Tutorial: Crossflashing na Liteon iHAS drive

Prije svega, ne snosim nikakvu odgovornost ako bilo sta zeznete ili krivo naporavite. Sve radite na vlastitu odgovornost.

Necu posebno napominjati u tutorijalu da pazite koji DRIVE odabirete prilikom svih radnji. Podrazumijeva se da odabirete drive koji zelite flashati, i pripazite na to.

Za Crossflashing morate imati neki od podrzanih przilica:

One su slijedom:

Asus
DRW-24B3LT (potvrdjena)
DRW-24B3ST (potvrdjena)

HP

DVD 1270i B (potvrdjena)

PLEXTOR
PL-L890SA (potvrdjena)

Ovdje cu prikazati postupak Crossflasha sa Asus DRW-24B3ST na Liteon iHAS 524b

Postupak je slijedeci… Prikljucite przilicu na racunalo

Skinite slijedeci software

Flash utility za Liteon based driveove -> http://codeguys.rpc1.org/utilities/Flash_Utility-6.0.1.rar

EEPROM utility -> http://codeguys.rpc1.org/utilities/EEPROM_Utility-6.2.0.rar

Korak 1.

Prije nego krenemo s bilo cim, napraviti cemo backup Firmwarea Asusa DRW-24B3ST. Pokrenuti Flash_Utility.exe i odabrati Read Flash. UVJERITE SE DA JE ODABRAN DRIVE KOJI ZELITE CROSSFLASHATI ( to vrijedi za cijeli tutorial )

Prije citanja FLASHa javlja se dodatni dijalog te je potrebno odabrati folder gdje zelimo spremiti backup firmwarea ( odaberite folder gdje zelite spremiti backup ) – Save.

Citanje Flasha…

Gotovo, sve proslo u redu – OK

Ovime smo zavrsili prvi dio backupa.

Korak 2.

Backup EEPROMa

Pokrenuti EEPROM_Utility.exe Odabrati ASUS i klik na Backup EEPROM

Ponovno potrebno odabrati folder gdje ce backup EEPROMa biti sacuvan ( najbolje onaj isti gdje je i prvi dio backupa ) . - Save

Sacuvano, sve proslo u redu - Exit

Korak 3

Ubacivanje tvornickog FIRMWAREA Liteona iHAS524B umjesto ASUSovog DRW-24B3ST

Ovo je firmware za 524B - ako zelite flashati svoj drive na nesto drugo, morati cete naci drugi Liteon firmware.

Firmware skinuti odavde - http://codeguys.rpc1.org/firmwares/dvdrw/stock/ATAPI.iHAS524_B.AL27.stock.rar

Firmware je u obliku .exe filea i to je u redu.

Pokrenuti Flash_Utility.exe
Odaberi Asus drive i odaberi Write Flash

Procitaj poruku, uvjeri se da si odabrao ispravan Drive - Yes

Odabrati prije skinuti skinuti ATAPI.iHAS524_B.AL27.stock.exe - OPEN

Posljednje upozorenje – zelimo nastaviti - YES

Postupak zapisivanja pocinje

Gotovo - uspjesno zapisano

Ako pogledate na drive sada vam LEDica na prednjem poklopcu intenzivno blinka. To je normalno.

Korak 4

Sam cin Crossflasha

Pomocu EEPROM_Utility.exe cemo aktivirati zapisani firmware

Pokrenuti EEPROM_Utility.exe

Sada vise ne vidimo Asus drive jer smo zapisali firmware, nego iHAS524B. Odabrati novi iHAS524B i klik na Convert Drive

Upozorenje – zelimo nastaviti – Yes

Procedura crossflasha pocinje

Nakon nekog vremena bi trebalo biti uspjesno zavrseno – Zatvoriti program i obavezno restartati sistem i drive ( ukoliko je drive npr spojen preko usba a ne u kucistu racunala kojeg restartamo).

Nakon restarta pogled u My Computer – desni klik – Manage – Computer Manager – Device Manager DVD/CD-ROM drives. Umjesto Asusa bi trebali vidjeti iHAS524B

Ovime je uspjesno zavrsen postupak crossflasha.

Korak 5.

Nadograditi cemo nas novi drive na noviju verziju firmwarea (takodjer stock). October 2011 AL2A

http://www.firmwarehq.com/download_1910-file_AL2A.EXE.html

pokrenuti skinuti AL2A.exe - YES

Klik na Update

Proces u tijeku

Gotovo, sve ok – Potreban ponovni restart racunala

Nakon restarta pogled jos jednom u flash utility - Drive uredno nadogradjen

To je to, uzivajte u svom pokrstenom Liteon driveu. :wink:

[SIZE=4]
Sledeci korak je ovo:
http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/3359-tutorijal-ixtreme-burner-max-kako-flesovati-liteon-rezac-za-pc.html[/SIZE]

i rezanje XGD3 igara moze da pocne!!!

Extra odradjeno :slight_smile:

Hvala ti mnogo,sutra mi stize drajv (asus 24b3st) pa javljam kako je proslo :smiley:

ITsvet.com :. Asus DRW-24B3ST/BLK/B/AS - Optički uređaj - cena cene cenovnik cenovnici

Za one koje traze drajv :slight_smile:

Detaljnije o proizvodu

Jel probao neko da reze na nekim drugim diskovima osim Verbatima?

moze da se reze na drugim diskovima ali su rezultati krajnje ocajni, brdo likova probali na TX-u… preporuceno je VERBATIM i da ne boli glava

Ako neko moze da mi u 2 reci, sta znaci crossflashing, jel to nesto slicno kao i obicno fleshovanje…

And WTH is “przilica”???

Ako neko moze da mi u 2 reci, sta znaci crossflashing, jel to nesto slicno kao i obicno fleshovanje…

To ke kada od jednog tipa dvd rezaca u ovom slucaju Asus DRW-24B3LT preradis na na Liteon iHAS 524b , a to je moguce zato sto Asus kupuje od njih drajvove i stavlja drugi .A ovi modeli su ti potrebni da bi mogao narezati 100% igre za xbox koje imaju xgd3 zastitu :LiteOn iHas124B
LiteOn iHas224B
LiteOn iHas324B
LiteOn iHas424B
LiteOn iHas524B
LiteOn iHas624B

[QUOTE]And WTH is “przilica”???
[/QUOTE]
To je rezac ,neko kaze rezati a neko prziti (dvd burner )

Hvala na ovom tutorijalu, trazim po celom netu kako da crossflashujem i nikako da nadjem. Odradio sam sve jos juce, ali nisam stigao da zahvalim. Mogu da potvrdim da bas za ovaj model ASUS-a (24B3ST) sve radi kako treba.

Jos jednom, hvala.

PS Ne radi link ka najnovijem firmware-u za iHAS524B, ali lako se nadje. Cisto da znas.

Da li su podrzani oba modela ASUS DRW-24B3ST/BLK/B/AS i Asus DRW-24B3ST/BLK/G/AS za crossflashing? Odnosno da li je bitno da je model sa slovom B ili sa G ako je to uopste bitno

Kapiram da taj deo nastavka imena nije bitan uopste, ja sam narucio jedan od ta dva :smiley:

Ma i ja kapiram al opet voleo bih da mi neko potvrdi ko je probao :slight_smile:

ista stvar uzmi B za svaki slucaj

Nema na cemu. :slight_smile: Zamijenit cu link, hvala na upozorenju. Dotad tko jos bude trebao, lako se zag00gla kao i sto sam kazes.

E samo da javim da sam uspesno crossflashovao 24B3ST jutros,sve radi perfektno,hvala jos jednom!

Hvala majstore, evo stigao ASUS poslednji iz radnje cim sam procitao ovo. Kad sve sredim, javicu.

EDIT

Evo, crossflash zavrsen, sljaka kao leptir. Upravo sam ubacio i c4eva firmware, hvala jos jednom na iscrpnom tutorialu, snasao bi se i sam:) ali mnogo znaci kada mogu da proverim svoje “znanje”. hvala jos jednom.

Za one koji ne znaju gde se moze kupiti rezac Asus 24B3ST :
Kontakt
Adresa: Subotica, Harambašiceva 16
Telefon: 024/670920 i 024/670922
E-mail: [email protected]
Radno vreme: Od ponedeljka do petka 8-17
Subota: 9-13
Nedelja: zatvoreno
Ako se ovo smatra reklamiranjem neka admin obrise post !

Ima i u gigatronu asusa…

Evo bas mi je danas stigao Asus 24B3ST i evo bas sam sad crossflashovao i moram da kazem da sve radi super!! Hvala na tutorialu :smiley:

Odlican tut, sad sam sprzio skyrim, bez errora radi kao zmaj.