Tutorijal: Kako ažurirati Dashboard na RGH konzoli

Uradio sam SVE po uputstvu, korak po korak i sada konzola vise nece da mi se ukljuci. :swear: Sta sad???

EDIT: Hoce. Nije hteo nikako da se ukljuci kada je bio ukljucen eksterni hard.

Meni je radilo i sa ukljucenim eksternim. Fora je da ga ostavis 30 sekundi posle update-a, sa istekanim kablom.

Pazi sada na ova pitanja:

  • u xeBuild GUI, kao ‘build type’ - sta treba da se stavi? ECC, ili Freeboot, i da li stavljas RGH 1, ili RGH 2? ja recimo mislim da imam 2
  • ovo sto studiopvc kaze ‘kako da se startuje FSD automatski, tj instalacija DashLaunch-a jer je obavezna posle upisivanja svezeg nand-a’
  • da se pojasni da li se gube neki podaci (bilo profile, games, ili sta vec)
  • da li da se odkaci eksterni hard u toku instalacije, ili ne (ko sta vec ima i u kojim slucajevima)

Moram da kazem da sam odusevljen tutorijalom, i da skoro nisam sreo ovako dobro pregledan,i svidja mi se sto si pisao za svakakve noobove (kao sto sam ja), pa mogu sve da razumem :), odlican posao, pozdrav, Mladen

Evo ovako:

1.Pa stavljas ono sto imas tj. kad ucitas onaj flashdmp.bin on bi trebao automatski da podesi sve te parametre.Ja nista od toga nisam podesavao.

2.Za DashLaunch imas sa desne strane ispod “Swizzy Soft” podesavanja.Ona su automatski podesena, a sa poslednjom verzijom xeBuild-a ide i poslednji DashLaunch.

3.Podaci se ne gube sve sto je pre bilo tu, tu je i sad.Jedno se gube avatari i kinect ali za to postoji vec napravljen tutorial a postoji i resenje preko xeBuild-a ali nemam vremena sad da napravim tutorial.

4.Za eksterini ne znam ja ga nemam, a tamo gde sam gledao upustva kojima sam se ja sluzio nista nije pisalo u vezi njih.

kaze mi da skuvani nand nije zero paired i nece da uradi apdejt… nemam pojma sta sam zbrcao…

Svaka cast majstore, radi bez greske!!! Pokusao preko autogg, ali prijavljuje neku gresku…
Gde ima tutorijal za avatar fix, moguce da sam ja suvise lenj, pa ne primetih u sekciji za podrsku jtagu

I meni je to bilo.Prati dole sta ti pise,i izaberi “ignore and continue” ,trebas da kombinujes A taster i start dok ne krene da ti ucitava.Sad ne secam se napamet kako ide.I kad bude sve zavrsilo obavezno iscupaj xbox iz struje i povadi mu sve kablove(hdmi,av,usb…sve ) i cekaj 2 minuta pa ukljuci.

Ovde imas sve: http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr%9Aka/4437-avatar-i-kinect-update-ako-vam-je-zasivljen-avatar.html

@Duke87 jesi koristio dump koji ti je dat kada si uradio rgh ili si koristio dump po ovom tutorijalu koji si dobio?

@rocker koristi original i to 64mb od bigblock-a, samo napravi novi i uradi. Pravilo je da se koristi original dump jer u njemu sadrzi sve fabricko sto treba da uzme, kada se koristi hackovani dump moze da bude problema, uvek ima neka glupa greska u programima za pravljenje update-a.

NPR kod korone 4GB je update velicine 42-43mb :wink:

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Hvala, snasao sam se vec na netu, google je cudo

pokusavam updejtat dash ali odmah problemi. na cd-u nisma dobio nand file p ane znam sta preimenovati u nandump. ovo sam dobio na cd-u


napravio sam nandump onako od nekog bilokojeg.bin fajla tek toliko da vidim sta ce mi izbacit i 4 korak mi nije jasan sta moram odabrat.





mala pomoc?

To tvoje je JTAG a ne RGH ako ne znas sta da izaberes od opcija bolje ne diraj nista… Imas dok kreiras nand da biras JTAG umesto RGH, to si uradio a ovo na kraju biraj pod 4

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

[SIZE=3]_**EDIT:

JOS JEDAN OD NACINA KAKO MOZETE ODRADITI UPDATE, ISTO JE KAO I U PRVOM POSTU SAMO SE KORISTE DRUGI PROGRAMI, PA KOME JE LAKSE MOZE I OVAKO!!!**_[/SIZE]

Najjednostavnije, funkcioniše na svim konzolama (i sa Corona pločom)!

Upozorenje: važi samo za RGH konzole… pazite šta radite, jer ako pogrešite (nije smak sveta), ali konzola mora na hardversko flash-ovanje!

Potrebno:

  1. USB stick (formatiran FAT32)

  2. Simple Nand Flasher 1.3 BETA by Swizzy

  3. [J-Runner v02 Beta (288) Core Pack.rar"]J-Runner - The Ultimate JTAG/RGH App (288)](J-Runner v02 Beta (288) Core Pack)

Prvi korak: čitanje NAND-a i CPU ključa

Download-ujete Simple Nand Flasher, otpakujete ga i iskopirate na USB stick.

Ubacite USB stick u konzolu, pokrenete je i startujete Simple Nand Flasher iz Freestyledash-a ili XeX menu-a (default.xex)

Zatim pritisnete dugme “X” na gamepad-u i sačekate da program pročita NAND i CPU ključ (flashdmp.bin + cpukey.txt).

Drugi korak: kreiranje Freeboot image-a

Ubacite USB stick na kojem su flashdmp.bin i cpukey.txt u PC.

Download-ujete J-Runner, otpakujete ga i pokrenete (JRunner.exe).

Download-ujete poslednji dashboard (16203)… Dash Version - Add Dash - Add Dashes - 16203… sačekate da program skine poslednji dashboard.

Obeležite poslednji dashboard (Dash Version - 16203) - Glitch - DashLaunch Patches - Include Launch.ini.

Odete na - Source File - i učitate vaš NAND file (flashdmp.bin), otvorite cpukey.txt, iskopirate ključ u - CPU Key - rubriku.

Zatim kliknete na dugme - Create Image - , odredite tip matične ploče (model vaše konzole), pa kliknite - OK -.

Kliknite na - Show Working Folder - i iskopirajte file updflash.bin u Simple Nand Flasher folder na USB stick-u.

Treći korak: flashovanje image-a

Ubacite USB stick u konzolu, pokrenete je i startujete Simple Nand Flasher iz Freestyledash-a ili XeX menu-a (default.xex).

Zatim pritisnete dugme “A” na gamepad-u, pa dugme “START” i sačekate da program flash-uje novi image.

Tutorijal je potpun i funkcionalan, testirali su nasi clanovi i sve je OK.

Bilo koje sugestije za ispravku tutorijala su dobro dosle.

dodao sam odredjene korake u tutorijalu, posto bez toga nece da radi posle, tj treba da dodamo jos i ubacivanje DASH LAUNCH-a poslednjeg jer jednostavno bez njega FSD nece da se pokrece sam a i konzola moze da ode na LIVE, posto pri kreaciji skuvanog nanda DL patchevi mogu a i ne moraju da se instaliraju, ko koirsti J-RUNNER trebalo bi da stiklira INCLUDE DASH LAUNCH PATCHES ali uvek je najsigurnije manuelno ih instalirati posle

bice dodato kako se ovo radi

evo kopije linkova:

AutoGG 0.9 MEGA

FSD3 r735: MEGA

RAWflash 0.4 za update iz xell-a: MEGA

Simple 360 NAND flasher 1.3 BETA: MEGA

XEX menu 1.1 ISO: MEGA

Svi linkovi su na privatnim accountima i okaceni su samo za clanove XBR.

rawflash 0.4 ne treba, to je sadrzano u XELL po difoltu, pre je trebalo da se stavlja updflash.bin i xenon.elf tj rawflash ali sada samo stavis updflash.bin na root folder usb-a i to je sve xell sam zavrsava posao, bas napise rawflash 0.4 itd itd

ima dosta ljudi koji imaju stari dashbard i nisu radili azuriranje ako se secas bilo je to davno kada nije bio implementiran u XELL, ja sam morao da skidam RAWflash da bi azurirao dashboard, setio sam se moze da koristi ali ne skodi :slight_smile:

Nandflash.bin i xenon.elf obnavljao sam skoro gradivo :slight_smile:

ma to bilo poodavno :smiley: jos u samom pocetku RGH… u stvari cim poceo slim trinity odmah krenuo novi xell tako bese koliko se ja secam

u svakom slucaju ne moze da skodi, ako si stavio :slight_smile: bolje ovako sigurnije za svaki slucaj