER KABL.Sacekajte 2 minuta i ponovo povezite sve!!!
Dash bi trebao da je update-ovan.Sad vam preostaje da stavite Avatar FIX (malo lakse uputstvo ce biti napisano od strane mene) i ako hocete novi Dashlaunch.

NAPOMENA: FLASH360 ne radi na coronama izbacuje sliku
Ovo je dobio jedan nas clan na Coroni jer flash360 nema podrsku za confiuguracije NAND-a od CORONA, koristite simple NAND Flasher 360[URL=“https://mega.co.nz/#!rxwBBBQC!dwk82gFPFWGvcUEX02Tg9X8YOdpm3P6_j2fyha8mLEs”] 1.3 , **[URL=“http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr%9Aka/7332-tutorijal-kako-a%9Eurirati-dashboard-na-rgh-konzoli-2.html#post129829”]metoda 2 post 34 **za program pa kome sta odgovara

evo kako to izgleda u praksi

https://youtu.be/Eozl-bt-4GA

ADMIN EDIT:

Avatari su PREKO POTREBNI jer bez njih odredjene igre nece da rade, tako da kako MitraljezaC rece Avatar Fix mora da se odradi a to je ovde http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/4437-avatar-i-kinect-update-ako-vam-je-zasivljen-avatar.html

**Treba ubaciti i Dash Launch poslednji uvek, jer on je taj koji sprecava da konzola ode na LIVE, za to cemo dopisati ovih dana, ko prati uputstvo vec je u XeBUILD GUI stiklirano INCLUDE DASHLAUNCH mada ja licno preferiram manuelno instaliranje kasnije da se prvo kreira NAND bez toga
**

Sledeca stvar je FSD ako ga vec nemate http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3551-ubacivanje-xexmenu-1-1-i-freestyledash-3-azurirano.html

METODA 2:
**Takodje sve ovo se moze odraditi i drugom metodom, ista stvar samo se koriste drugi programi post broj 34 http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7332-tutorijal-kako-a�urirati-dashboard-na-rgh-konzoli.html#post129829
**

[SIZE=3]**<u>

  • Problemi i njihovo otklanjanje:

</u>**[/SIZE]

USB je utaknut u konzolu ali nema sadrzaja, a kada se USB vrati nazad u PC sadrzaj su 2 fajla sa po jednim slovom i neki test fajl?

-Ukoliko niste USB formatirali sa GUI Format tool-om, formatirajte ga sa njim i pokusajte ponovo.Ukoliko i dalje imate ovaj problem probajte sa drugim USB Drive-om.

Prilikom upisivanja Dashboard update-a dobijam gresku “Your current nand is not ZeroPaired. If you have a way switch nands, do so now”.Sta da radim?

-Ovo mozete da preskocite tako sto ce te stisnuti Start dugme (desno dugme od glavnog dugmeta u centru Joystic-a).Posle toga nastavite normalno sa upisivanjem update-a.

Posle update-a Dashboard-a,FSD-a i dashlaunch-a XBOX 1 igre ne rade?

-Morate ponovo ubaciti XBOX 1 emulator i Hacked Compability July 2011.

[SIZE=3]**<u>

  • Nove verzije potrebnog software-a:

</u>**[/SIZE]
Novi Dash i xeBuild - Nova verzija Dashboard-a 16203 i xeBuild-a 2.09 (potreban za update na 16203)

Svaka cast na tut-u, definitivno ce biti od pomoci. :beer:

ajde poradi ti na ovome pa cemo mi da vidimo do kraja na sta lici… moraces na kraju da dodas onda kako da se startuje FSD automatski, tj instalacija DashLaunch-a jer je obavezna posle upisivanja sveyeg nand-a, sem ako se ne stiklira prilikom kreiranja nand-a da odmah u sam nand upise poslednji DL…

drugo, sta ce ti nand flasher i ostale ****de za citanje nanda, veruj mi ONI GRESE I PRAVE PROBLEME, svako ko ima uradjen RGH ima originalni nand iscitan programatorom i sve potrebne fajlove date korisniku, najbolje koristiti taj file a ne nesto naknadno iscitano iz konzole jer to naknadno je vec hakovano nije cist nand, ne pravi ni to problem sto nije cist nand, ali ovi programi nisu preporucljivi za citanje nanda, kod corone cini mi se ne citaju lepo nand uopste

Samo dopuni slicice pa cemo na kraju da nastimujemo sve. Original kopija Nand-a je preporucljiva kao sto @studiovpc kaze a i sami programi imaju bugova tako da ne bude cudno i nesto novo.

A zasto bi se radio update dash-a na RGH konzoli?

Zbog nekih igara da bi radile, ako nece :slight_smile:

prost odgovor da prostije ne moze da se objasni… :smiley:

Evo slike, linkovi i dva problema na koja sam ja naleto dodati tako da je tutorial sad sa moje strane potpuno napisan.Sad da vidimo sta bi trebalo da se modifikuje.Slike sam morao sa dodaj.rs da stavim nije hteo ovde da ih prebaci.

Sto ste tice Dashlaunch-a u xeBuild-u je automatski obelezeno da stavi Dashlaunch i sacuva podesavanja trenutnog Dashlauncha tako da nista ne mora da se podesava.

Sto se tice iscitavanja nand-a u slucaju da neko nema originalni morace ovaj da koristi.Sad ja sam koristio taj iscitani a tek kasnije sam video da imam one fajlove sto si mi ti poslao.I sa ovim je sve odlicno proslo (kuckuckuc) da kucnem u drvo.Eno Crysis 3 pici sve u sesnest bez ikakvih problema.Jedina stvar koja mi je zasmetala je Ilume sto nije update-ovan za novi Dashlaunch pa nema neke opcije.
Takodje u malo me srcka nije strefila kad sam stavio ovaj Avatar FIX.Tacno sam pomislio da sam za***** sve jer bez restarta nije hteo da udje u FSD.

Sto se opet tice ovih programa sad sam procitao da ima neki AutoGG koji valjda moze automatski preko LAN-a da odradi update.

@Nabukodonosor Ovaj Hitman HD Trilogy npr. trazi novi Dash da bi mogao da se pokrene.Pa za svaki slucaj evo tuta da se ljudi ne gube po drugim forumima i razmisljaju da li valja ili ne.

NAND moze da se iscita iz XELL kada se upali konzola preko EJECT, onda odete u browser i ukucate IP od XBOX-a(videcete jos i CPU key, DVD key…). Potrebno je da konzola ima prikljucen mrezni kabal.

Za nove konzole kada se zakuva NAND sada XELL ima VIDEO out za sve Corone (v1,v2,v3,v4)

Kod mene je problem sto ja ne mogu preko LAN-a jer koristim Wi-Fi.A ruter mi je zauzet sa 2 kompa.Sad jedino resenje je Switch i kabal, a mene mrzi da pravim kabl jer mi nije nigde usput da kupim one prikljucke.

Kao prvo svaka cast na tutorijalu…Update-ovao sam dash ali nand sam iscitao iz XELL-ija kako Mirko napisa u postu gore…I kada sam restartovao konzolu i otisao u info pisalo je 16202 dash ver (sto znaci da je sve proslu ok)…Jos jednom sve pohvale za Tu a i za Vladu i Mirka kao supervizore…

Iako nisam korisnik RGH, vidim da je sve fino objasnjeno, i da je ulozeno dosta truda. MitraljezaC pravi Gold Member, kapa dole

Hm, imam jedno 250 igara na konzoli i nisam naisao na neku da nece da radi. Uglavnom sve nove koje su izasle u zadnjih godinu dana imam. Jel ima neki primer neke igre koja zahteva ovo, cisto da znam?

Hitman HD Trilogy. Znam da su ljudi imali problem sa tom igrom. I Spelunky je zezao jedno vreme.

Hitman HD Trilogy trazi 16202 ili igra kresuje.

Meni Spelunky radi.

Takodje. Dash 14179 i sve jedna igra radi bez problema, i hd trilogy i spelunky…

Ja imam 14699 i hd trilogy mi neradi ostalo sve radi.

Dodat novi Dashboard update 16203 i xeBuild 2.09 koji vam je potreban za update na 16203.

Uputstvo je isto samo sto ako update-ujete na 16203 onda prema tutorialu umesto 16202 stavljate 16203.

P.S. Moze zamena naslova tj. da se obrise ovo nedovrseno jer je sad dovrseno sve :wink:

Takodje nemam RGH, ali svaka cas za Tutorial, i za ulozeni trud.