TUTORIJAL: Automatsko ažuriranje DASHBOARDA na RGH/JTAG konzolama

** [SIZE=5]Uradite update RGH/Jtag na dash 16537+ za 1 minut! [/SIZE]**[SIZE=5]
[/SIZE]

[SIZE=3]_Radite na sopstvenu odgovornost, nemoj da radite ako niste sigurni.
_[/SIZE]
Pre nego sto počnete bilo kakvu akciju uradite backup NAND-a Upustvo pri kraju posta!!!
Ako nešto nije jasno detaljnije http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7871-lite-tutorial-kreiranje-dahsboard-nand-a-za-azuriranje-vase-rgh-konzole.html

Šta je potrebno****:

  1. Vaša konzola Jtag ili RGH povezana na istu mrežu kao i PC

  2. Ovaj file pack https://mega.co.nz/#…2_80g73Z-cDTFyg
    Nova verzija xeBuild1.11 QuikUpdate16547.rar 107.6 MB
    MEGA

  3. Dashlaunch v3.08 http://www.xpgamesav…ash-launch-308/

Kako uraditi:

Install/Update vaš dashlaunch na v3.08 ili noviji, ovo će te uraditi tako što će te iz “Installer” folder pokrenuti default.xex ako pita uradite update ako ne pisace vasu trenutnu veziju koju vec imate. Restartujte konzolu.

Idite na opciju “Configurator” idid te dole na “updserv” uradite enable i to je sve sto trebate da uradite na konzoli. Ostvite da dashlauncher radi na konzoli.

Idite do PC-a i ekstraktujte file pack koji ste skinuli , otvorite folder nadjite “UpdateMyConsole.bat” pokrenite ga, startovace vam se updater, za nekoliko mitura ce sve biti gotovo ukljucujuci i instalaciju avatara.

Preveden tutorijal sa: [TUT]Update your RGH-Jtag to dash 16537 in 1 minute! No flash drive or file transfers needed! - Jtag & RGH Tutorials - XPG Gaming Community

Zahvaljujem se članu koji je to podelio sa XBR forumom.

[SIZE=3]Dumpovanja flash-a vase konzole ako ne posedujete CPU key [SIZE=3]i[/SIZE] NAND dump fajla.[/SIZE]
SkiniteЧ MEGA


**SLIKA 2: **dumpovanje nanda u slučaju da nemate

KORAK 1: Pritisnete “X” na vasem joypadu, zatim ova slika je uslovna za neke konzole pokazuje druge vrednost Dump-a NPR ovo ja Jasper 512MB , postoje verzije sa 256mb izbacice isto.

KORAK 2: Pritisnete “A”u ovom slucaju tj uvek nije potrebno raditi FULL dump nego samo sistemski deo a to je 64MB za JASPER 256mb/512mb, druge konzole ce listati drugacije nemorate se brinuti.

_Napomena _: Debele i slim sa hard diskom velicina dump-a je 16mb, slim revizije Corona sa 4GB imaju 43mb dump I sam program ovo prepoznaje tako da nemojte se zbuniti

Ja nikako da uspijem, povezan je xbox na ruter putem lan kabl, takodje i pc, ali stalno izbacuje gresku “FATAL UPDATE ERROR: unable to find console!”

Ja sam prebacio “Installer” na HDD, pokrenuo ga, kliknuo Update, konzola se ugasila i sada nece da bootuje FSD niti default dash. Mogu da upalim Xell preko Eject dugmeta. Sta sad da radim?

markocg ne vide ti se konzola i pc, mreza ti nije u redu

lagspike, ti moras detaljnije da objasnis sta si uradio, ako si to zeznuo onda jedina solucija je programator ili ako imas NAND originalni mozes uz pomoc ULTIMATE TUTORIJALA za dashupdate da vratis kako je bilo, kljuc imas kad upalis XELL pa polako

pada mi na pamet samo da kada te pitao za update pa posle da odradi UPDATE patcheva ti si klinuo NO jer nema sta drugo, ja sam bre DashLaunch instalirao na preko 200 konzola pa sve radi normalno nikad nisam naleteo na takav problem

Prebacio sam Installer, otvorio DashLaunch, iskocilo mi je Update, kliknuo sam OK i konzola se iskljucila. Kada sam probao da je ukljucim, nije bootovala FSD. Xell hoce posle 5og pokusaja. Priginalni NAND nemam nazalost.

pa zasto pobogu ne napravis prvo backup nanda pa onda da radis nesto!!! Ljudi stvarno ne znam koliko puta da naglasimo da ako ne znate sta ovo radi ne radite ili dajte nekome ko zna da odradi!!! u Ultimate tutorijalu imas onaj Swizzy Nand Flasher sa kojim prvo uzmes i napravis backup pa posle cakcaj sta god hoces, cisto da moze da se vrati na programator… sta sad? Javi se onome ko ti radio konzolu da ti to sredi nema tu druga opcija, sada, a jos ako je i on izgubio nand divota onda…

Nisam ja znao za NAND i to, samo sam video na NextEmu forumu da je neko okacio tut za BRZO flesovanje, otkud sam mogao da znam za ovo?

pa znam, ali raspitas se prvo, razmislis… ides logicki… a i taj ko ti je radio trebalo je da ti da sve to, ja i M007P dajemo svima fajlove tako da sta god da se unisti na programator moze da se izvuce uvek… Potrazi ti NAND od tvoje konzole od tog gde si radio konzolu pa cemo dalje da ti sredimo mi to lako i objasnimo kako da uradis, ali samo daj prvo NAND nadji

a u narodu se ovo kaze, i na tarabu pise, sta vec pise, pa nije…

OK, poslao sam mu poruku, postovacu odgovor. :slight_smile:

ljudi izbegnite ovaj tutorijal, niste jedini koji se javljaju sa problemima posle DashLaunch instalacije, sam DashLaunch ima nekih bugova i nije dobar drzite se tutorijala koji objasnjava sve u koracima, evo updateovao sam ga za 16537 dash pa polako, sa njime ste 100% sigurni jer prvo pravite BACKUP nand-a pa ako bas nesto krene po zlu moze da se vrati na programator uvek

ULTIMATE TUTORIAL: Update osnovnog Dashboarda na RGH konzoli (2.0.16537 update) UP TO DATE 14.09.2013

I meni se ovo desavalo kao tebi Lagspike, i to sa ovim tutorialom koji je postavio u zadnjem postu studiovpc. Nije htela konzola da se ukljuci. Pokusaj nekoliko puta da izvadis sve kablove pa ih vrati, meni je tako uspelo.

jedina stvar kada se desi crna slika je kada se menjaju parametri u J-RUNNER-u kada se pravi image, tipa da se promeni RGH u RGH2 i slicno, tada nece nikad da se podigne ali ovo sa DashLaunch je nesto novo i desava se samo sa ovim metodom koji su izbacili, inace je nova metoda i jos ima bugove tj ceo novi DashLaunch ima neku falinku, cim su izbacili obican installer i debug installer… u startu sumnjivo

[SIZE=3]_Kada nece da upali tj bude mrtva onda je pogresan RGH izabran tj verzija.

Mislim da moze da bude greska za PHAT jer mesa RGH1 i RGH2 ko SLIMA to ne postoji samo je RGH 2 upitanju.

Radite na sopstvenu odgovornos, nemoj da radite ako niste sigurni.

Imate tutorijale za ovo koji su 100% uspesni, samo malo da se prate slike i da se sve procita masovno su ljudi pravili haos zato sto su zurili i nisu citali.
http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7871-lite-tutorial-kreiranje-dahsboard-nand-a-za-azuriranje-vase-rgh-konzole.html_[/SIZE]

JR 0.3 bira sam kako treba i ne treba nista da se dira, ja sam updateovao ULTIMATE TUTORIJAL i testirao na 2 konzole upravo sada, sve radi normalno i ona metoda za GTA V koju sam napisao vec u temi za instalaciju, tj editovao sam post od MitraljezaC-a i napisao bar 3 puta u temi isto to

ja sam odradio update po ovom tutorialu i sve je u redu jeste mi se prvi put pojavio to da nemoze da nadje konzolu pa sam pokusao ponovo izvadio kabal za interent vratio ga nazed i zavrsio sve za 10 secundi i radi bez problema kao i gta V uz naravno tutorial kako intstalirati gta V na rgh-jtag konzoli

Evo potvrde da moze, ako pratite i obracate paznju sta radite i kako, moze.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Imam problem kod preuzimanja
2. Ovaj file pack MEGA
krene i kad dodje do 12-13 % neide dalje, probano s mozzilom i cromom
kod croma pise:

The file you are trying to download is no longer available.
This could be due to the following reasons:
The file has been removed because of a ToS/AUP violation.
Invalid URL - the link you are trying to access does not exist
The file has been deleted by the user.

XeBuild_QuickUpdate.rar
https://mega.co.nz/#!T5xjXQgC!D7oWAit6zkOSlqw7hLCrVFFw7SdIwhcN9OeVdar8YhM

backup

Vjerovatno je neka blokada kod mene, download stvarno neide! Probat cu s nekog drugog kompa skinuti!


Dobio sam updflash.bin file za moju konzolu, ali imam problem, posto kada sa Eject dugmetom podignem Xell, on samo vrti “Looking for xenon.elf” i onda “Trying DVD” itd. Da li neko ima ideju sta da radim? Gde mogu da pronadjem xenon.elf?