Tutorial: Crossflashing na Liteon iHAS drive

Evo da se prijavim da sam uspijesno prekrstio Asus u Liteon i to na svom starom krdzavom compu koji nema sata konektor. Svoj relativno nov komp sam spalio prije jedno mjesec dana prilikom eksperimentisanja sa crossfire-om izmedju dvije razlicite grafe! Da ne bi osim rezaca morao kupovati i nov komp problem sam rijesio jeftinim kineskim IDE-SATA adapterom! Prvih pola sata sam poludio vrseci razne postavke po sistemu jer mi Flash utility nije ocitavao Flash ID, Flash type, i Flash size i samim tim nisam mogao odraditi backup firmwarea dok nisam slucajno otkrio da se u rezacu nalazi prazan dvd disk kojeg su izgleda u prodavnici stavili i zaboravili izvaditi! Kada sam izvadio dvd disk koji je i pravio probleme sve otalo je bilo rutina! Mislio sam otici i prebiti prodavaca koliko sam bio pukao i zgurati mu dvd disk u su_ak. Ja mislim da bi to bilo prvi put da je neko nekoga prebio jer je uz kupljeni artikal dobio nesto gratis :lol: Eto ako neko ima prepotopni komp kao ja sve se moze rijesiti jeftinim IDE-SATA adapterom. Sjajan tut - sve pregledno jasno i svakom pocetniku. Zivio

A sta se moze desiti ako nesto zeznemo!?

Uglavnom nista, napravio si backup-e pre nego sto odradis crossflash, tako da je sve relativno sigurno. Najgora moguca opcija je da sprzis drive, ali to je kao kada ne bi izlazio na ulicu jer moze da te zgazi tramvaj:)

Odradio sam prvi korak - Read Flash

odradio sam i drugi korak- Backup Eeprom

i na trecem koraku mi izbacuje “Error writing FLASH to drive”

Sta da radim ???

Ja danas uzimam DRW-24B3ST/BLK/B/AS, pa cu veceras da cross flash-ujem i nadam se da srezem sve novije igre lepo :slight_smile:

jel posle ovog treba da normalno izfleshujem kao da je LITE-ON?? hvala

zar ne pise lepo u prvom postu sta je sledeci korak…

sorry, nisam postavio pitanje sa kompa nego preko iphone-a i nisam procitao od pocetka, sorry!!!:ju::[:ruk:

Evo i ja sam konacno narucio asusa iz Subotice…

Jedno pitanje…kada odradim crossflashing na liteon…da li je potrebno onda da odradim i “Tutorijal: iXtreme Burner Max kako flesovati LiteOn rezac za PC” ili sam sa ovim tutorijalom sve to odradio?

Hvala unapred! :wink:

Sledeci korak je ovo:
Tutorijal: iXtreme Burner Max kako flesovati LiteOn rezac za PC

i rezanje XGD3 igara moze da pocne!!!

Pa piše brate, ja nemam ni LiteOn ni ASUS, sinoć sam pročitao ova dva tuta, sve mi je bilo jasno…

Totalno sam prevideo poslednju liniju teksta… :slight_smile: Hvala!

Svaka čast, sjajan tutorijal, sve sam odradio za desetak minuta. Odoh sad na drugi tutorijal da isflashujem svoj novi LiteOn iHas524b! Živio brate! :beer:

Bilo kakva pomoc bi odlicno dosla…uradio sam sve korak po korak sa ASUS DRW-24B3ST/BLK/B/AS, preflash-ovao na iHas 524B, vidi ga lepo u Device Manager-u i sve cita. Medjutim, uradio sam flash na iExtreme Burner max (naravno, pre toga instalirao najnoviji firmware za iHas), podesio ImgBurn i i dalje mi izbacuje pitanje da li hocu da idem na Truncate metodu ili Overburn… :confused: Nisam laik za racunare, radim jako dugo sa njima pa sam siguran da sam korake dobro odradio. Bilo kakav savet za ovo?

probaj da flesujes ponovo Bmax, ali kao sto rekoh nije ovo resenje za probleme :wink:

Flashovao nazad na iHas524B bez iXtreme, flashovao na iHas324B i sad radi perfektno!:smiley: Narezao par igra, PIF MAX uvek bio oko 3.6, PIF average oko 0.08, PI MAX 67, average oko 3.8 . Odlican rezac, preporucio bih.

Pardon, nisam napomenuo da sam nakon flash-a na 324, flashovao i iXtreme, mada to se podrazumeva.

EDIT dugme koristiti! HVALA!!!

pics or it didn’t happen’ :slight_smile:

ajde sad lepo skeniraj pa okaci rezultate u onoj temi za rezultate, kprobe2 ti treba za to da vidimo kako se pokazao rezac…

Ja imam isti problem kao ti, elaboriraj malo sta si uradio, kako mislis flashovao si na 324B?? Napisi step by step?

pa umesto da crossflashuje na 524 on je na 324 sve ti je isto kao ovde u tut samo sto se koristi FW od 324, najbolje je da se stavi 124

Potpuno isti postupak, samo sto umesto 524 firmware-a skines 324 i flashujes drajv sa time :slight_smile: Naravno, apdejtujes svoj novi “iHas324” na najnoviji firmware, pa tek onda ides na flash na iXtreme Burner Max. Evo meni i dalje sljaka bez problema, odlicne kopije pravi, sudeci po KProbe.

prebaci ga na 124 i dalje si u zoni 40-45 nego nisi bio napisao na koliko si rezao, predji u onu drug temu gde ti je prebacen post pa pisi tamo o rezultatima

http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3381-ixtreme-burner-max-scan-rezultati.html