The Outer Worlds

1 Like

Odlično!

Bioshock meets Fallout meets Mass Effect. svidja mi se.

Vidim da nije ekskluziva.

  • Destiny :smiley: Nekako me likovi podsećaju na destiny :smiley:

Ovo je ranije skopljen deal sa Take Two/Private Division (pre nego što ih je MS kupio) tako da je multiplatform. Sve nadalje što Obsidian bude radio biće ekluzive.

Sa MS finansijama, mogu oni da naprave prava čuda… Ali igra izgleda odlično, fallout no more :smiley:

Obsidian je poznatiji po RPG delu, priči, questovima, likovima dok im je grafički deo bio slabija strana a koja ujedno zahteva najviše u produkciji. Ovo bi trebalo da se promeni u budućnosti kad zaposle dovoljno ljudi da pojačaju taj deo.
A ljudi hajpuju The Outer Worlds zato što je igra do sada pokazala da ima sve ono što Bethesda nije uradila sa Fallout serijalom ili fejlovala sa Fallout 76.

Šta znam, meni deluje kao Bioshock, ništa “sporije” od toga a za to možeš reći da nije brza igra. Verovatno im je bitno da se kroz svet prolazi natenane. Lično, dopada mi se sve što vidim, posebno art style i dizajn.

Dosta ljudi pored poređenja sa Fallout stavljaju i Bioshock u opis, a i slažem se sa njima. Pre svega art i distopijski ton. Tu je i FPS perspektiva igre. Takođe ovo nije akcioni FPS, nego RPG. Izlazi za godinu dana, ima vremena da se neke stvari ispeglaju, videćemo već.

https://youtube.com/watch?v=ujfolWOLD1I

Jel ovo dolazi u GP

Dolazi, valjda, od prvog dana.

2 Likes

https://youtu.be/983Sp4uMiuU

Da da, day one. I pravo da vam kažem jedva čekam.

1 Like

Gledam trejler i deluje mi ko super igra od pre jedno 6-7 godina. Ton tog trejlera, taj blagi steampunk/bioshock vajb, cak i dizajn likova.

Ne kazem da ce biti lose, samo mi sve nekako deluje ko da je iz proslosti ispalo.

1 Like

Izgleda da i ovde dobijamo 60 fps. Ovoj igri je to jaaako trebalo.

1 Like

Da da. Ja joj se vraćam kad padne 60fps. Kontam da sam negde na 50% igre.

2022 je godina gde ocigledno ga ubadam sa igrama iz backloga. Prvo sam zavrsio God of War, pa Deathloop i sada sam debelo zagazio u Outer Worlds i zavrsavam ga 100%.

Malo sam u nesrecno vreme poceo jer ragnarok izlazi sutra ali sta da se radi. Iako su mi GOW i Deathloop 10/10 igre (pogotovo Deathloop moj GOT(l)Y, aka game of the last year), ovo je ispod toga, ali definitvno u gornjoj klasi.

Moram priznati da je dosta toga vezano da igra igra na kartu Fallouta pa je jos scifi, jedna od mojih omiljenih kombinacija. Akvizicija MS-a kao sto su Obsidian i Arkane su jedan od glavnih razloga zasto ce mi box ostati primarna konzola i narednih godina.

Obozavam zivopisne karaktere u igrama, a ova igra ih definitivno ima, i mozda joj je to najjaca strana. Kada se covek malo udubi u dialog zaista mi je svaki razgovor zanimljiv, nisam ima situacija gde sam samo spamovao dugme da izadjem iz price i nastavim sa konkretnim gameplajem.

Ono sto nije najjaca strana igre, osim estetike, su side questovi. Mnogo su prosti, ali bas mnogo. Bilo ih je par do sada gde je na papiru zvucalo odlicno i na kraju je epilog bio veoma meh, u najboljem slucaju.

Sinoc sam imao side quest gde smo nasli telo nekog lika u njegovom stanu, i resili da nadjemo ubice. U mojoj glavi su se odmah motale neke teorije i nada da ce se ispostaviti nesto trece. Nazalost se sve razresilo u roku od 3 minuta pritom veoma nezadovoljavajuce i ispod mog ocekivanja.

Sve u svemu, igram dalje, mislim da imam jos brdo price da otkrijem, sleteo sam sinoc u Byzantine, i jedva cekam veceras da nastavim da vidim gde vodi dalje prica.

3 Likes