Tutorial: Offline Update Xbox360 igara (za banovane i bez LIVE-a)

lep dodatak, zahvaljujem…

@fred

Hvala, bas sam se pitao sto mi FIFA ne radi.

A ako sam vec skinuo neki update a nije bilo naznaceno koji je media ID jel postoji nacin na koji mogu proveriti njegov ID?

Jel ima da se kupi negde taj transfer cable kod nas u srbiji,jel prodaje neko sa foruma i kolika je cena? Unapred zahvalan na odgovoru. :slight_smile:

Ima na Limundu, ali lik traži neke sumanute pare za jedan kabl (valjda 20 eura). Ali ako već hoćeš da nabavljaš kabl pravac EBay. Sa novim kablom koji je namenjen za Slim moguće je povezati i HDD sa FAT konzole, dok sa starim kablom možeš da povežeš samo HDD sa FAT konzole. Uostalom tu je uvek i šrafciger.

Najjednostavnije i trenutno najjeftinije je da pazariš jedan USB flash od 1GB i kada ga formatiraš ostaje ti 512 MB prostora što je više nego dovoljno prostora, jer nijedan nije veći od 5-6 MB.
BTW mislim da ako imate npr. tri ponuđena Title Update-a (TU1, TU2 i TU3) dovoljno da skinete samo onaj poslednji (TU3) jer bi on trebalo da sadrži informacije iz predhodna dva. Proverite ovaj info jer nisam siguran 100%.

Tako su i meni rekli

tacna je informacija, update-ovi su CUMULATIVE, znaci sadrze uvek i prethodne updateove, uvek skidati onaj poslednji samo i mirni ste…

Potreban mi je savet,dakle konzolu sam uzeo pre nekih 5 dana,nemam nikakva iskustva,dakle … Kada ubacim igru,on mi izbaci “Update” , da li smem da updatujem igru? Inace nemam nikakav pristup LIVE-u , niti planiram da se konektujem na LIVE,intereuje me da li smem da updatujem igru , nece nista da se desi konzoli (Da zaflesira) ili nesto na tu foru?

Ako bi neko bio ljubazan da mi pojasni malo bolje,cemu sluze ti update-ovi (nadogradnje),zasto je obavezno da ih instaliramo (updatujemo) na nasoj konzoli? Zamolio bih odgovor od iskusnih ljudi,koji imaju iskustva sa ovim,da pokusaju da mi objasne. Unapred zahvalan i sve najbolje!

da li znas koji firmware imas flesovan? ako imas LT+ slobodno mozes da updateujes sa updateom iz bilo koje igre kad ti ponudi… znaci nista strasno, nazovi to kao nadogradnju operativnog sistema samog xbox-a, sam firmware kojim ti je flesovan drajv je odvojen od toga… sta god da te zanima jos ti pitaj, ali trebalo bi pre svega da znas koji FW imas flesovan da bi znali kako dalje da te uputimo

pozz

Konzolu sam kupio od Pekise,a rec je o paketu : XBOX 360 Elite 120 GB,JASPER , flash-ovan sa Lite Touch 1.1 Cena: 249 eura.

E sada … posto je LT+ izasao pre nekih 15-20 dana(a ja dobio konzolu pre 5-6dana),ne znam da li mi je Pekisa Flesovao konzolu na LT+ … Ajde da kazemo da imam tu “stariju” verziju - Lite Touch-a 1.1 , da li smem da updatujem ove starije igre koje ne podrzavaju AP 2,5 ? Unapred zahvalan na savetu.

starije smes, ali pazi nije ti to update igara sto ti ponudi ako ubacis igru to je update dashboarda, update igara je nesto skroz drugo, to je title update i skroz ide na drugi nacin… pitaj pekisu da ti kaze sta imas ako si uzeo pre 5-6 dana sigurni ti je stavio LT+, proveri to pa onda da ti kazemo kako da updateujes najnoviji dashboard i kako da provlacis igre kroz ABGX i slicno…, mada imas to sve ovde, ali dacemo ti linkove :wink:

Pa cekaj ako sam dobro razumeo postoji i varijanta da se uradi UPDATE za igru i preko USB-a??Ne samo da se raskupusa cela konzola?
Ako je to tacno,da li postoji ovde na forumu tema o tome jer sam na onom sajtu iz prve poruke(sto je prevedena na srpski)nasao nesto vezano za update,uradio kako je trebalo (USBXTAF,open drive,cash,inject folder…)i ubacio patch,ali mi se nista nije desilo,e sad…mene zanima da li to tako ide i ako sam to prebacio na USB koji je bio "formatiran"od strane Xbox konzole(bez snimljenog SAVE sadrzaja iz npr PES 2011 na USB-u)kako ja mogu da proverim da li je pravi update i posle kako da ubacim patch novi za pes?
Da li mi treba jos jedan USB za patch ili se moze preko istog prebaciti i patch i update?
Malo sam zamrsio ovde ali se nadam da ce neko razumeti :slight_smile:
Hvala na razumevanju…

Cpt. Crash nemoj pitati uzaludno jednu te istu stvar u vise tema. Na jedan USB mogu obe stvari odjednom.

Dobro necu…

1.da li ima veze ako je konzola banovana da uradim update preko onog transfer kitta ili kako se vec zove?Znaci ako ga porucim da li cu baciti pare uzalud ili mogu to da uradim i ako mi je konzola banovana,sa tim sto necu morati otvarati konzolu?

jebote! uzmi USB stick preradi ga na xbox 360 memory unit i sve prebaci preko USB XTAF programa na njega i ustekaj u konzolu. ako imas HDD, smo idi na memoruy unit preko koznole i stavi opciju copy i kopitraj sve na HDD. kakav transfer kit!! o cemu pricas???

ajde da si klinac od 12 godina, pa jos i da kontam, ali covece cim imas cerku od 2.5 godine, moras da imas dovoljno godina da dozvolis sebi da natenane procitas ovaj tutorijal. procitaj ga polako i kad skontas sve, sto i nije tako tesko, shvatices kakva glupa pitanja postavljas over and over again

Kao prvo ne moras da vices i zivcanis…pitao sam iz prostog razloga jer sam uradio sve kako je trebalo i pisalo na tutorijalu(kako si ti sad objasnio) i nista se nije desilo,jednostavno kao da nisam ni uradio…i to sam uradio OVER AND OVER…
Ali nema veze…

kapetane pazi ovako mozda imas los MEDIA ID od igre i radis update tj patch za los media id, jer ako stavis update za igru koja recimo ima media id lupam 5C7F362 a ti stavis update koji je pravljen za media id 6C3F891 normalno da nece da radi, prvo ovo moras da proveris pa onda sve ostalo

Data Transfer Kit

Cisto ako si zaboravio,o tome pricam posto si ako si opet zaboravio to pomenuo u poruci koju si prevodio i omogucio ovaj tutorial na Srpskom…
Inace po tvojoj prici mislio sam da je mnogo skuplje zato sam se iznenadio sto tako reagues jer kosta sa dostavim oko 7 eur,za 750 din. koliko kosta sta mozes u Srbiji kupiti??Da ga neko ima ovde ne bio ga prodavao ispod 30eur…
Ovako kupis pa imas o tome sam rekao kada sam ga pomenuo!
Ali da ne duzimo dalje i da ne idemo u neke druge teme koje nemaju veze sa ovom…
Hvala na tutorijalu…

pod tim kakv transfer kit, mislio sam na to sta ce ti, kad mozes da uradis preko USB-a. ja sam napomenuo da je mnogo lakse uraditi preko transfer kit-a ako hoces direktno da prebacis na HDD. nisam rekao da je transfer KIT neminovan da bi se to uradilo.

ja ovaj koristim

Da li je potrebno da se ‘pazi’ i na MEDIA ID, kada se prebacuje pec direktno na HDD? (znaci varijanta izvadi se hdd iz konzole i nakaci preko sata konektora na racunar…)

Posto sam prebacio 15 peceva (naravno za 15 igara, direktno u onaj cache folder, 3. particaija…) i sve igre rade normalno, ali nisam siguran da li su pecovane, jer nisam vodio racuna oko tog MEDIA ID…

Tj. ja znam da se ne moze proveriti koja je trenutna verzija igre, jer to nigde i ne pise, pa tako isto se ne moze sa sigurnoscu utvrditi da li taj pec radi…
No znam da su se mnogi zalili da kada prebace na usb, ne rade uvek igre, tj. verovatno ne ‘pogode’ isti MEDIA ID, e da li je potrebno ‘pogoditi’ taj MEDIA ID i kada se prebacuje direktno da hdd?.. ili jednostavno kod takvog prebacivanja nije potrebno gledati na media id, vec samo treba prebaciti odredjeni pec u cache folder…

'vala bas je konfuzan ovaj moj post :stuck_out_tongue: