Tutorial: Rastavljanje (rasturanje) XBOX 360 FAT konzole

Tutorijal za otvaranje XBOX 360 FAT konzole, radi ciscenja, flesovanja ili ako bas volite da vidite sta je unutra :smiley:

Tutorijal je radio Team Xecuter a ja resio da prevedem i olaksam posao nekim ljudima, bez ovih njihovih fancy alatkica za otvaranje, dovoljan vam je jedan obican tanji ravan srafciger…

Da pocnemo:

Potrebno:

Xecuter Unlock kit v2 ili nas narodni TANJI RAVAN SRAFCIGER :smiley: (ja sve njime otvaram)
TORX T10 srafciger (e ovo mora da imate, moze se naci u svakoj bolje opremljenoj radnji koja prodaje alat)

  1. Skidamo prednju masku, sa donje strane konzole povucite samo u pravcu strelice na slici

  1. Skidamo hard disk, ili ako nemate hdd skidamo mrezicu koja je tu, ona se bar lako skida ne treba slika za to, kada se skine ona ostaje mrezica koja je spojena sa samim kucistem
    kao sto je na slici objasnjeno, ne treba ova alatka, samo gurnite polako srafciger u rupicu na slici dok se ne zavuce lepo iza zabice koja drzi mrezicu za kuciste i polako gurnite zabicu ka unutra dok se mrezica ne podigne

Nastavljamo dalje sa skidanjem mrezice, nju drze ukupno 3+3 zabice, 3 sa obe strane, zabice se vide kroz rupice sa strane konzole, srafcigercicem samo pritisnite zabicu na unutra dok polako podizete mrezicu

Sa druge strane, isto to ponoviti, na slici se vidi kako treba da se skine gumica da bi se lakse doprelo do zabice, ja nisam morao da je skidam, ulazi srafcigercic iznad nje bez problema i izlazi zabica lagano…

i naravno mrezica je skinuta

  1. Donja mrezica, procedura ista, s tim sto ovde nema zavlacenja iznutra, sve zabice se vide sa spoljne stranice, samo blago pritisnemo srafcigerom kroz rupice na slikama i mrezica izlazi

sa druge strane isto to

  1. Znazi skinuta je prednja maska i obe bocne mrezice, to lici na nesto ovako

  1. Sa zadnje strane konzole, kod A/V, HDMI i ostalih portova postoje rupice tj. mesta gde treba pritisnuti srafcigerom, malo jace slobodno dok se ne cuje jako KLIK

takodje kod dzeka za napajanje postoje jos 2 iste rupice

na ovim slikama vidi se kako oni koriste onaj tool, slobodno moze srafcigerom jedna po jedna rupa, najbolje je krenuti sa kraja gde su vise rupice pa polako napredovati ka dzeku od napajanja

ovako izgleda kada se otvori jedna strana, samo polako ne cimajte mnogo, blago odvojite samo masku jednu od druge, nekih 1.5 cm maximalno

  1. Kada se ovo sve otvori podginite masku malo vise ali opet ne previse, dovoljno je kao na slici

zatim, okrecemo konzolu sa prednje strane i skidamo preostale zabice, ima ih 4 i lagano se skidaju rukom ne mora nikakav alat

najtezi deo posla je gotov, stranica je skinuta

  1. Na slici zaokruzena su 6 komada TORX T10 srafa koja teba odviti kompletno i izvuci srafove

  1. Kada to odradite, okrenite xbox sa druge strane, da ova metalna strana legne na sto i skinite gornju stranicu

  1. Eto tako izgleda XBOX 360 iznutra

sam dvd drive se lagano vadi na gore, ne vucite odmah posto su kablovi pozadi kratki, podignite prvo zadnju stranu jedno 2-3 cm i iskljucite kablove, tek onda moze ceo drive da se izvuce napolje

  1. Skidanje FAN DUCT-a da bi skinuli ventilator i ocistili prasinu sa istog, plastika se lagano podize na gore ne drzi je nista stegnuto, samo je podignite na gore

  1. Ventilator, skidamo prvo dzek za napajanje istog na slici skroz levo, pa onda dve zabice koje drze ventilator, zavuce se srafciger unutra i blago povucete u pravcu strelice

Valjda ce nekome da posluzi ovo, uskoro pravim tutorial za otvaranje SLIM koznole i kako flesovati drive i sta je sve potrebno za to…

RTFM :smiley:

TUT odlican,sredi jos slike i moze sticky :wink:

slike su ok, ne znam sta im fali? vidi se svaka slika…

p.s. da da da ne vide se sve lepo, sad cemo i to da sredimo

Brate ni kod mene se ne vide slike uopšte… Umjesto slika pokaže kao prozorče u kom piše: “This picture is available at bit.ly…”

sredjujem ae suzdrzite se od komentara vidim zasto se ne vide :d

jel vidite sad slike? promenio sam host gde su, polude vise… :smiley:

Ja ih vidim. :slight_smile:
Odličan tut. Sve pohvale. :slight_smile:

Samo jedan savet, prvo bi bilo dobro da se skinu prednje zabice pa potom zadnje, inace je prilicno tesko skinuti prednje ako se pre njih skinu zadnje zabice.

pa tako je i pokazano na slikama od pocetka ka kraju tj od napred ka nazad…

Hmm, nisi me skonto izgleda, lakse je prvo skinuti one prednje zabice (sa strane gde stoji MS nalepnica i dugme za paljenje), a potom one sa zadnje strane (kod ostalih konektora) nego obratno.

e pa nijeeeee :smiley: to sam i ja mislio da je tako ali nije, jer ti kad skines napred onda se ove pozadi pritegnu jos vise i teze ih je izvaditi, probaj pa ces da vidis, i ja sam radio tako do JUCE bukvalno, kad sam morao moj xbox da otvaram zbog 1.9…

Bem li ga, meni je ovako lakse :p. Zabice se pritegnu u zavisnosti koliko nakrenes jednu stranu (sto vise odvojis prednju to je teze skinuti zadnje zabice, i obrnuto). Prednju stranu mozes malo da odignes i nece se uvatiti nazad zabice, dok one nazad samo cekaju da se primaknu i KLIK :smiley:

pa zato je najbolje prvo njih dok nisu opterecene, jer prednje zabice su debele i velike i mnogo se lako odvajaju jedna od druge, dok i sam znas kakve su zadnje, ja se isto zacudio ali jeste lakse ovako :wink:

Svaka cast brajo! extra TUT - zato i jesi supermoderator trolololo :smiley:

Damn it XD, meni lakse vako, no neka svako proba kako mu vise odgovara.

Kad nadjem vremena zbog ispita,isprobao bih ovo,stvarno je lepo objasnjeno,trebao bih da otvorim malo prasinu da ocistim,leto je pa malo da prodise…koliko sam razumeo dosta ljudi je ovde pisalo da se brzo vata saka prasine posle par meseci i u cistijim sobama kao sto je moja :smiley:
samo me zanima posto sam uzeo od Pekise,da li gubim garanciju ako sam otvaram?

neces da izgubis, bolje da nisi ni rekao otkud ce on da zna da li si ti otvarao ili ne :smiley:

meni ovo izgleda komplikovano :stuck_out_tongue: ne bi ja to dirao ni sa svim turtorijalima i slikama na svetu xD

Ja cu ovo da isprobam cim stignem da ukradem TORX T10 iz calevotog auta…

ovo je toliko prosto, a i objasnjeno je toliko prosto da nema gde vise, ja sam rasturao bar jedno 20 puta ako ne i vise, nema sta da se polomi jedino ako cimate nesto ali nema potrebe ni za cimanjem sve ovo ide tako lagano, jedina muka su one zabice na zadnjoj strani konzole, ali kad udjete u stos to je posle laganica, samo prvi put dok otvorite :smiley: