The Razer Edge cloud gaming handheld

B92: Uskoro stiže Razer konzola za “cloud” gejming
http://www.b92.net/tehnopolis/gejming/uskoro-stize-razer-konzola-za-cloud-gejming-2269634

1 Like

Pri tome xCloud nedostupan u mom regionu, obećali ga pre godinu i po :sob:. Još mi i paket povećali na 200GB 5G interneta lol.

„nedostupno” skill issue

1 Like

Ne razumem do kad ce postojati regioni na konzolama, jako glupo…
I ja sam limitiran bas sam skoro pisao o tome.

A kako cemo xcloud? :joy:

U glupavom luksemburgu ne radi :smiley:

imam ITA xbox nalog i VPN sa serverom u italiji pravila sam tut ovde na forumu i ako je malo messy

Ko je obecao, jel ima neki zvanican plan za sirenje po regionima?

Mi ovde nemamo ni store.

Ne znam zasto tako kilavo napreduje i jos je u beta fazi. Infrastruktura deluje dobro, jedini konkurent Stadia je ugasen. Deluje kao idealan trenutak.

Ja sam odustao od xClouda. Ne vidim sebe kada bih uzeo da igram tako, kada su mi xbox i pc na dohvat ruke. Mozda je use case da se zavalis u krevet sa handheld uredjajem ali meni se to do sada dokazalo ne toliko interesantno. Mozda, da probam neku igru pre nego sto je skinem, ali sa danasnjim brzinama interneta, ni to nije neki izazov.

Nije to za kucu, vise za igranje na mobilnom u pokretu, npr sa onim dodatkom koji se natakne na telefon.

Medjutim mi smo bas long way to go. 5G dosta kasni, MS nema lokalnu podrsku, a i kada bi dobili store, pitanje je kada bi pustili xCloud jer ekspanzija Azure infrastrukture kosta, moras da imas jak biznis kejs i profitabilnu racunicu.

Razmisljam o tome intenzivno u poslednjih par nedelja, pokusao bih da ubedim Microsoft da investira u nase trziste, ali to je na nivou ciste fikcije za sada.

xCloud regioni, ne store regioni. xCloud zavisi od geolokacije servera zbog minimalnog laga.

Nije direktno MS obećao, nego vodeći regionalni mobilni operater, kao prvo Saudijska Arabija pa onda ostali u regionu. Ono cvrc, a ovde imaju sve tehničke preduslove za to.

1 Like

Hm, zanimljivo. Ne znam sto se MS toliko stiso, izgleda da nije bas tako jednostavno i jeftino sirenje infrastrukture, bez ozbira na to sto je ne iznajmljuju.

Sada mi je malo i zao sto se ugasila Stadia, ali Google nije mogao da parira Microsoftu po vrednosti pretplate. MS ima najbolju ponudu igara, a verovatno i najbolje servere.

Amazon Luna ima svoje AWS servere, ali opet, ne znam koliko realno moze da parira MS-u, kakva im je ponuda igara, regionalna dostupnost i latencija.

Ja sam o tome i pisao. Moja kuca se nalazi doslovno na 15 minuta voznje kolima od belgije, 20 od francuske i 30 od nemacke. U tim zemljama xCloud radi, u mom stanu ne radi, a sve je EU. Jako glupo zar ne? :slight_smile:
A imam fibre internet 1gbps

Luksemburg je bas specificno mala zemlja geografski i mogli bi bez problema da gadjaju okolne servere, ali ocigledno ih boli uvo…

Predjem u Francusku da bi mogao da igram xCloud :joy:

@padawan to ja i pricam, koliko to nema smisla, ali MS je generalno smesan sa regionima.
Ne znam zasto i kada ce shvatiti da trebaju da naprave 1 store za apsolutno sve uredjaje(windowse, xbox…)

iskreno je nenormalno je da nemamo nas own xbox store. ono bukvalno mozes da kupis konzolu i bilo kojoj prodavnici racunara/tehnike, dakle nije crno trziste, prodaje se zvanicno, garancije i sve, a nema nas store?? da je jedini nacin madjari sa kp, onda bih kontala, ali ovako kad moze i iz “prave” prodavnice… dal je MS stvarno u fazonu ja hocu vase dinare za harware, za igre se znalazite

1 Like

Da, pa, ima “samo” 40-tak podrzanih zemalja, od ukupno 200 zemalja, znaci svaka 5. je podrzana, vecinom su razvijenije ekonomije od nase.

Nije samo store, moras da obezbedis i lokalizaciju, podrsku i servere.

pa to vec imaju zbog windowsa i office paketa, samo neka malo prosire i eto :smiley: i onako je dovoljno da samo prevedu sam sistem za boomere, igre niko ne bi ni igrao na srpskom

>argentina, turska
>razvijena

Decenije ispred Srbije .

Ma da, plus su to zemlje sa mnogo vise mladih. Kod nas su demografski pokazatelji jako losi, a trziste je izuzetno siromasno i nerazvijeno. Svake godine, nestane jedan ceo grad u Srbiji. Ne moras mnogo dalje da gledas od naseg XBR foruma, pola clanova je pobeglo preko.

Nisam siguran ni koliko bi se efektivno isplatilo cak i nama, kada su alternativni store-ovi isplativiji i radi direktna kupovina.

Cloud gaming ima perspektivu, ali tesko da ce MS odluciti da investira sam od sebe bez ubedjivanja.

ma svako pametan bezi, niko ko ne mora, ne ostaje ovde.
moj plan je unutrasnjost > beograd, pa kasnije beograd > preko. u srbiji jedva ima zivota pogotovo u malim mestima, tako da nije ni cudo da se gradovi gase. nista se fun ne desava u mom trenutnom gradu, i da hocu da izlazim negde, nema sta da radim-- sem da pijem and thats not my thing

1 Like