Tutorial: Offline Update Xbox360 igara (za banovane i bez LIVE-a)

Na zahtev dosta ljudi, odlučio sam da prevedem tutorial kako update-ovati xbox360 igre offline metodom. Za sve koji su banovani ili nemaju pristup LIVE-u ovo je jedina solucija. Nekad su update-ovi za igre bili praktično beznačajni, ali u zadnjih par meseci, razvojni timovi nikako da ispoštuju dati rok za izlazak igara pa u velikom broju slučaja izbace na tržište nedovršeni produkt. Igre kao npr. NBA 2k10 su bukvalno ne igrive bez update-a, a npr. update za Alana Wake-a donosi pregršt popravki kao i nove facijalne animacije. Pa eto za sve koji nemaju mogućnost update-a preko LIVE-a evo kratkog tutoriala kako da na najjednostavniji način update-ujete vaše omiljene igre.

Teško da bilo ko od nas ovde ima Data Transfer Kit za xbox 360, ali ko ima, njemu je na 99% olakšan posao update-a. Za one koji nemaju, potrebno vam je da otvorite kućište vašeg Xbox 360 hard diska i treba vam još i SATA priključak na vašem računaru. Da bi došli do vašeg hard diska potrebna su vam dva šrafcigera, torx 7 i torx 9. Sedmica je za šrafove na kućištu harda, dok je devetka za nosač koji drži hard disk u kućištu.

Kad napokon rasklopite kućište i dodjete do HDD-a, ugasite računar, zakačite HDD putem SATA kabla, upalite komp i sačekajte da vam se podigne operativni sistem.

Sada sledi update:

za ovo vam je potreban program Xplorer 360.

[SIZE=“3”]NAPOMENA:[/SIZE]Ovde su vam linkovi za verziju programa za 20/60/120 Gb hard diskove kao i verzija za 250GB hard disk. Skinite onu verziju koja odgovara vašem HDD-u, u suprotnom ako bude koristili 250GB verziju na HDD-u od 120GB, vaš hard disk će se corrupt-ovati i izgubićete sve podatke na njemu.

Xplorer360 20/60/120 GB

http://rapidshare.com/files/404461095/Xplorer360_Extreme.zip.html

Xplorer360 250GB

http://rapidshare.com/files/404461118/Xplorer360_250gb_Edition.zip.html

Kada skinete odgovarajući program, otpakujte ga i pokrenite. Podrazumeva se da ste vaš Xbox360 HDD već zakačili za vaš računar.
kada pokrenete program idite na Drive/Open/Hardrive or memcard kako je prikazano dole na slici

S leve strane će vam se otvoriti tri particije (sadržaj HDD-a) partition 0, partition 2, partition 3. dvaput kliknite na partition 3 da bi vam se dole spustio sadržaj pomenute particije i onda kliknite na Cache folder kako bi vam se s desne strane programa otvorio sadržaj kliknutog foldera kao što je prikazano na slici

Možda će sadržaj kliknutog foldera biti prazan a ne pun kao što je prikazano na slici gore ali to nek vas ne opterećuje.

e sad je ostalo jedino da se ubaci update.

Idite desnim klikom na Cache folder i pojaviće vam se opcija Inject File. kliknite Inject File, selektujte skinuti update i kliknite ok. Pustite da program odradi proces ubacivanja koji traje 3 sekunde i to je to. Vaša igra je updateovana.

Ugasite računar, otkačite HDD, vratite ga u kućište, spojite na Xbox 360 i uživajte u updateovanoj igri.

[SIZE=“3”]NAPOMENA: Vi nećete videti da vaš Xbox radi neki update kad pokrenete igru kao što je to slučaj sa update-om preko LIVE-a, ali u svakom slučaju igra će biti update-ovana. NIKAKO NEMOJTE DA PREKO DASHBOARDA BRIŠETE CACHE FOLDER NA VAŠEM HARD DISKU, JER ĆETE OBRISATI UBAČENE UPDATE-OVE [/SIZE]

Što se tiče samih update-ova, njih imate na ovom linku:

Title Updates - Digiex

Jedino što je potrebno je da se besplatno registrujete na forumu kako bi mogli da skidate update-ove. skinuti update MORATE da otpakujete pošto su u .rar formatu, i onda otpakovani update inject-ujte u vaš HDD. na ovom linku se nalazi i originalni tutorijal koji sam ja pozajmio da bih preveo za ovaj forum, kao i tutorijal kako update-ovati igre preko USB Flash-a. Ako neko želi, može da proba, ali meni lično nije pošlo za rukom. Odradio sam sve kako treba ali update-ovi nisu radili. Plus ako radite update preko USB flash-a, on mora biti stalno zakačen za xbox360 dok igrate updateovanu igru da bi update radio.

Ako imate neka pitanja, pitajte

poz

Akiris the Darksider :bandit:

Svaka cast Akiris, najbolji si !!! :sun: Sve si savrseno objasnio, pokusacu ovih dana, posto sam sad u guzvi nekoj.

Nego radi li ovaj Xplorer 360 na Win 7 64bit-a?

akiris mozes mi naci neku slicicu kako izgleda sata port na laptopu ili kompjuteru

radi, ja koristim isti i meni radi

@bodibiber
ovo ti je port tj data kabel

a ovo je struja za SATA hard sa napajanja

ok akiris hvala ti.
imam jos dva pitanja
1.koliko taj kabel kosta
2.da li te igre za koje radimo update patch ili sta vec moraju biti instalirana na hardu od xboxa360 ili je samo dovoljno da smo je jednom pokrenuli

pa ne znam koliko kosta, mozda neki par stotinjak dinara, ja sam dobio 5 sa maticnom plocom, koristim dva a struja za SATA je naravno bila na napajanju za komp, ali kontaj da maticna ploca mora da ima SATA prikljucak.

Igra ne mora da bude instalirana na HDD.

Hm znaci ne radi ako nemas HD tj korisitis fles memoriju ._.

Ja juce otisao po preporuci u uradi sam po srafcigere, ove manje spoljne srafove sam skinuo sa T6, a za ove unutra nisam imao jer trebaju veci, valjda T9? :doh:

pa posto ima raznih kineskih modela, razlika je i u velicinama ocigledno. probaj sa osmicom ili devetkom

A da se ova tema stavi u Sticky? Cesto se desi da neko pita, a inace je korisna tema.

Ako imam data transfer kit, da li onda kacim hard preko usb-a?

Nema potrebe Goja. Zbog toga je i napravljena ova sekcija (GUIDES & TUTORIALS) gde se nalaze najkorisniji tutorijali, a za svako pitanje ima odeljak i za to.

A update radi sa bilo kojom verzijom igre ili mora bas za tu regiju?

dobro pitanje, ja mislim da radi bilo koji, u svakom slucaju probaj, nece box eksplodirati

@lousyarchitect

pa ako imas data transfer kit onda valjda znas kako mozes da ga prikacis :slight_smile:

Naravno da ne znam :stuck_out_tongue:

gde je update za alana wake

Imaš na Internetu sve.
I piraterija je zabranjena.

Bio sa na sajtu digiex.net ali za doticnu, nista ne nadje

Idi na x360iso.

Bing is your friend. Registruj se na XBOX360 ISO - XBOX 360 GAMES , i iznenadićeš se koliko te tamo informacija čeka.